See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania Microsoft lub równoważnego w warunkach licencjonowania grupowego oraz wsparcia konsultacyjnego dla Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania Microsoft w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” lub produktów równoważnych oraz wsparcia konsultacyjnego dla Jednostek Administracji Państwowej, określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. 2. Zawarta umowa ramowa pozwoli na wybór w toku procedury wykonawczej Licensing Solution Provider (LSP) spośród pośredników w pozyskiwaniu i dostarczaniu na rzecz Jednostek wszystkich typów licencji, aktualizacji licencji i subskrypcji na oprogramowania, a także świadczących wsparcie konsultacyjne. 3. Na przedmiot zamówienia składają się następujące kategorie produktów i usług: 1) licencje (sublicencje); 2) aktualizacje licencji; 3) subskrypcje; 4) wsparcie konsultacyjne Wykonawcy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ, w Załączniku nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy ramowej oraz w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy wykonawczej. 4. Zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej, o której mowa w art. 311 - 315 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 6. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 7. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 9. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada następujące uprawnienia do sprzedaży zaoferowanych produktów: 1) posiada autoryzację producenta do sprzedaży licencji producenta i świadczenia usług w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” (tj. jest podmiotem Licensing Solution Partner). 2) w przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego do licencji uzupełniających posiada autoryzację producenta do sprzedaży rozwiązania równoważnego. 10. Zamawiający wymaga, by na potwierdzenie posiadania uprawnienia do sprzedaży zaoferowanych produktów, o którym mowa w ust. 15, Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. autoryzację producenta do sprzedaży licencji producenta i świadczenia usług w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” lub autoryzację producenta do sprzedaży rozwiązania równoważnego. 11. Zamawiający informuje, iż w ramach przedmiotu zamówienia zamierza zakupić licencje rządowe z programu MPSA. 12. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ, przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego. 13. Centrum Obsługi Administracji Rządowej z siedzibą w Warszawie (02903), przy ul. Powsińskiej 69/71, przetwarza dane zawarte w ofertach albo wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, znajdujące się w publicznie dostępnych rejestrach (Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej RP, Krajowy Rejestr Karny) w celu prowadzenia postępowań w sprawie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą Pzp”. Wśród tych informacji mogą pojawić się dane, które na gruncie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „Ogólne Rozporządzenie” lub „RODO”), mają charakter danych osobowych. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zawarte zostały w Rozdziale II SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 144149-2025
Interne Kennung: WIP.261.80.2024.NP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48500000 Kommunikations- und Multimedia-Softwarepaket, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania Microsoft w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” lub produktów równoważnych oraz wsparcia konsultacyjnego dla Jednostek Administracji Państwowej, określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. 2. Zawarta umowa ramowa pozwoli na wybór w toku procedury wykonawczej Licensing Solution Provider (LSP) spośród pośredników w pozyskiwaniu i dostarczaniu na rzecz Jednostek wszystkich typów licencji, aktualizacji licencji i subskrypcji na oprogramowania, a także świadczących wsparcie konsultacyjne. 3. Na przedmiot zamówienia składają się następujące kategorie produktów i usług: 1) licencje (sublicencje); 2) aktualizacje licencji; 3) subskrypcje; 4) wsparcie konsultacyjne Wykonawcy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ, w Załączniku nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy ramowej oraz w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy wykonawczej. 5. Zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej, o której mowa w art. 311 - 315 ustawy Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada następujące uprawnienia do sprzedaży zaoferowanych produktów: 1) posiada autoryzację producenta do sprzedaży licencji producenta i świadczenia usług w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” (tj. jest podmiotem Licensing Solution Partner). 2) w przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego do licencji uzupełniających posiada autoryzację producenta do sprzedaży rozwiązania równoważnego. 8. Zamawiający wymaga, by na potwierdzenie posiadania uprawnienia do sprzedaży zaoferowanych produktów, o którym mowa w ust. 15, Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. autoryzację producenta do sprzedaży licencji producenta i świadczenia usług w warunkach licencjonowania grupowego „Microsoft Products and Services Agreement” lub autoryzację producenta do sprzedaży rozwiązania równoważnego. 9. Zamawiający informuje, iż w ramach przedmiotu zamówienia zamierza zakupić licencje rządowe z programu MPSA. 10. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ, przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego. 11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego oprogramowanie spełnia wymagania określone w Załączniku nr 2 do SWZ. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych lub eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od przyjętych przez Zamawiającego. 12. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wymienionych w ust. 16 SWZ. Zamawiający, w przypadku niezłożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych lub gdy złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne - dopuszcza możliwość wezwania Wykonawcy do ich złożenia lub uzupełnienia, w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme