2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Organizacja dowozu dzieci do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2026/2027”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa biletów miesięcznych, stanowiących podstawę do skorzystania z usługi, polegającej na przewozach dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Góra wraz z opiekunami, do szkół i przedszkoli zlokalizowanych na obszarze gminy Góra i gminy Wąsosz* (*dowóz dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu) wraz z odwozem po zakończonych zajęciach szkolnych do miejsc zamieszkania. Przewozy będą świadczone w roku szkolnym 2026/2027, w okresie od 01.09.2026 do 25.06.2027 r. we wszystkie dni nauki szkolnej, tj. w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno - wychowawczych, określonych na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 1112 z późn. zm.), a także innych przerw od zajęć, w szczególności przerw od zajęć stacjonarnych spowodowanych pandemią itp.Przewozy będą świadczone na podstawie biletów miesięcznych, na utworzonych przez Wykonawcę liniach, z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży z imiennym, szkolnym biletem miesięcznym oraz opiekunów z biletem miesięcznym (cena biletów zostanie ustalona w niniejszym postępowaniu). Wykonawca winien wprowadzić w swojej organizacji standardy ochrony małoletnich, zapoznać i zobowiązać do ich przestrzegania kierowców wykonujących przewozy. Prognozowana łączna liczba uczniów dojeżdżających co miesiąc do placówek oświatowych wynosi: 333, szacunkowa liczba opiekunów: 9. Dokładny opis zawarto w dokumentach zamówienia. W postępowaniu odpowiednio dla części ustalono obowiązek wniesienia wadium w wysokości: 30 000,00 złotych ( trzydzieści tysięcy złotych) - opis w SWZ. Podmiotowe środki dowodowe, do których złożenia Zamawiający wezwie Wykonawcę po upływie terminu składania ofert na zasadach opisanych w art. 126 ust.1 ustawy Pzp:1. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, jeżeli nie Wykonawca nie wskazał odpowiednio w oświadczeniu z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp adresu bezpłatnej i ogólnodostępnej bazy danych, w której są one dostępne i Zamawiający może je pobrać samodzielnie/ 2. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentów składa:1) informację z odpowiedniego rejestru takiego jak rejestr sądowy albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.2) Dokumenty, o których mowa w podpunkcie 1), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.3) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w podpunkcie 1) lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. Przepis podpunktu 2) stosuje się odpowiednio.3) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej./składa Wykonawca/ Wykonawcy występujący wspólnie / 4) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 oraz 6 oraz aktualności oświadczenia w zakresie podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie Rozporządzenia 2022/576 / składa Wykonawca/ Wykonawcy występujący wspólnie/ Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: BZP.271.38.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 7.1 Oświadczenia i dokumenty, które Wykonawca winien złożyć wraz z ofertą:1) wypełniony formularz ofertowy wraz z wypełnionym załącznikiem do SWZ – kalkulacja ceny oferty. Oferta musi być podpisana, za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego,wystawionego przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze sądowym lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, albo przez umocowanego pełnomocnika Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Art. 58 ust. 1 – (…) wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.1.1. W przypadku przekazywania w postępowaniu lub konkursie dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2) oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, dalej jako „JEDZ”, 3) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w Rozporządzeniu 2022/576, wymienionych w SWZ, którego wzór stanowi załącznik do SWZ / dalej zwane też oświadczeniem sankcyjnym/ Sposób i forma sporządzenia JEDZ oraz odpowiednio tzw. oświadczenia sankcyjnego 1) wypełniając JEDZ Wykonawca powinien uwzględnić postanowienia instrukcji wypełniania JEDZ/ESPD, która zamieszczona jest pod niniejszym adresem internetowym: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0022/54904/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja-2022.04.29.pdf z uwzględnieniem następujących wytycznych: - w zakresie podstaw wykluczenia Wykonawca wypełnia wszystkie te pola, które dotyczą przesłanek obligatoryjnych i fakultatywnych wymienionych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, - w zakresie warunków udziału w postępowaniu (w JEDZ określane jako kryteria kwalifikacji) Wykonawca nie wypełnia JEDZ w związku z faktem, iż Zamawiający takowych nie postawił. JEDZ można wypełnić w narzędziu znajdującym się pod adresem:– http://espd.uzp.gov.pl/ lub wypełnić odpowiednio edytowalną wersję JEDZ dostępną do pobrania pod tym adresem https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia / 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania Wykonawca nie załącza tych dokumentów, jeżeli wpisał odpowiednio w formularzu ofertowym adres/y bezpłatnej i ogólnodostępnej bazy danych, w której są one dostępne i Zamawiający może je pobrać samodzielnie/ Wymóg ten dotyczy Wykonawcy, wykonawców występujących wspólnie 5) pełnomocnictwo do podpisania oferty wykonawcy, jeżeli w jego imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie nie wynika z odpisów lub informacji z KRS CEIDG lub innego właściwego rejestru. 6) odpowiednio dla formy złożenia wadium: oryginał dokumentu wadialnego lub potwierdzenia wniesienia wadium w pieniądzu / wymóg formalny, liczy się skuteczność wniesienia wadium/ JEDZ oraz tzw. oświadczenie sankcyjne należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 1173 z późn. zm.); Miejsce otwarcia ofert pokój nr 203 poprzez odszyfrowanie ofert na stronie postępowania. Termin związania ofertą 09.08.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34980000 Fahrscheine
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa biletów miesięcznych, stanowiących podstawę do skorzystania z usługi, polegającej na przewozach dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Góra wraz z opiekunami, do szkół i przedszkoli zlokalizowanych na obszarze gminy Góra i gminy Wąsosz* (*dowóz dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu) wraz z odwozem po zakończonych zajęciach szkolnych do miejsc zamieszkania. Przewozy będą świadczone w roku szkolnym 2026/2027, w okresie od 01.09.2026 do 25.06.2027 r. we wszystkie dni nauki szkolnej, tj. w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno - wychowawczych, określonych na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 1112 z późn. zm.), a także innych przerw od zajęć, w szczególności przerw od zajęć stacjonarnych spowodowanych pandemią itp. Przewozy będą świadczone na podstawie biletów miesięcznych, na utworzonych przez Wykonawcę liniach, z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży z imiennym, szkolnym biletem miesięcznym oraz opiekunów z biletem miesięcznym (cena biletów zostanie ustalona w niniejszym postępowaniu). Wykonawca winien wprowadzić w swojej organizacji standardy ochrony małoletnich, zapoznać i zobowiązać do ich przestrzegania kierowców wykonujących przewozy. Zgodnie z dyspozycją w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający opisuje obowiązek zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia związane z przewozem osób, tj. kierowców. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę wyżej wymienionych osób powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres wykonywania tych czynności w trakcie trwania umowy
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp do wartości 5% wartości zamówienia podstawowego, polegających na zwiększeniu liczby dowożonych uczniów na podstawie biletów miesięcznych.