See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af lastvognskørsel til materielgården i Roskilde Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af lastvognkørsel til Roskilde Kommunes materielgård ad hoc. Udbuddet udbydes som en kontrakt, hvor leverandøren primært skal levere lastvognkørsel og krankørsel med 2 lastbiler og 2 mand dagligt imellem kl. 06.00 – 16.00. Der kan forekomme enkelte dage, hvor der alene skal bruges én lastbil. Herudover i væsentlig mindre omfang kan lastvognkørsel i aften timer og weekender forekomme.
Interne Kennung: 123456
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60181000 Vermietung von Lastwagen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2 x 12 mdr.