See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Węgliniec w roku 2025.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz grodzeń, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Węgliniec w roku 2025.
Vorherige Bekanntmachung: 670941-2024
Interne Kennung: Z.270.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 586583-2024, Zamawiający w dniu 27.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwo Ołobok
Interne Kennung: Pakiet I - Leśnictwo Ołobok
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Leśnictwo Stawiska
Interne Kennung: Pakiet II - Leśnictwo Stawiska
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Leśnictwo Węglowiec
Interne Kennung: Pakiet III - Leśnictwo Węglowiec
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Krucze Gniazdo
Interne Kennung: Pakiet IV - Leśnictwo Krucze Gniazdo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwo Gaje
Interne Kennung: Pakiet V - Leśnictwo Gaje
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Leśnictwo Czerwona Woda
Interne Kennung: Pakiet VI - Leśnictwo Czerwona Woda
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Leśnictwo Parowa
Interne Kennung: Pakiet VII - Leśnictwo Parowa
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - Leśnictwo Osiecznica
Interne Kennung: Pakiet VIII - Leśnictwo Osiecznica
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - Leśnictwo Lisek
Interne Kennung: Pakiet IX - Leśnictwo Lisek
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X - Leśnictwo Zebrzydowa
Interne Kennung: Pakiet X - Leśnictwo Zebrzydowa
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet XI - Leśnictwo Czerna
Interne Kennung: Pakiet XI - Leśnictwo Czerna
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet XII - Szkółka leśna i nasiennictwo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwado wykonania na terenie Nadleśnictwa Węgliniec w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet XII - Szkółka leśna i nasiennictwo
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen