See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa i transport na koszt Wykonawcy odczynników, zestawów odczynników wraz z dzierżawą urządzeń do badań mikrobiologicznych i diagnostycznych do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach na 2025r.
Beschreibung: Sukcesywna dostawa i transport na koszt Wykonawcy odczynników, zestawów odczynników wraz z dzierżawą urządzeń do badań mikrobiologicznych i diagnostycznych do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach na 2025r. Pakiet I.1 - Zestawy odczynników do badań chorób zakaźnych oraz dzierżawa urządzeń Pakiet I.2: Surowice Salmonella Pakiet I.3: Surowice Shigella Pakiet I.4: Osocze królicze Pakiet I.5: Sporale Pakiet I.6 - Odczynniki diagnostyczne - lateksy Pakiet I.7: Materiały pomocnicze do mikrobiologii Pakiet I.8: Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II Pakiet I.9: Materiały do systemu mini Vidas Pakiet I.10: Karty do systemu Vitek 2 Compact Pakiet I.11: Zestaw ELISA Pakiet I.12: Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania Pakiet I.13: Materiały odniesienia dla mikrobiologii Pakiet I.14: Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży) Pakiet I.15: Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I Pakiet I.16: Płytki odciskowe. Pakiet I.17: Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach Pakiet I.18: Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I Pakiet I.19: Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach Pakiet I.20: Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach Pakiet I.21: Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności Pakiet I.22: Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody Pakiet I.23: Testy LAL Pakiet I.24: Zestawy do badań metodą PCR I Pakiet I.25: Zestawy do badań metodą PCR II Pakiet I.26: Zestawy do systemu automatycznej elektroforezy Pakiet I.27: Materiały do automatycznej ekstracji materiału genetycznego Pakiet I.28: Materiały do ekstracji materiału genetycznego Pakiet I.29: Zestawy do badań molekularnych Pakiet I.30: Odczynniki do pomiaru stężenia DNA Pakiet I.31: Odczynniki do sekwencjonowania
Interne Kennung: OA.272.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający wymaga wykazania przez wykonawców spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie d) zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie . Przedmiotowe środki dowodowe Środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw, usług lub robót budowlanych z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) lub opisie kryteriów oceny ofert, lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia (art. 7 pkt 20 oraz art.106 ust.1 pzp). a)Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, a Wykonawca składa je wraz z ofertą. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. b) W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym w OPZ Zamawiający wymaga od Wykonawcy: dołączenia do oferty w wersji elektronicznej lub papierowej (oprócz wskazania w ofercie producenta i numeru katalogowego) deklarację, specyfikacje jakościowe z danymi technicznymi, certyfikaty kontroli jakości, karty charakterystyki lub kserokopię katalogu oferowanego produktu ze wskazaniem nr katalogu producenta, umożliwiające weryfikację, czy oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia jest zgodny z wymaganiami jakościowymi, a dla każdej pozycji, dla której wskazano to w opisie przedmiotu zamówienia, w wersji elektronicznej przykładowych dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań zawartych w SWZ np.: certyfikatów analizy, świadectw kontroli jakości, certyfikatów z niepewnościami, świadectw wzorcowania GUM, certyfikatu CE IVD, certyfikatów akredytowanych laboratoriów wzorcujących dotyczących oferowanych produktów. Zamiennie dopuszcza się wskazanie adresów stron internetowych, na których można znaleźć informacje lub dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań zawartych w SWZ. Zamawiający akceptuje odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, inne niż te, o których mowa w art. 105 ust. 1 i 3 ustawy, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, o których mowa w art. 105 ust. 1 i 3 ustawy, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriów oceny ofert, lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Zgodnie z art. 105 ust. 4 ustawy Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria. Certyfikaty, świadectwa, specyfikacje itp. dostarczane z produktami, powinny zawierać wszystkie dane zamieszczone w przykładowych dokumentach przekazanych wraz z ofertami. Złożone dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim. Obcojęzyczne dokumenty należy dołączyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Jako, że świadectwa jakości i certyfikaty jakości są dokumentami wystawianymi dla każdej serii produktu i są dokumentami przykładowymi, zawierają oznaczenia międzynarodowe w jednostkach Si w tym szczególnym przypadku Zamawiający zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza złożenie certyfikatów, świadectw, specyfikacji jakościowych, deklaracji zgodności i innych dokumentów przedmiotowych w jednym z języków powszechnie używanych w handlu międzynarodowym np. angielskim. Ponadto dopuszcza się wskazanie adresów stron internetowych, na których można znaleźć informacje lub dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań zawartych w SWZ. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I.1 - Zestawy odczynników do badań chorób zakaźnych oraz dzierżawa urządzeń
Beschreibung: Zestawy odczynników do badań chorób zakaźnych oraz dzierżawa urządzeń
Interne Kennung: Pakiet I.1 - Zestawy odczynników do badań chorób zakaźnych oraz dzierżawa urządzeń
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet I.2: Surowice Salmonella
