See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa testów do diagnostyki gąbczastej encefalopatii bydła oraz trzęsawki owiec i kóz (wraz z formą atypową) z akcesoriami oraz użyczeniem sprzętu umożliwiającego ich wykonanie
Beschreibung: 3.2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa testów do diagnostyki gąbczastej encefalopatii bydła i trzęsawki owiec i kóz (wraz z formą atypową) z akcesoriami (końcówki do pipet, probówki, płytki, worki, folie itp.) oraz użyczenie sprzętu umożliwiającego ich wykonywanie w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Krakowie. 3.3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ oraz załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.4. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w pkt 3.3. stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie w/w wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia. 3.5. Miejsce realizacji zamówienia: Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krakowie ul. Brodowicza 13 B, 30-965 Kraków. 3.6. W przypadku niewykorzystania minimalnego poziomu zamówienia tj. dostawy testów pozwalających na wykonanie 23 000 oznaczeń umowa ulega przedłużeniu, do czasu jego osiągnięcia, nie dłużej jednak niż o 6 miesięcy. W momencie osiągnięcia realizacji zamówienia na minimalnym poziomie w przedłużonym okresie realizacji zamówienia, umowa wygaśnie, z zastrzeżeniem postanowień pkt. 3.7. SWZ, tj. możliwości skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Przedłużenie okresu realizacji zamówienia nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 128886-2026
Interne Kennung: WIW-AG.272.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku niewykorzystania maksymalnego poziomu zamówienia tj. dostawy testów pozwalających na wykonanie 32 200 oznaczeń w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy z Wykonawcą, umowa może ulec przedłużeniu, do czasu jego osiągnięcia, nie dłużej jednak niż do 6 miesięcy (tzw. opcja czasowa). Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji tj. o jaki okres wydłuża obowiązywanie umowy. Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy w podstawowym wymiarze czasu (12 miesięcy). Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. W momencie osiągnięcia realizacji zamówienia na maksymalnym poziomie w przedłużonym okresie realizacji zamówienia, umowa wygaśnie. W czasie przedłużonym nie przysługuje prawo skorzystania z opcji ilościowej, o której mowa w pkt 3.8. SWZ. Realizacja opcji odbywać się będzie na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego, w szczególności według cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy. 3.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości dostawy testów do diagnostyki gąbczastej encefalopatii bydła i trzęsawki owiec i kóz (wraz z formą atypową) z akcesoriami (końcówki do pipet, probówki, płytki, worki, folie itp.) w podstawowym okresie obowiązywania Umowy (12 miesięcy) – tzw. opcja ilościowa - nie więcej jednak niż o 10% maksymalnej wielkości zamówienia (32 200 oznaczeń). Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie nie później niż przed wyczerpaniem maksymalnego zakresu zamówienia (32 200 oznaczeń). Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Realizacja opcji odbywać się będzie na zasadach określonych dla zamówienia podstawowego, w szczególności według cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy.