See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy produktów żywnościowych do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu na rok 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy produktów żywnościowych do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu na rok 2025 w podziale na 10 części.
Vorherige Bekanntmachung: 616058-2024
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 Sukcesywne dostawy warzyw i owoców
Beschreibung: Warzywa i owoce powinny być: − świeże, jędrne, dojrzałe, soczyste, zdrowe i czyste, − kształt i barwa charakterystyczne dla odmiany, miąższ owoców soczysty, bez śladów pleśni, − prawidłowo wykształcone z typowym zabarwieniem, bez widocznych plam, − średniej wielkości – niedopuszczalne: przejrzałe, przerośnięte lub niedojrzałe, − bez uszkodzeń mechanicznych, obcych ciał, − wolne od szkodników i uszkodzeń przez nie spowodowanych, bez obcych zapachów, smaków, oznak podgnicia i pleśni, bez oparzelin słonecznych. − Niedopuszczalne: zaparzenie, nadmarznięcie, zamarzniecie, pozostałości środków ochrony roślin, nadgnicie i zgnicie oraz pleśń.
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotu umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w każdej części zamówienia na następujących zasadach: 1) Prawo opcji polegało będzie na możliwości dokonania przez Zamawiającego dodatkowego zakupu/zamówienia produktów żywnościowych o wartości nieprzekraczającej 50% wartości brutto podstawowego zamówienia, w zakresie każdej z części. 2) Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od wystąpienia potrzeby dostarczenia towarów oraz posiadania środków finansowych na ten cel. 3) Ewentualne skorzystanie z prawa opcji (wezwanie Wykonawcy do dostawy produktów spożywczych) może nastąpić w całym okresie obowiązywania umowy i dodatkowo po jej zrealizowaniu, jednak nie później niż w okresie 3 miesięcy od jej obowiązywania. 4) Oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji zostanie przekazane Wykonawcy w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną, według wyboru Zamawiającego. 5) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca będzie zobowiązany do dalszego świadczenia dostaw przez maksymalny dodatkowy okres 6 miesięcy przypadający po upływie podstawowego terminu realizacji umowy, określonego w §2 umowy. 6) Rozliczenie przedmiotu umowy objętego prawem opcji nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień umownych zawartych w § 7 ust. 5. 7) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 8) Zasady dotyczące zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 9) Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego nie stanowi zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy. 10) Zasady przedmiotu umowy objętego prawem opcji zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 11) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie dotyczące wykonania zamówienia uzupełniającego na przedstawionych powyżej zasadach.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Sukcesywne dostawy warzyw i owoców mrożonych
Beschreibung: Wyroby mrożone powinny mieć następujące cechy: − wygląd – owoce lub warzywa czyste, sypkie, nieoblodzone, bez trwałych zlepieńców, bez uszkodzeń mechanicznych, − smak i zapach w stanie zamrożonym – charakterystyczny nieco osłabiony, bez zapachów i posmaków obcych, − owoce i warzywa zdrowe bez uszkodzeń spowodowanych przez choroby lub szkodniki.
Haupteinstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 Sukcesywne dostawy warzyw i owoców przetworzonych
Beschreibung: Warzywa i owoce przetworzone powinny być dostarczone w opakowaniach szczelnych, nieuszkodzonych
Haupteinstufung (cpv): 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 Sukcesywne dostawy jaj
Beschreibung: Jaja powinny być: − świeże, − waga co najmniej 75g, − skorupka o normalnym kształcie, czysta, nieuszkodzona, − białko przejrzyste, gęste, bez obcych ciał, − tarcza zarodkowa niewidoczna, − zapach swoisty, bez obcych zapachów.
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 Sukcesywne dostawy produktów mleczarskich
Beschreibung: Wyroby powinny charakteryzować się następującymi cechami: − masło: barwa jednolita, powierzchnia gładka, sucha konsystencja, jednolita zwarta, smarowna, lekko mazista, smak i zapach czysty, lekko kwaśny, mlekowy, − twaróg półtłusty i chudy: smak i zapach czysty, barwa biała do kremowej, jednolita w całej masie, − śmietana: powinna być płynem jednolitym bez kłaczków ściętego sernika, bez podstoju, barwy jednolitej jasnokremowej lub kremowej; o czystym lekko kwaśnym smaku, bez obcych smaków i zapachów; − ser żółty: bez uszkodzeń mechanicznych, bez śladów pleśni i obcych zapachów, obcych ciał, barwa jednolita, − desery mleczne i jogurty: opakowania nieuszkodzone, z natłoczonym terminem ważności na opakowaniu.
