326661-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigungs- und Hygienedienste – Świadczenie usług utrzymania czystości i porządku w budynku Obsługi Podróżnych (BOP) ‘’Węzeł Zawodzie’’ zarządzanym przez KZGM w Katowicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług utrzymania czystości i porządku w budynku Obsługi Podróżnych (BOP) ‘’Węzeł Zawodzie’’ zarządzanym przez KZGM w Katowicach
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie – utrzymanie czystości i porządku w budynku obsługi podróżnych Węzeł przesiadkowy – pl. Pętla na Łącznej 1 w Katowicach („BOP Węzeł Zawodzie”) zarządzanym przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Usługi polegać będą w szczególności na: 1) bieżącym (w oparciu o ustaloną w harmonogramie częstotliwość): a) utrzymaniu czystości i porządku powierzchni wewnętrznych budynku, b) utrzymaniu czystości okien (od wewnątrz i zewnątrz) wraz z parapetami, c) uzupełnianie środków czystości, d) pielęgnowanie roślin naturalnych, e) utrzymaniu czystości siedzisk w strefie podróżnych, f) opróżnianie koszy na śmieci, g) wystawianie pojemników na odpady, 2) dodatkowe sprzątanie obiektu - ponad ustaloną w harmonogramie częstotliwość, 3) odśnieżanie dachu budynku, usuwanie lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywóz śniegu i lodu w miejsce prawem dopuszczone w Budynkach Obsługi Podróżnych (BOP) Węzeł Zawodzie.
Interne KennungNZ.231.015.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) i ust. 4 skrócił termin składania ofert, ponieważ zachodzi pilna potrzeba i składanie ofert obywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Ustawy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Usługi polegać będą w szczególności na: 1) bieżącym (w oparciu o ustaloną w harmonogramie częstotliwość): a) utrzymaniu czystości i porządku powierzchni wewnętrznych budynku, b) utrzymaniu czystości okien (od wewnątrz i zewnątrz) wraz z parapetami, c) uzupełnianie środków czystości, d) pielęgnowanie roślin naturalnych, e) utrzymaniu czystości siedzisk w strefie podróżnych, f) opróżnianie koszy na śmieci, g) wystawianie pojemników na odpady, 2) dodatkowe sprzątanie obiektu - ponad ustaloną w harmonogramie częstotliwość, 3) odśnieżanie dachu budynku, usuwanie lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywóz śniegu i lodu w miejsce prawem dopuszczone w Budynkach Obsługi Podróżnych (BOP) Węzeł Zawodzie. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówienia wynoszą: 624,31 m2. 3. Czynności należy wykonywać siedem dni w tygodniu w godzinach 4:30-23:30 w dni robocze i 5:00-23:00 w soboty, niedziele i święta, przez cały okres obowiązywania umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie objęte usługą (załącznik nr 1.1 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia usług (czynności, częstotliwość) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia. 5. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (aspekty społeczne): Wymagania zamawiającego w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawarte są w projektowanych postanowień umowy. (Załącznik nr 4 do SWZ). 6. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot zamówienia zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, z najwyższą starannością, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 7. Wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia i sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. 8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. 9. Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne (przewidział wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy). 10. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy, w tym z wykorzystaniem faktur ustrukturyzowanych wystawianych za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), z uwzględnieniem postanowień umowy dotyczących awarii systemu i dokumentów rozliczeniowych. 11. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 12 miesięcy dla powierzchni nie większej niż powierzchnie: powierzchnie wewnętrzne w budynkach: 749,17 m2, powierzchnia dodatkowa 702,90 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 494,42 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 36,00 mb, ilość śniegu do wywiezienia 15 m3. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 11. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1 umowy. 12. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż w dniu 07.06.2026 r.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90911200 Gebäudereinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji Zamawiający, przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zmianę zakresu usług w związku ze: 1) zmianą ilości m² powierzchni obiektu objętej usługą, w przypadku gdy zmianie ulegnie powierzchnia obiektu, na której świadczona jest usługa; 2) dodatkowym posprzątaniem wskazanych powierzchni obiektu objętych usługą, ponad częstotliwość wskazaną w załączniku nr 3; 3) odśnieżaniem dachu, usunięciem lodu, nawisów śnieżnych i sopli oraz wywozem śniegu i lodu. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalny (gwarantowany, obligatoryjny) zakres usług zamówienia. Zakresy maksymalne i minimalne zamówienia wynoszą: Maksymalne powierzchnie: powierzchnie wewnętrzne w budynkach: 749,17 m2, powierzchnia dodatkowa 702,90 m2, powierzchnia dachu do odśnieżania 494,42 m2, powierzchnia dachu do usuwania lodu, nawisów i sopli 36 mb, ilość śniegu do wywiezienia 15 m3. Gwarantowane powierzchnie: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 610,32 m2,