See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt
Beschreibung: Leverandøren skal drive personalekantinen med servering af morgenmad og frokost. Kantinen er beliggende på Islandsbrygge 37 og Njalsgade 13, hvor der er ca. 1600 ansatte og ca. 550 dagligt spisende.Personalekantinerne forestår tilberedning og servering af forplejning og drikkevarer til de ansatte på Islandsbrygge 37 og Njalsgade 13 samt forplejning til møder i ejendommen.Forpagtningsaftalen indgås mellem den vindende tilbudsgiver og Klima-, Miljø- og Teknikforvaltningen. Aftalen løber fra 1. juni 2026 til og med 31. maj 2028 med mulighed for yderligere 2 x 12 måneders forlængelse.
Interne Kennung: 2025-0263095
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Rammeaftalen blev udbudt via Københavns Kommunes Dynamiske Indkøbssystem for kantiner. Kun leverandører optaget i systemet kunne afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55510000 Dienstleistungen von Kantinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias, 55512000 Betrieb von Kantinen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen kan forlænges med 2 gange 12 måneder