2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie remontu silnika gazowego Rolls – Royce zainstalowanego w obiekcie kogeneracji ul. Weteranów 13, 84-200 Wejherowo
Beschreibung: 1. Wykonanie remontu silnika gazowego Rolls – Royce zainstalowanego w obiekcie kogeneracji ul. Weteranów 13, 84-200 Wejherowo 2. Zakres przedmiotu zamówienia zgodny z harmonogramem remontów producenta RMS (routine mantenance schedule) po przepracowaniu 60 000 mth, obejmuje w szczególności: a) pomiar sprężynowania wału korbowego i luzu osiowego, b) pomiar czopów korbowych, c) weryfikację korbowodów wraz z pomiarami – 16szt., d) remont tulei cylindrycznych wraz z honowaniem – 16 szt., e) remont głowic cylindrowych (wraz z usługą związaną z tulejowaniem osadzeń gniazd wydechowych) - 16 szt., f) remont pompy wody HT/LT - 1 szt., g) remont zaworów zasilania gazem – 16szt., h) remont zaworów sterowania gazem (przepustnice) – 16 szt., i) remont komór wstępnych – 16 szt., j) remont zaworów indykatorowych k) inspekcję sprzęgła elastycznego pomiędzy silnikiem a generatorem (w tym wykonanie pomiaru twardości minimum 5 gum), l) inspekcja napędu przenoszenia pomp podwieszonych, m) remont tłumika drgań, n) inspekcja łożysk wałków rozrządu - Strona A i B, o) inspekcja krzywek wałka rozrządu - Strona A i B, p) inspekcję łożysk ramowych - 2 szt., q) wymianę łożysk korbowych wraz z śrubami i nakrętkami, r) wymianę podkładek pomiędzy obudową łożysk korbowych a trzonem korbowodu – 16 kpl., s) wymianę łożysk listwy paliwowej, t) wymiana tłoków – 16 szt. (z zastrzeżeniem zapisów pkt. 3.6. oraz 3.7. SWZ), u) wymianę panewek sworzni tłokowych -16 szt., v) wymianę pierścieni tłokowych – 16 kpl., w) wymianę kabli wysokiego napięcia i świec zapłonowych – 16 szt., x) czyszczenie bloku i skrzyni korbowej silnika wraz z miską olejową, y) czyszczenie chłodnicy powietrza doładowania, z) płukanie systemu olejowego, aa) wymianę filtrów olejowych głównych – 2 kpl., bb) czyszczenie filtra odśrodkowego oleju, cc) przegląd i czyszczenie detektora mgły olejowej, dd) inspekcję stanu technicznego kompensatorów kanału spalin, ee) kontrolę szczelności kanału spali (z możliwością wymiany uszczelnień, w przypadku stwierdzenia takiej konieczności), ff) weryfikację przetworników ciśnienia, czujników temperatury i zabezpieczeń silnika, gg) sporządzenie raportu serwisowego 3. Zakres przedmiotu zamówienia nie uwzględniony w harmonogramie remontów producenta RMS (routine mantenance schedule), polegający na wykonaniu remontu dwóch turbosprężarek zamontowanych na silniku, obejmuje: a) demontaż i montaż turbosprężarek, b) wykonanie remontu turbosprężarek, w tym: zakup, dostawa oraz montaż części zamiennych zgodnie z zapisami DTR urządzenia; c) inspekcję pozostałych elementów turbosprężarek oraz ich ewentualną wymianę w razie konieczności (na zasadach opisanych w pkt. 3.23 SWZ); d) wykonanie pomiarów luzów oraz wyważanie wirników, e) wykonanie prób testowych podczas pracy silnika w celu potwierdzenia prawidłowej pracy urządzenia obejmujące kontrolę: • parametrów temperatury przed i za turbosprężarkami, • ciśnienia doładowania, • prędkości obrotowej turbosprężarek, • akustyczną pracy zespołu turbosprężarek pod kątem eliminacji drgań i nietypowych dźwięków, • pracy modułu VTG w pełnym zakresie charakterystyki obciążenia, komunikatów alarmowych i diagnostycznych, • pod kątem weryfikacja szczelności układów (olejowych, wodnych, gazowy), f) wykonanie regulacji obu turbosprężarek ABB po rozruchu silnika polegające na kalibracji dwóch układów VTG turbosprężarek oraz kalibracji dawek gazu na zaworach gazowych. Celem regulacji jest optymalizacja parametrów eksploatacyjnych silnika oraz zapewnienie stabilnej pracy w całym zakresie obciążeń. Wszystkie czynności muszą zostać wykonane zgodnie z DTR turbosprężarek ABB oraz wytycznymi producenta silnika dla modelu B35:40, g) sporządzenie raportów serwisowych(**) odrębnych dla każdej z turbosprężarki. 4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wszystkich niezbędnych części kompatybilnych z silnikiem gazowym typ B35:40 V16AG z wyłączeniem tłoków, o których mowa w pkt. 2. lit. t) Opisu powyżej. Części zamienne nie mogą powodować zmian konstrukcyjnych urządzenia, ani jego parametrów. Ich użycie nie może naruszać warunków bezpieczeństwa pracy urządzenia. Wszystkie zaoferowane części zamienne winny pochodzić z produkcji seryjnej. Części zamienne nie mogą zawierać prototypowych rozwiązań dostosowanych wyłącznie do wymogów niniejszego zamówienia. 5. Tłoki, o których mowa w pkt. 2 lit. t) Opisu powyżej zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy na realizację niniejszego zamówienia. 6. Wszystkie części zamienne i materiały pozostałe, niezależnie od tego czy są częściami oryginalnymi, czy odpowiadającymi im parametrami technicznymi zamiennikami będą: • fabrycznie nowe, • spełniać wszelkie normy techniczne i bezpieczeństwa, a ich produkcja nie odbywała się w warunkach chałupniczych, • posiadać wszystkie wymagane przepisami prawnymi atesty, poświadczenia, certyfikaty, deklaracje zgodności CE, itp. • odpowiadać parametrom technicznym zawartym w DTR (dokumentacji techniczno-ruchowej) producenta silnika i instalacji. 7. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje czynności serwisowe, które winny zostać wykonane przez Wykonawcę po przepracowaniu pierwszych 100 mth silnika, w zakresie: • kontroli układu korbowo – tłokowego, • kontroli luzów zaworowych na wszystkich 16 głowicach cylindrów, • dokręcania śrub 16 głowic cylindrów, • kontrola paramentów pracy silnika.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 Pzp. Procedura otwarta. 2. Zamawiający będzie stosował procedurę oceny ofert, o której mowa w art. 139 ust. 1ustawy Pzp (tzw. procedurę odwróconą). 3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1268581.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42124000 Teile für Pumpen, Kompressoren, Maschinen oder Motoren