2. Verfahren
Verfahren
Titel: Informationsmøde/skriftlig høring om det kommende udbud af it-kapacitet til ATP 2026
Beschreibung: ATP inviterer hermed til informationsmøde/skriftlig høring om det kommende udbud af it-kapacitet, herunder forskellige driftsmodeller baseret på traditionel it, private cloud og public cloud.Den udbudte kontrakt bliver baseret på et K04 kontraktparadigme og forventes udbudt ved anskaffelsesproceduren udbud med forhandling, jf. udbudslovens §§ 61-66. Det forventes, at der gennemføres en prækvalifikation, hvor der prækvalificeres tre tilbudsgivere. Udbuddet forventes pt. offentliggjort i 4. kvartal 2026.
Interne Kennung: 283183711
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung