326698-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa wielopoziomowego parkingu w ramach Zielonej Strefy Nauki przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa wielopoziomowego parkingu w ramach Zielonej Strefy Nauki przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie wielopoziomowego parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, przebudową sieci oraz dostawą i montażem urządzeń w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa wielopoziomowego parkingu w ramach Zielonej Strefy Nauki”. 2) Podstawowe dane charakterystyczne obiektu: a) powierzchnia zabudowy: 757,98 m2; b) powierzchnia użytkowa: 4 848,91 m2; c) kubatura: 17 205,20 m3; d) wysokość budynku: 20,70 m; e) ilość kondygnacji: 1 -podziemna oraz 6 – naziemnych. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji technicznej (załącznik nr 2 do SWZ), na którą składają się: projekt budowlany (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekty techniczne), projekty wykonawcze oraz STWiORBy dla poszczególnych branż, decyzji numer RBDEC – 0415/2025 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 19.08.2025r. zatwierdzającej projekt budowlano-architektoniczny i udzielającej pozwolenia na budowę budynku garażu wielopoziomowego z wyposażeniem instalacyjnym przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach, (w ramach zamierzenia budowlanego obejmującego budowę Centrum Biotechnologii i Bioróżnorodności Uniwersytetu Śląskiego oraz garażu wielopoziomowego i zagospodarowania terenu przyległego – dla którego decyzją Prezydenta Miasta Katowice RBDEC-262/2025 z dnia 29 maja 2025 r. zatwierdzono projekt zagospodarowania terenu przedstawiający całe zamierzenie budowlane, decyzji numer RBDEC-0065/ 2026 zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i udzielającej pozwolenia na budowę zamiennego odcinka sieci elektroenergetycznej (określonej jako przebudowa odcinków sieci elektroenergetycznej średniego napięcia (przekładki) w związku z budową garażu wielopoziomowego i zagospodarowania terenu przyległego) przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach oraz z pozostałymi uzyskanymi w trakcie realizacji prac projektowych decyzjami, opiniami, uzgodnieniami stanowiących wraz z w/w dokumentacją projektową, które to dokumenty wraz z umową (załącznik 3 do SWZ) należy rozpatrywać łącznie 4) Termin realizacji zamówienia: do 17 miesięcy od daty protokolarnego przekazania terenu budowy. Przekazanie terenu budowy nastąpi w terminie do 10 dni roboczych od daty zawarcia Umowy. 5) Wykonawca udzieli: minimum 60 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane. Wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały, urządzenia, itp.: nie krótszy niż gwarancja udzielona na roboty, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa – zgodnie z gwarancją producenta, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Okres rękojmi zgodny z zaoferowanym przez Wykonawcę okresem gwarancji na wykonane roboty budowlane, nie krótszy jednak niż 60 m-cy. 6) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień na podobne roboty budowlane w rozumieniu przepisu art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7) Zamawiający informuje, że nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. 8) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 9) Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny za wykonanie zamówienia wskazanej w ofercie Wykonawcy.
Interne KennungDZP.382.8.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensKomunikacja w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej o nazwie: eZamawiający, pod adresem: https://us.ezamawiajacy.pl/
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45111250 Bodenproben, 45112500 Erdbewegungsarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45262200 Fundamentierungsarbeiten und Brunnenbohrungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262120 Errichtung von Gerüsten, 45262110 Abbau von Gerüsten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262370 Betonummantelungsarbeiten, 45262350 Arbeiten mit nicht verstärktem Beton, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45262600 Diverse Spezialbauarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45262620 Stützmauern, 45410000 Putzarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45261410 Dachabdichtungs- und -dämmarbeiten, 45261420 Abdichtungsarbeiten gegen Wasser, 45421160 Beschlagarbeiten, 45421140 Bautischlerei-Einbauarbeiten mit Metall, außer Türen und Fenstern, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45421148 Einbau von Toren, 31720000 Elektromechanische Ausrüstung, 45443000 Fassadenarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45442100 Anstricharbeiten, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233123 Bau von Nebenstraßen, 45233140 Straßenarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233250 Belagarbeiten, außer Fahrbahnen, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45330000 Installateurarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 31214500 Schalttafeln, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 48151000 Computersteuerungssystem, 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 32412000 Kommunikationsnetz, 32412100 Fernmeldenetz, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 32410000 Lokales Netz, 32421000 Netzverkabelung, 32423000 Netzwerkspeichen
5. Los
LosLOT-0004
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie wielopoziomowego parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, przebudową sieci oraz dostawą i montażem urządzeń w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa wielopoziomowego parkingu w ramach Zielonej Strefy Nauki”. 2) Podstawowe dane charakterystyczne obiektu: a) powierzchnia zabudowy: 757,98 m2; b) powierzchnia użytkowa: 4 848,91 m2; c) kubatura: 17 205,20 m3; d) wysokość budynku: 20,70 m; e) ilość kondygnacji: 1 -podziemna oraz 6 – naziemnych. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji technicznej (załącznik nr 2 do SWZ), na którą składają się: projekt budowlany (projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekty techniczne), projekty wykonawcze oraz STWiORBy dla poszczególnych branż, decyzji numer RBDEC – 0415/2025 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 19.08.2025r. zatwierdzającej projekt budowlano-architektoniczny i udzielającej pozwolenia na budowę budynku garażu wielopoziomowego z wyposażeniem instalacyjnym przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach, (w ramach zamierzenia budowlanego obejmującego budowę Centrum Biotechnologii i Bioróżnorodności Uniwersytetu Śląskiego oraz garażu wielopoziomowego i zagospodarowania terenu przyległego – dla którego decyzją Prezydenta Miasta Katowice RBDEC-262/2025 z dnia 29 maja 2025 r. zatwierdzono projekt zagospodarowania terenu przedstawiający całe zamierzenie budowlane, decyzji numer RBDEC-0065/ 2026 zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i udzielającej pozwolenia na budowę zamiennego odcinka sieci elektroenergetycznej (określonej jako przebudowa odcinków sieci elektroenergetycznej średniego napięcia (przekładki) w związku z budową garażu wielopoziomowego i zagospodarowania terenu przyległego) przy Al. Roździeńskiego 14 w Katowicach oraz z pozostałymi uzyskanymi w trakcie realizacji prac projektowych decyzjami, opiniami, uzgodnieniami stanowiących wraz z w/w dokumentacją projektową, które to dokumenty wraz z umową (załącznik nr 3 do SWZ) należy rozpatrywać łącznie. 4) Termin realizacji zamówienia: do 17 miesięcy od daty protokolarnego przekazania terenu budowy. Przekazanie terenu budowy nastąpi w terminie do 10 dni roboczych od daty zawarcia Umowy. 5) Wykonawca udzieli: minimum 60 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane. Wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały, urządzenia, itp.: nie krótszy niż gwarancja udzielona na roboty, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa – zgodnie z gwarancją producenta, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Okres rękojmi zgodny z zaoferowanym przez Wykonawcę okresem gwarancji na wykonane roboty budowlane, nie krótszy jednak niż 60 m-cy. 6) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień na podobne roboty budowlane w rozumieniu przepisu art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 7) Zamawiający informuje, że nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. 8) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych 9) Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny za wykonanie zamówienia wskazanej w ofercie Wykonawcy.
Interne Kennung1