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 Sukcesywne dostawy pieczywa i pieczywa cukierniczego
Beschreibung: Wyroby piekarnicze pszenne, żytnie i mieszane oraz wyroby cukiernicze powinny mieć następujące cechy jakościowe: − świeże wyprodukowane w ciągu 12 godzin do momentu dostarczenia do Zamawiającego, − foremny kształt (nierozlany, niezgnieciony, nieporozrywany), − skóra nie oddzielająca się od miękiszu, niezabrudzona, niespalona, − miękisz suchy, o wyraźnie właściwej porowatości, bez zakalca, bez zanieczyszczeń oraz obecności grudek mąki lub soli, − miękisz o właściwym smaku (niegorzki, niezbyt kwaśny, zbyt słony lub niesłony). Wyroby powinny być bez uszkodzeń mechanicznych, bez śladów pleśni i obcych zapachów.
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812000 Gebäck und Kuchen
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 Sukcesywne dostawy ryb i przetworów z ryb
Beschreibung: Ryby powinny posiadać: − przydatność do spożycia nie krótszą niż 3 dni od dnia dostawy towaru (dotyczy ryb świeżych), − zapach neutralny, − wygląd - nie może posiadać tzw. oparzeliny mrozowej, a więc wszelkich ubytków świadczących o niewłaściwym obchodzeniu się z rybą.
Haupteinstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 Sukcesywne dostawy produktów zwierzęcych, mięsa i produktów mięsnych
Beschreibung: Mięso drobiowe powinno mieć następujące cechy jakościowe: − elementy właściwe umięśnione, nie dopuszcza się mięśni i skóry niezwiązanych ze sobą, linie cięcia równe, w asortymentach ze skrzydełkami dopuszcza się brak ostatniego członu skrzydła, − połówka oraz ćwiartka przednia mogą być z szyją lub bez szyi, − barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni danego gatunku drobiu, nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach piersi i nóg, dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni elementów mrożonych, dopuszcza się lekkie zaczerwienienie ostatniego członu skrzydła, − zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu, − niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o rozkładzie mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu. Mięso wieprzowe i wołowe powinno posiadać następujące cechy jakościowe: − mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałem obcym, dobrze wykrwawione, − konsystencja jędrna, elastyczna, odkształcająca się, − smak, przydatność, zapach – swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia. Wędliny i podroby powinny posiadać: − klasę przydatności, świeżość, powierzchnię suchą, osłonkę ściśle przylegającą, równomiernie pomarszczoną, niedopuszczalne zacieki tłuszczu pod osłonką, jej pęknięcia i wyciek farszu, w osłonkach naturalnych lub sztucznych; − przydatność do spożycia wędlin nie może być krótsza niż 15 dni od dnia dostawy towaru; − przydatność do spożycia podrobów nie może być krótsza niż 10 dni od dnia dostawy towaru.
Haupteinstufung (cpv): 15119000 Verschiedenes Fleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel, 15131500 Geflügelerzeugnisse, 15131130 Würste, 15114000 Innereien
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9 Sukcesywne dostawy artykułów spożywczych
Beschreibung: Artykuły ogólnospożywcze powinny posiadać co najmniej 2 miesięczną datę przydatności do spożycia licząc od daty ich dostarczenia do Zamawiającego (dotyczy produktów o długoterminowym okresie przydatności do spożycia), co najmniej 14 dniowy termin przydatności do spożycia licząc od daty ich dostarczenia do Zamawiającego (dotyczy produktów o krótkim okresie przechowywania).
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10 Sukcesywne dostawy artykułów spożywczych – vege
Beschreibung: - artykuły dopuszczone do powszechnego stosowania i posiadające wszelkie wymagane zezwolenia i atesty; - artykuły w oryginalnych opakowaniach, bez śladów ingerencji, przepakowania, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi i ustaleniami osób zamawiających; - co najmniej 2 miesięczną data przydatności do spożycia licząc od daty ich dostarczenia do Zamawiającego (dotyczy produktów o długoterminowym okresie przydatności do spożycia), co najmniej 14 dniowy termin przydatności do spożycia licząc od daty ich dostarczenia do Zamawiającego (dotyczy produktów o krótkim okresie przechowywania).