325081-2025 - Wettbewerb
Polen – Schienenfahrzeuge – Dostawa dziesięciu nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością skorzystania z prawa opcji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa dziesięciu nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością skorzystania z prawa opcji.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziesięciu nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z pakietem naprawczym dla elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz szkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego z zakresu obsługi elektrycznych zespołów trakcyjnych (dot. zamówienia podstawowego). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania i oczekiwania Zamawiającego zostały podane we Wzorze Umowy (WU-II część SWZ) oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ – III część SWZ), stanowiących integralną część SWZ. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp w zakresie: 1) dostawy dodatkowo do maksymalnie 10 sztuk nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych spełniających wymagania określone w SWZ, w szczególności we wzorze umowy i opisie przedmiotu zamówienia (tego samego typu oraz modelu co elektryczne zespoły trakcyjne z zamówienia podstawowego), 2) dostawy pakietu naprawczego dla elektrycznych zespołów trakcyjnych. 4. Działając na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp Zamawiający informuje, że zastosuje tzw. „procedurę odwróconą”, tzn. - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Na podstawie art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 6. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej Platforma) pod adresem https://kd.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy Zakupowej jest bezpłatne. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w przedmiotowym postępowaniu oraz umowa są sporządzone w języku polskim. 7. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z przedmiotowym postępowaniem: https://kd.eb2b.com.pl. 8. Zamawiający informuje, że przeprowadził w okresie 28.06.2024 r. – 31.08.2024 r. Wstępne Konsultacje Rynkowe dotyczące dostawy nowych pasażerskich pojazdów wieloczłonowych z napędem własnym. Ogłoszenie o Wstępnych Konsultacjach Rynkowych zostało zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem https://kd.eb2b.com.pl w dniu 28.06.2024 r. 9. Udział we Wstępnych Konsultacjach Rynkowych traktowany jest jako zaangażowanie w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w związku z tym Wykonawcy, którzy wzięli udział we Wstępnych Konsultacjach Rynkowych zobowiązani są uwzględnić ten fakt przy wypełnianiu JEDZ.
Interne KennungKD.OZZ.272.U.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34620000 Schienenfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziesięciu nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z pakietem naprawczym dla elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz szkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego z zakresu obsługi elektrycznych zespołów trakcyjnych (dot. zamówienia podstawowego). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania i oczekiwania Zamawiającego zostały podane we Wzorze Umowy (WU-II część SWZ) oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ – III część SWZ), stanowiących integralną część SWZ. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp w zakresie: 1) dostawy dodatkowo do maksymalnie 10 sztuk nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych spełniających wymagania określone w SWZ, w szczególności we wzorze umowy i opisie przedmiotu zamówienia (tego samego typu oraz modelu co elektryczne zespoły trakcyjne z zamówienia podstawowego), 2) dostawy pakietu naprawczego dla elektrycznych zespołów trakcyjnych. 4. Działając na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp Zamawiający informuje, że zastosuje tzw. „procedurę odwróconą”, tzn. - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Na podstawie art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 6. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej Platforma) pod adresem https://kd.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy Zakupowej jest bezpłatne. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w przedmiotowym postępowaniu oraz umowa są sporządzone w języku polskim. 7. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z przedmiotowym postępowaniem: https://kd.eb2b.com.pl.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Pzp w zakresie: 1) dostawy dodatkowo do maksymalnie 10 sztuk nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych spełniających wymagania określone w SWZ, w szczególności we wzorze umowy i opisie przedmiotu zamówienia (tego samego typu oraz modelu co elektryczne zespoły trakcyjne z zamówienia podstawowego), 2) dostawy pakietu naprawczego dla elektrycznych zespołów trakcyjnych. 2. Zamawiający może skorzystać z opcji stopniowo, składając Wykonawcy oświadczenia w różnych terminach i w różnych ilościach, jednak nie przekraczających terminu wskazanego w pkt 3, aż do osiągnięcia maksymalnego zakresu zamówienia w ramach opcji, tj. do 10 sztuk nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych objętych prawem opcji. 3. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże pisemne oświadczenie ze wskazaniem ilości pojazdów, o których mowa w pkt 1 w terminie do 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostanie określony szczegółowy harmonogram dostaw w terminie do 14 dni roboczych od daty przekazania pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. Zamówione w ramach opcji nowe wieloczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne będą dostarczane po zakończeniu dostawy ostatniego pojazdu objętego zamówieniem podstawowym, nie wcześniej jednak niż od 40 miesiąca od daty zawarcia Umowy i nie później niż do 44 miesiąca od daty zawarcia Umowy. 5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania i oczekiwania Zamawiającego zostały podane we Wzorze Umowy (WU-II część SWZ) oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ-III część SWZ), stanowiących integralną część SWZ. 6. Specyfikacja Warunków Zamówienia zgodnie z art. 133 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych zostanie udostępniona pod adresem https://kd.eb2b.com.pl od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.