See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektledelse, rådgivning, monitering og biomanipulation
Beschreibung: Udbuddet vedrører restaurering af Rørbæk Sø, Nedersø og Kulsø i Vejle Kommune. Opgaven omfatter projektledelse, rådgivning, monitering og biomanipulation i Rørbæk sø, Nedersø og Kulsø. Derudover omfatter opgaven monitering af Ensø og evt. biomanipulering af store brasen.
Vorherige Bekanntmachung: 196223-2026
Interne Kennung: 663067
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722000 Umweltsanierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71621000 Technische Analysen oder Beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten løber indtil 01.12.2029, hvorefter Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 18 måneder.