2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa specjalistycznego samochodu typu hakowiec z żurawiem hydraulicznym
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy specjalistycznego samochodu typu hakowiec z żurawiem hydraulicznym. 2. Specyfikacja pojazdu jest wskazana w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 02/REKO/NFOŚ/2026 z dn. 07.04.2026 r. 3. Zamawiający w ramach tego postepowania nie dopuszcza zakupu zarówno pojazdu jak i jego elementów wyposażenia, jako elementów używanych. 4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Pojazd wraz z wyposażeniem zgodny ze specyfikacją zawartą w rozdziale III; b) Dokumentacja potwierdzająca zgodność przedmiotu zamówienia z obowiązującymi przepisami prawa, w tym deklaracja CE oraz odbiór techniczny UDT; c) Dokumentacja pojazdu zgodna z obowiązującymi na dzień dostawy przepisami prawa polskiego; d) Kompletna dokumentacja typu techniczno-ruchowa dla poszczególnych elementów wyposażenia, w tym w szczególności instrukcja obsługi w języku polskim; e) Dostawa na miejsce realizacji projektu i sprawdzenie funkcjonalności; f) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 02/REKO/NFOŚ/2026 z dn. 07.04.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34142000 Kranwagen und Muldenkipper
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge, 42418900 Lade- oder Fördervorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Specjalistyczny samochód typu hakowiec z żurawiem hydraulicznym
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy specjalistycznego samochodu typu hakowiec z żurawiem hydraulicznym. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specjalistyczny pojazd do zbiórki i transportu odpadów komunalnych tzw. hakowiec z żurawiem hydraulicznym. 1. Charakter pracy – regionalny. 2. Przeznaczenie - pojazd będzie przeznaczony do zbiórki i transportu odpadów komunalnych. 3. Podstawowe dane: 3.1. Pojazd: a) wykonywany na bazie samochodu ciężarowego z tzw. podwoziem do zabudowy; b) DMC – minimum 11 990 kg; c) DMCZ - minimum 21 990 kg; d) Minimalna długość zabudowy – 5525 mm; e) Kabina krótka do jazdy dziennej; f) Silnik wysokoprężny (doładowany turbosprężarką) o mocy min.180 kW; g) Poziom emisji spalin UE EURO VI; h) układ osi 4x2, ilość osi 2 (jedna z tyłu); i) napęd na tył; j) zawieszenie tylne - pneumatyczne (wraz z zdalnym sterowaniem zawieszenia); k) most tylny wraz z blokadą mechanizmu różnicowego; l) układ kierowniczy przystosowany do ruchu prawostronnego; m) przekładnia kierownicza zintegrowana ze wspomaganiem hydraulicznym; n) koła minimum R 19,5. 3.2. System hakowy a) Nominalna moc załadunkowa co najmniej 8 ton; b) Maksymalna techniczna moc załadunkowa 9 ton; c) Maksymalna długość przewożonych kontenerów: do 4 000mm; d) Wysokość haka: H= 1200mm; e) Długość urządzenia (od środka zaczepu do tylnej rolki prowadzącej) / 3300 mm; f) Masa własna urządzenia w przedziale od 960 do 1090 kg ±5%; g) Ciśnienie robocze w przedziale od 24 do 28 Mpa; h) Wszystkie elementy urządzenia wykonane w technologii spawanej (bez odlewów); i) Dwa siłowniki główne- siłowniki główne z możliwością regulacji długości; j) Ramię główne teleskopowane (przesuwne); k) Minimalna długość teleskopowania - 700 mm; l) Łożyskowanie wysuwu ramienia kątowego na wymiennych płytach ślizgowych; m) Osłona rozdzielacza wykonana ze stali cynkowanej ogniowo; n) Rama zabudowy hakowej wykonana z wysokogatunkowej stali; o) Sterowanie z wnętrza kabiny pneumatyczne; p) Blokada hydrauliczna z wizualną sygnalizacją zamknięcia w kabinie kierowcy; q) Ucho zaczepowe urządzenia wykonane ze stali trudnościeralnej typu HARDOX lub równoważnej w zakresie ścieralności; r) Elementy obrotowe łożyskowane na tulejach z brązu; s) Rurki hydrauliczne cynkowane oraz malowane farbą podkładową i nawierzchniową w kolorze urządzenia. 3.3. Żuraw hydrauliczny a) Przeznaczony do załadunku odpadów gabarytowych oraz np. pojemników typu big-bag. b) Udźwig żurawia – co najmniej 2 Mg; c) Wysięg żurawia – co najmniej 9 m; d) Minimalny udźwig na wysięgu 8,6 m – 650 kg; e) Dwa zakresy pracy tj. na złożonych i rozłożonych podporach; f) Elektroniczny system zabezpieczenia przed przeciążeniem oraz system stabilizacji; g) Poziomice na kieszeniach belek podporowych; h) Rozdzielacz proporcjonalny z kompensacją; i) Sterowanie radiowe; j) Ergonomiczne rozmieszczenie kalamitek umożliwiających smarowanie przegubów i łożysk; k) Zbiornik oleju wykonany z tworzywa odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne o odpowiedniej pojemności zamontowany na żurawiu; l) Dodatkowe 1 wyjście hydrauliczne na zwijadle; WYMAGANIA PODSTAWOWE Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II oraz musi uwzględniać specyfikację pojazdu zawartą w rozdziale III zapytania ofertowego nr 02/REKO/NFOŚ/2026 z dn. 07.04.2026 r. Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Dostawcy, których brak możliwości spełnienia przez Dostawcę, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi uwzględniać parametry i funkcjonalności wskazane w rozdziale III zapytania ofertowego nr 02/REKO/NFOŚ/2026 z dn. 07.04.2026 r. 2. Osiągnięcie wskazanych parametrów i funkcjonalności będzie warunkiem niezbędnym odbioru końcowego. 3. Minimalny okres gwarancji na pojazd – 12 miesięcy. 4. Minimalny okres gwarancji na zabudowę obejmującą łącznie żuraw i system hakowy – 24 miesiące. 5. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych- bezpośrednio po zgłoszeniu. 6. Zapewnienie serwisu pogwarancyjnego w zakresie zabudowy tj. systemu hakowego i żurawia. 7. Maksymalny okres realizacji umowy w odniesieniu do zakresu przedmiotu zamówienia, wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. 8. Oferent w odniesieniu do oferowanego przedmiotu zamówienia jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) referencję w ilości min. 3 szt. Wskazane referencyjne transakcje muszą się odnosić do pojazdów wraz z zabudową o zbliżonych parametrach oraz zbliżonej wartości sprzedanych i użytkowanych na terenie UE pojazdów wraz z zabudową tj. systemem hakowym i żurawiem. 9. Warunki udziału/wymagania wobec dostawcy - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent/Dostawca spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem finansowym, technicznym i osobowym, oraz doświadczeniem dającym zdolność do wykonania umowy; b) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego. Dla weryfikacji zobowiązany jest złożyć oświadczenie o niezaleganiu w podatkach i składkach ZUS, lub innych danin publiczno-prawnych. Szczegółowe informacje zawarte są w zapytaniu ofertowym nr 02/REKO/NFOŚ/2026 z dn. 07.04.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Interne Kennung: 02/REKO/NFOŚ/2026