2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa realizacja badania dotyczącego zapotrzebowania na kwalifikacje i kompetencje pracowników w sektorze przemysłu lotniczego
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja badania dotyczącego zapotrzebowania na kwalifikacje i kompetencje pracowników w sektorze przemysłu lotniczego w Polsce, obejmującego zarówno perspektywę bieżącą, jak i krótkoterminową (3 lata) oraz średnioterminową (5 lat). Badanie obejmuje analizę perspektywy przedsiębiorstw sektora przemysłu lotniczego oraz systemu edukacji i kształcenia (formalnego i pozaformalnego), ze szczególnym uwzględnieniem wpływu procesów cyfryzacji, automatyzacji i wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0. 3. Opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę żadnych osób wykonujących Przedmiot Zamówienia w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 5. Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. 6. Niniejszy przedmiot zamówienia jest dofinansowany z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, projekt "Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektor Przemysł Lotniczy". Na podstawie Umowy o dofinansowanie nr FERS.01.10-IP.09-0009/25. 7. Dopuszcza się realizację badań z wykorzystaniem narzędzi zdalnych, z uwzględnieniem potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępności procesu badawczego dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności poprzez: możliwość realizacji badań w formach alternatywnych (np. CATI zamiast CAWI), stosowanie jasnego i zrozumiałego języka komunikacji, dostosowanie narzędzi badawczych do potrzeb respondentów, w miarę możliwości i zasadności badawczej. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 tj. z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości kobiet i mężczyzn. Badanie powinno być prowadzone w sposób wolny od dyskryminacji ze względu w szczególności na płeć, wiek, rasę, pochodzenie etniczne i społeczne, orientację seksualną, niepełnosprawność, poglądy polityczne oraz inne przesłanki mogące prowadzić do nierównego traktowania, zgodnie z zasadami horyzontalnymi. Dobór respondentów oraz sposób realizacji badania nie mogą prowadzić do systemowego wykluczenia określonych grup społecznych, o ile ich udział jest uzasadniony zakresem badania. 8. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz zasadą Do No Significant Harm (DNSH), wynikającą z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 oraz wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do: 1) realizacji zamówienia w sposób, który nie powoduje znaczącego negatywnego oddziaływania na środowisko w całym cyklu życia usługi, zgodnie z zasadą „Do No Significant Harm” (DNSH), o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241; 2) stosowania rozwiązań organizacyjnych i technicznych ograniczających wpływ realizacji zamówienia na środowisko; 3) preferowania komunikacji elektronicznej oraz cyfrowego obiegu dokumentów, 4) ograniczania zużycia papieru do niezbędnego minimum; 5) eliminowania, w miarę możliwości, stosowania jednorazowych materiałów i opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych w trakcie realizacji zamówienia, w tym podczas organizacji spotkań, warsztatów lub prezentacji; 6) wykorzystywania materiałów przyjaznych środowisku, w tym materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do ponownego przetworzenia, w szczególności przy realizacji elementów materialnych zamówienia (np. druk raportów); 7) uwzględniania czynników środowiskowych przy doborze towarów i usług niezbędnych do realizacji zamówienia, poprzez wybór rozwiązań, których oddziaływanie na środowisko w trakcie cyklu życia jest mniejsze w porównaniu do rozwiązań o identycznym przeznaczeniu; 8) zapewnienia, aby ewentualni podwykonawcy (jeżeli dotyczy) również realizowali swoje zadania zgodnie z powyższymi zasadami. 9. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg CPV: 79300000-7 – Usługi badań rynkowych i ekonomicznych oraz ankiet Informacja w zakresie RODO została opisana w Rozdziale XXIV SWZ. 1. Administratorem danych osobowych, na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, to jest od momentu ogłoszenia do momentu podpisania umowy, jest Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, ul. Teofila Lenartowicza 4, 35-051 Rzeszów, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS: 0000710883, NIP: 8133765154, REGON: 368953574. 2. PCI wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym Pani/Pan może się skontaktować w sprawie przetwarzania swoich danych osobowych. Kontakt z IOD poprzez mail: iod@pcinn.org. Pod wyżej wskazanymi danymi można się kontaktować w każdej sprawie związanej z przetwarzaniem danych osobowych przez PCI, czy to jako Administrator danych czy Podmiot Przetwarzający. Informacja w zakresie porozumiewania się z Zamawiającym oraz sposobie składania ofert została opisana w Rozdziale XII i XIII SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 151496-2026
Interne Kennung: PCI-DFA.2621.5.2026.JBA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 11. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, albowiem: 1) badanie o charakterze kompleksowym wymaga jednolitej metodologii, narzędzi badawczych, sposobu analizy danych oraz raportowania. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do: rozbieżności metodologicznych, trudności w integracji wyników, braku porównywalności danych; 2) powierzenie realizacji jednemu podmiotowi: zapewnia jednoznaczną odpowiedzialność za całość projektu, ogranicza ryzyko sporów między wykonawcami, upraszcza zarządzanie projektem i nadzór nad jego realizacją. 3) podział zamówienia mógłby: zwiększyć koszty koordynacji, wydłużyć czas realizacji, generować dodatkowe ryzyka organizacyjne. 4) poszczególne etapy (np. analiza desk research, badania ilościowe i jakościowe, konsultacje branżowe, opracowanie raportu końcowego) są ze sobą ściśle powiązane i wynik jednego etapu wpływa na kolejny. Rozdzielenie ich mogłoby obniżyć jakość końcowego opracowania. 5) na rynku funkcjonują podmioty zdolne do kompleksowej realizacji przedmiotu zamówienia, co oznacza, że brak podziału nie ogranicza konkurencji w sposób nieuzasadniony. 1. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie (Konsorcjum / wspólnicy spółki cywilnej) w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp: 1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 2) muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp – fakt ustanowienia pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów – wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem; 3) pełnomocnictwo powinno jednoznacznie wskazywać dane pełnomocnika i czynności jakie w postępowaniu ma prawo wykonywać pełnomocnik; 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienia przez Wykonawców, należy złożyć oświadczenie, o którym mowa w Rozdz. XI ust. 1 przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. Przed zawarciem umowy, jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może wezwać do przedstawienia kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 5. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni Wykonawcy. Oświadczenie stanowi załącznik nr 7 SWZ. 1. Zamawiający w celu wykazania braku podstaw wykluczenia, o których mowa art. 7 ust 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 poz.835) oraz o których mowa w art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 wymaga złożenia wraz z Ofertą oświadczenia – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2A do SWZ. 4. Zamawiający, działając w trybie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej JEDZ (oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp). 5. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia poniższych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego 2) oświadczenia Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej 3) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat 4) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne 5) odpisu lub informacji z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji 6) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego 9. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia poniższych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie udziału w postępowaniu: 1) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego 2) wykazu usług dokonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych. Dokumenty wymagane na spełnienie warunków udziału w postepowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu zostały opisane w Rozdziale XI SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung