See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PEM ontwikkeling
Beschreibung: Beschrijving (Nederlands): Provincie Limburg is voornemens een opdracht aan TNO te verlenen op grond van artikel 2.32 lid 1 sub b onder 2 Aw2012 middels toepassing van de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging. De opdrachtwaarde is geraamd op circa € 317.000,- exclusief BTW. De opdracht betreft de ontwikkeling en operationalisering van de Provinciale Energiediensten Maatschappij (PEM). De PEM is bedoeld om Limburgse gemeenten, maatschappelijke organisaties en bedrijven te ondersteunen bij de versnelling van de energietransitie, met als speerpunten het ontwikkelen van energiegemeenschappen, het faciliteren van energie delen en het terugdringen van energiearmoede. De opdracht vereist gespecialiseerde kennis op het gebied van energiemodellering, systeemintegratie, energieregelgeving en beleidsanalyse, in directe samenhang met recente Europese en nationale wetgeving inzake energiegemeenschappen en de Nieuwe Energiewet. Alleen TNO beschikt over de kennis en capaciteit die noodzakelijk zijn om aan de strikte technische en inhoudelijke eisen voor deze opdracht te voldoen. TNO heeft als enige partij meegewerkt aan het ontwerp van de Europese regelgeving voor energiegemeenschappen en energiedelen, en beschikt over niet-openbare, exclusief aan TNO toebehorende energiebalans- en systeemintegratiemodellen die essentieel zijn voor de onderbouwing van de PEM. Integratie met bestaande provinciale trajecten op het gebied van regionale energiestrategieën, warmteprogramma's en industriële verduurzaming moet worden gegarandeerd. Daarnaast gelden eisen ten aanzien van wettelijke onafhankelijkheid, nationale systeemkennis en toegang tot niet-publieke datasets uit landelijke programma's zoals het Nationaal Programma RES en het Programma Aardgasvrije Wijken. TNO heeft als enige partij aangetoond te kunnen voldoen aan de combinatie van onafhankelijke kennispositie, exclusieve modellen en data, juridisch-bestuurlijke expertise en praktijkervaring in energiegemeenschappen. Een analyse van de markt heeft bevestigd dat geen andere partij in staat is dezelfde combinatie van wetenschappelijke onafhankelijkheid, sectorspecifieke regelgevingskennis en technische instrumenten samen te brengen. Daarmee is TNO de enige partij die de beoogde ontwikkeling van de PEM kan realiseren op de wijze die noodzakelijk is voor een effectieve, wetenschappelijk onderbouwde en toekomstbestendige provinciale energiedienstenmaatschappij.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung, 73300000 Planung und Ausführung von Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000