323695-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Architekturbüros – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowy dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży strunobetonowej w Nadleśnictwie Browsk w Gruszkach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowy dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży strunobetonowej w Nadleśnictwie Browsk w Gruszkach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji administracyjnych lub zezwoleń na budowę dostrzegalni przeciwpożarowej - wieży strunobetonowej w Nadleśnictwie Browsk w Gruszkach z zagospodarowaniem terenu przylegającego." wraz z przeniesieniem praw autorskich w ramach realizacji projektu. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowy 1 wieży (dostrzegalni) strunobetonowej na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach, proponowany obszar lokalizacji: dz. ew. nr 388/4 (woj. podlaskie, powiat hajnowski, gmina Narewka, obr. ew. Gruszki) - konkretna lokalizacja do uzgodnienia z Zamawiającym Wieża (dostrzegalnia) strunobetonowa ma być wykonana w technologii betonu wirowanego wysokość powyżej 49 m, jednak poniżej 50 m, zbieżna, o nośności niezbędnej do przeniesienia obciążeń projektowanym sprzętem monitoringu wizyjnego i łączności. Wieża zostanie wyposażona w systemowe trasy kablowe, system asekuracji przed upadkiem w postaci stalowej szynodrabiny systemowej oraz konstrukcje stalową wsporczą ocynkowaną ogniowo oraz malowaną. Konieczność i zakres oznakowania przeszkodowego wieży należy ustalić na etapie projektowym. Jeżeli wieża nie będzie wymagała oznakowania przeszkodowego (białoczerwone pasy) trzon wieży należy pomalować na kolor RAL wskazany przez Zamawiającego, chyba, że Zamawiający odstąpi od tego wymogu. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac: 1) Przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno - użytkowego (Dz. U.2021. poz.2454) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, 2) Przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno - użytkowego (Dz. U.2021. poz.2454) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, a w szczególności: a) zawierać ona będzie badania geologiczne podłoża dla planowanej inwestycji, b) wykonanie projektu budowlanego z projektem zagospodarowania terenu oraz informacją BIOZ, c) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, d) wykonanie kosztorysu nakładczego (ślepego), przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego 3) Uzyskanie niezbędnych decyzji, uzgodnień, badań i ekspertyz, na potrzeby realizacji niniejszego przedsięwzięcia. Zamawiający posiada dla tej inwestycji decyzję Wójta Gminy Narewka ustalającą lokalizację inwestycji celu publicznego na części działki oznaczonej nr ewid.: 388/4 położonej w obrębie: 6 Gruszki wydaną 15.10.2025 roku, uprawomocnioną dnia 19.11.2025 r. 4) Uzyskanie prawomocnych decyzji na budowę w imieniu Inwestora, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 418). Udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. 5) Sporządzenie map do celów projektowych. 6) Wykonanie zgłoszenia prowadzenia działań na podst. art. 118 ustawy o ochronie przyrody, zgodnie z: https://www.gov.pl/web/rdos-bialystok/zgloszenie-prowadzenia-dzialan-na-podst-art-118-ustawy-oochronie- przyrody. 7) Uzyskanie deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 zgodnie z: https://www.gov.pl/web/rdos-bialystok/wydawanie-deklaracji-organu-odpowiedzialnego-za-monitorowanie-obszarow-natura-2000. 8) Uzyskanie dokumentu potwierdzającego zgodność inwestycji lub działania z celami środowiskowymi dla jednolitych części wód powierzchniowych i podziemnych, zgodnie z: https://www.gov.pl/web/wody-polskie/potwierdzenie-zgodnosci-z-celami-srodowiskowymi. 9) sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 725 ze zm.)
Interne KennungSA.270.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71520000 Bauaufsicht