2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lokální biocentrum č. 19 v Mikulově
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou služby spočívající ve zbudování lokálního biocentra na ploše 3,6 ha a následná tříletá péče o něj. Biocentrum bude založeno na kombinaci roztroušených stromů a keřů v oplocenkách. Záměrem je vytvořit novou lesostepní lokalitu na temeni kopce Kóta. Vzorem pro prostorové uspořádání lokality a druhovou skladbu je blízká přírodní rezervace Šibeničník. Středem lokality prochází nezpevněná travnatá polní cesta, která bude součástí biocentra a plochu biocentra rozděluje na dvě části. Polní cesta bude doplněna o liniovou výsadbu stromořadí. Jižní část lokality (menší část) je navržena s menším množstvím výsadeb tak, aby byl podpořen a zvýrazněn stepní charakter místa. S tímto záměrem je zde navrženo rozprostření vrstvy interního materiálu z nedalekého lomu Mušlov. Vrchol kopce Kóta bude doplněn biotechnickými prvky jako je kamenná, na sucho skládaná, zídka z místního kamene (vápenec) a dřevěná konstrukce umožňující usednutí dravcům tzv. bidýlko. V severní části lokality budou vysázeny solitérní stromy a skupiny odrostků stromů a dále keřů v oplocenkách. Bylinná vegetace bude na lokalitě založena jednak využitím technologie tzv. zeleného sena sklizeného z vhodných blízkých lokalit a dále výsevem speciální směsi lučního trávníku, kde budou kromě travin zastoupeny ve vyšším podílu i další byliny typické pro danou oblast. Následná péče v délce tří let bude ukončena k 15. 11. 2028.
Interne Kennung: Lokální biocentrum č. 19 v Mikulově
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
Los: LOT-0001