2. Verfahren
Verfahren
Titel: Úpravy medicalc4 dle požadavků interoperability
Beschreibung: Předmětem zakázky jsou dodávka úprav klinického informačního systému medicalc4 provozovaného zadavatelem (dále jen „KIS“), jeho implementace v prostředí Fakultní nemocnice Plzeň, včetně dodávky a instalace HW pro on premise provoz AI komponenty dodávaného řešení. Součástí dodávky je také integrace a napojení na další systémy zadavatele i na systémy celostátní, které bude realizováno upgradem integrační platformy, viz bod 1. Přílohy č. 3 této zadávací dokumentace, a servisní podpora na dobu neurčitou, přičemž součástí servisní smlouvy bude garance dodavatele, že produkt bude udržovat v provozuschopném stavu minimálně po dobu udržitelnosti projektu spolufinancovaného z Národního plánu obnovy s názvem „Interoperabilita v rámci rozvoje služeb elektronického zdravotnictví ve Fakultní nemocnici Plzeň“ a registračním číslem CZ.31.1.0/0.0/0.0/23_088/0011062. Součástí předmětu veřejné zakázky jsou: A. Dodávka a implementace úprav klinického informačního systému medicalc4 tak, aby naplňoval požadavky z. č. 325/2021 Sb., o elektronizaci zdravotnictví, v platném znění, včetně dodávky a instalace HW pro on premise provoz AI komponenty dodávaného řešení (smlouva o dílo): Požadované úpravy jsou součástí výše uvedeného projektu, konkrétně se jedná o rozšíření funkcionalit a rozvoj stávajícího KIS v oblasti elektronizace procesů a standardizace a výměny zdravotnické dokumentace, v oblasti identifikace pacienta, zdravotnických pracovníků a poskytovatelů zdravotních služeb na základě dat v kmenových registrech a v oblasti zpřístupnění dat pacientům, vše včetně usnadnění práce zdravotnických pracovníků s přípravou dat pro výše zmíněné účely. Zadavatel požaduje, aby dodaný produkt byl plně integrován do stávajícího KIS tak, aby uživatelé pracovali pouze v prostředí tohoto systému, ve kterém vedou celou agendu týkající se poskytování zdravotních služeb. Dodávané řešení nebude volat externí procedury pro práci uživatele s odlišným grafickým designem, než má stávající KIS. Externí procedury lze volat pouze pro činnosti prováděné na pozadí, které neovlivňují práci uživatele. V takovém případě si musí zhotovitel zajistit součinnost výrobce stávajícího KIS pro zajištění rozhraní pro komunikaci se stávajícím KIS. Toto rozhraní bude nedílnou součástí dodávky. Cílem implementace dodávaného řešení je, aby KIS umožňoval oboustranné sdílení zdravotnické dokumentace ve formátu dle specifikace Ministerstva zdravotnictví České republiky (dále jen „MZČR“) https://ncez.mzcr.cz/cs/pozadavky-mz-pro-vyzvy-irop-ehealth-npo-interoperabilita-ii/pozadavky-mz-pro-vyzvy-irop-ehealth-npo a to v rozsahu: • Pacientský souhrn; • Zpráva ze zobrazovacího komplementu; • Propouštěcí zprávy; • Záznam o výjezdu, Součástí dodávky je implementace AI modulu pro zpracování hlasového a textového záznamu do strukturovaných dat, který musí poskytovat následující funkcionality: • Transkripce řeči (Speech-to-Text) - převod mluveného slova na text v poměru 1:1 bez interpretace obsahu, s rozpoznáváním jednotlivých mluvčích a zachováním původního znění včetně odborné terminologie; • Optické rozpoznávání znaků (OCR) - extrakce textu z naskenovaných dokumentů a obrazových souborů včetně zpracování tištěných i rukopisných textů; • Strukturování textu pro interoperabilitu - přeuspořádání volného textu do strukturovaných polí dle standardů MZČR bez generování nového klinického obsahu. Součástí dodávky je rovněž dodání a instalace hardwarového vybavení pro on premise provoz AI modulu v režimu high availability. Předmětem veřejné zakázky je rovněž dodávka a implementace integrace identifikátorů subjektů do KIS dle zákona o elektronizaci zdravotnictví (325/2021 Sb.) v platném znění a příslušných metodických pokynů MZČR v rozsahu: • Resortní identifikátor pacienta; • Resortní identifikátor zdravotnického pracovníka; • Resortní identifikátor poskytovatele zdravotních služeb. Předmětem veřejné zakázky je rovněž dlouhodobá elektronická archivace zdravotnické dokumentace odeslané v rámci elektronické výměny uvedených dokumentů. Předmětem veřejné zakázky je také implementace datových rozhraní: • umožňující standardizovanou a interoperabilní (obousměrnou) výměnu zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotní péče prostřednictvím národní či regionální infrastruktury propojené na infrastrukturu národní a evropskou; • na služby elektronického zdravotnictví, registry nebo centrální služby eGovernmentu; • k on-line přístupu oprávněných osob ke zdravotnické dokumentaci prostřednictvím standardních elektronických rozhraní a autentizace uživatelů pomocí NIA. B. Servisní podpora na dobu neurčitou, přičemž součástí servisní smlouvy bude garance dodavatele, že produkt bude udržovat v provozuschopném stavu minimálně po dobu udržitelnosti výše uvedeného projektu (servisní smlouva). Servisní podpora zahrnuje: • údržbu dodávaného rozšíření KIS, včetně mobilních aplikací pro zaměstnance a pacienty objednatele, se rozumí odstraňování vad a havárií KIS a jejich následků, poskytování aktualizovaných verzí KIS a úpravy KIS tak, aby reflektoval legislativní změny v českém i evropském právu, včetně změn v AI Act, změny v pravidlech a rozhraních zdravotních pojišťoven a změny vyplývající z nových verzí a změn databázového systému Oracle, • zajištění podpory provozu systému - Hot-line a Helpdesk, • Poskytování kapacit dodavatele na služby rozvoje systému dle požadavků zadavatele v předpokládaném rozsahu 1000 hodin za rok.
Interne Kennung: 46/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001