2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni szkolnych w ramach projektu pt. Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie sztumskim” z podziałem na części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni szkolnych w ramach projektu pt. Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie sztumskim” z podziałem na dwie (2) części: 1) Część I: Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni technik programista oraz pracowni logistycznej w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie; 2) Część II: Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni motoryzacyjnej w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup, dostawę, rozładowanie, wniesienie, rozstawienie, zamontowanie, uruchomienie – w zależności od potrzeby, do wyznaczonych przez Zamawiającego pomieszczeń.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30232150 Tintenstrahldrucker, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 30230000 Computerbezogene Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni technik programista oraz pracowni logistycznej w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni szkolnych w ramach projektu pt. Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie sztumskim” z podziałem na dwie (2) części Część 1 1. Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni technik programista oraz pracowni logistycznej w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup, dostawę, rozładowanie, wniesienie, rozstawienie, zamontowanie, uruchomienie – w zależności od potrzeby, do wyznaczonych przez Zamawiającego pomieszczeń. 3. Adres dostawy Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie ul. Kasprowicza 3, 82-400 Sztum 4. Sprzęt komputerowy i elektroniczny stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. 5. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych nieotwieranych i fabrycznie zabezpieczonych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu. 6. Oferowany Przedmiot zamówienia musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji. 7. Dostarczone przedmioty muszą zawierać wszystkie części niezbędne do funkcjonowania, ponadto elementy w ramach zestawów muszą być ze sobą kompatybilne. 8. Każdy z dostarczonych przedmiotów winien posiadać deklarację zgodności CE oraz odpowiadać normom europejskim i krajowym, być zgodny z Dyrektywą 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów. 9. Wraz z dostawą Wykonawca dostarczy papierową wersję Deklaracji Zgodności CE dla każdego z dostarczanych produktów. W przypadku nie dostarczenia Deklaracji dostarczony towar nie będzie odebrany oraz zostanie na koszt Wykonawcy wymieniony na inny o nie gorszych parametrach posiadający Deklarację Zgodności. 10. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 11. W przypadku, gdy w dokumentach, które stanowią opis przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości produktów opisanych w SWZ. 12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 13. Wymagania Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia należy potraktować jako wymagania minimalne. 14. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty były projektowane i wykonane z uwzględnieniem zasad dostępności dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ustawy Pzp. W szczególności należy dążyć do zapewnienia czytelności i ergonomii użytkowania, bezpieczeństwa i łatwości obsługi produktów, zastosowania rozwiązań ułatwiających korzystanie osobom o różnych potrzebach, w tym z ograniczeniami sensorycznymi, motorycznymi lub poznawczymi. 15. Oferowane przez Wykonawcę wyposażenie musi zapewniać racjonalne i efektywne ceny niezawyżone w stosunku do cen i stawek rynkowych. 16. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia personelu w zakresie obsługi sprzętu (jeśli dany sprzęt tego wymaga) oraz dostarczenia wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim (niekoniecznie papierowej). 17. Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ. 18. Dla części 1 i 2 zamówienia Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia. 19. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń – dokumenty potwierdzające należy załączyć do oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji i wznowień
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni motoryzacyjnej w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni szkolnych w ramach projektu pt. Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie sztumskim” z podziałem na dwie (2) części Część 2 1. Dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i elektronicznego do pracowni motoryzacyjnej w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup, dostawę, rozładowanie, wniesienie, rozstawienie, zamontowanie, uruchomienie – w zależności od potrzeby, do wyznaczonych przez Zamawiającego pomieszczeń. 3. Adres dostawy Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach Barlewiczki 13, 82-400 Sztum 4. Sprzęt komputerowy i elektroniczny stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. 5. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych nieotwieranych i fabrycznie zabezpieczonych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu. 6. Oferowany Przedmiot zamówienia musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji. 7. Dostarczone przedmioty muszą zawierać wszystkie części niezbędne do funkcjonowania, ponadto elementy w ramach zestawów muszą być ze sobą kompatybilne. 8. Każdy z dostarczonych przedmiotów winien posiadać deklarację zgodności CE oraz odpowiadać normom europejskim i krajowym, być zgodny z Dyrektywą 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów. 9. Wraz z dostawą Wykonawca dostarczy papierową wersję Deklaracji Zgodności CE dla każdego z dostarczanych produktów. W przypadku nie dostarczenia Deklaracji dostarczony towar nie będzie odebrany oraz zostanie na koszt Wykonawcy wymieniony na inny o nie gorszych parametrach posiadający Deklarację Zgodności. 10. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 11. W przypadku, gdy w dokumentach, które stanowią opis przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości produktów opisanych w SWZ. 12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 13. Wymagania Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia należy potraktować jako wymagania minimalne. 14. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty były projektowane i wykonane z uwzględnieniem zasad dostępności dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ustawy Pzp. W szczególności należy dążyć do zapewnienia czytelności i ergonomii użytkowania, bezpieczeństwa i łatwości obsługi produktów, zastosowania rozwiązań ułatwiających korzystanie osobom o różnych potrzebach, w tym z ograniczeniami sensorycznymi, motorycznymi lub poznawczymi. 15. Oferowane przez Wykonawcę wyposażenie musi zapewniać racjonalne i efektywne ceny niezawyżone w stosunku do cen i stawek rynkowych. 16. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia personelu w zakresie obsługi sprzętu (jeśli dany sprzęt tego wymaga) oraz dostarczenia wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim (niekoniecznie papierowej). 17. Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ. 18. Dla części 1 i 2 zamówienia Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia. 19. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń – dokumenty potwierdzające należy załączyć do oferty.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30232150 Tintenstrahldrucker, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete