2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inwentaryzacja wraz z oceną stanu ochrony zalotki większej Leucorrhinia pectoralis w obszarze Natura 2000 Uroczyska Puszczy Zielonki PLH300058
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje inwentaryzację wraz z oceną stanu ochrony zalotki większej Leucorrhinia pectoralis w obszarze Natura 2000 Uroczyska Puszczy Zielonki PLH300058. 2. Przedmiot zamówienia jest działaniem ochronnym wynikającym z Zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 24 lutego 2020 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Uroczyska Puszczy Zielonki PLH300058 (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2020 r., poz. 2464). 3. Zamawiający wymaga szczegółowego opisu metodyki badań terenowych oraz przeglądu kluczowej i aktualnej literatury odnoszącej się do biologii, ekologii oraz metodyki badań terenowych zalotki większej, zarówno w zakresie prac terenowych, jak i badań naukowych. 4. Wykonawca przeprowadzi badania terenowe w optymalnych terminach umożliwiających identyfikację oraz określenie stanu ochrony zalotki większej. Terminy zawarte są w metodykach opracowanych dla potrzeb Państwowego Monitoringu Środowiska PMŚ, dostępnych w wersji elektronicznej na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. 5. Terminy i ilość kontroli jak i ich rodzaj podane w OPZ (jak również zakresy fizjologiczne biotopu (np. temperatura powietrza lub wody)) należy traktować priorytetowo w stosunku do metodyki PMŚ. 6. Zamawiający wymaga wykonania dwóch kontroli zalotki większej. Brak danych z poprzednich lat skutkuje koniecznością przeprowadzenia skrupulatnego rozpoznania występowania potencjalnych siedlisk przedmiotowego gatunku w całym obszarze Natura 2000, 7. Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie do 17 sierpnia 2026 r. Szczegółowe informacje zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Zaproszenia OPZ.
Interne Kennung: WOK.082.24.2026.AP
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający wraz z zaproszeniem do negocjacji przekazuje Opis Przedmiotu Zamówienia, Wzór umowy, Informację dot. udziału w postępowaniu, Formularz oferty oraz Załączniki 4b, 4c, 4d w wersji edytowalnej do uzupełnienia. 2. Zamawiający wraz z Formularzem oferty, oświadczeniami w Załącznikach 4a, 4b i 4c oraz Wykazem usług (Zał. 4d) wymaga złożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w: art. 108 ust.1 pkt 1, 2 ustawy, art. 108 ust. 1 pkt 4, w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postepowaniu, określone przez Zamawiającego. 4. Zamawiający wymaga wskazania spełnienia następujących warunków określonych w art.112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca musi wykazać, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie sporządził przynajmniej jedną ekspertyzę dotyczącą inwentaryzacji i/lub monitoringu ważek lub opublikował (jest autorem/współautorem), co najmniej jedną recenzowaną publikację obejmującą badania terenowe ważek.