Beschreibung: Surowice Salmonella
Interne Kennung: Pakiet I.2: Surowice Salmonella
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet I.3: Surowice Shigella
Beschreibung: Pakiet I.3: Surowice Shigella
Interne Kennung: Pakiet I.3: Surowice Shigella
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet I.4: Osocze królicze
Beschreibung: Osocze królicze
Interne Kennung: Pakiet I.4: Osocze królicze
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet I.5: Sporale
Beschreibung: Sporale
Interne Kennung: Pakiet I.5: Sporale
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet I.6 - Odczynniki diagnostyczne - lateksy
Beschreibung: Odczynniki diagnostyczne - lateksy
Interne Kennung: Pakiet I.6 - Odczynniki diagnostyczne - lateksy
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet I.7: Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Beschreibung: Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Interne Kennung: Pakiet I.7: Materiały pomocnicze do mikrobiologii
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet I.8: Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Beschreibung: Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Interne Kennung: Pakiet I.8: Materiały pomocnicze dla mikrobiologii II
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet I.9: Materiały do systemu mini Vidas
Beschreibung: Materiały do systemu mini Vidas
Interne Kennung: Pakiet I.9: Materiały do systemu mini Vidas
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet I.10: Karty do systemu Vitek 2 Compact
Beschreibung: Karty do systemu Vitek 2 Compact
Interne Kennung: Pakiet I.10: Karty do systemu Vitek 2 Compact
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet I.11: Zestaw ELISA
Beschreibung: Zestaw ELISA
Interne Kennung: Pakiet I.11: Zestaw ELISA
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet I.12: Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Beschreibung: Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Interne Kennung: Pakiet I.12: Szczepy odniesienia i systemy do ich przechowywania
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet I.13: Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Beschreibung: Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Interne Kennung: Pakiet I.13: Materiały odniesienia dla mikrobiologii
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet I.14: Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży)
Beschreibung: Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży)
Interne Kennung: Pakiet I.14: Materiały do badań mikrobiologicznych (podłoża sypkie, suplementy i dodatki do podłoży)
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet I.15: Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Beschreibung: Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Interne Kennung: Pakiet I.15: Gotowe podłoża mikrobiologiczne na płytkach I
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet I.16: Płytki odciskowe.
Beschreibung: Płytki odciskowe.
Interne Kennung: Pakiet I.16: Płytki odciskowe.
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet I.17: Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Beschreibung: Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Interne Kennung: Pakiet I.17: Gotowe podłoża mikrobiologiczne w probówkach
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet I.18: Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Beschreibung: Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Interne Kennung: Pakiet I.18: Podłoża gotowe na płytkach do badań mikrobiologicznych żywności I
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet I.19: Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach
Beschreibung: Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach
Interne Kennung: Pakiet I.19: Pożywki agarowe do rozpuszczenia i rozlania na płytki - w butelkach
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet I.20: Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Beschreibung: Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Interne Kennung: Pakiet I.20: Pożywki gotowe w butelkach lub kolbkach
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet I.21: Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności
Beschreibung: Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności
Interne Kennung: Pakiet I.21: Podłoża gotowe w probówkach do badań mikrobiologicznych żywności
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet I.22: Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Beschreibung: Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Interne Kennung: Pakiet I.22: Gotowe podłoża do badań mikrobiologicznych wody
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet I.23: Testy LAL
Beschreibung: Testy LAL
Interne Kennung: Pakiet I.23: Testy LAL
Los: LOT-0024
Titel: Pakiet I.24: Zestawy do badań metodą PCR I
Beschreibung: Zestawy do badań metodą PCR I
Interne Kennung: Pakiet I.24: Zestawy do badań metodą PCR I
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet I.25: Zestawy do badań metodą PCR II
Beschreibung: Zestawy do badań metodą PCR II
Interne Kennung: Pakiet I.25: Zestawy do badań metodą PCR II
Los: LOT-0026
Titel: Pakiet I.26:Zestawy do systemu automatycznej elektroforezy
Beschreibung: Zestawy do systemu automatycznej elektroforezy
Interne Kennung: Pakiet I.26:Zestawy do systemu automatycznej elektroforezy
Los: LOT-0027
Titel: Pakiet I.27: Materiały do automatycznej ekstrakcji materiału genetycznego
Beschreibung: Materiały do automatycznej ekstrakcji materiału genetycznego
Interne Kennung: Pakiet I.27: Materiały do automatycznej ekstrakcji materiału genetycznego
Los: LOT-0028
Titel: Pakiet I.28:Materiały do ekstrakcji materiału genetycznego
Beschreibung: Materiały do ekstrakcji materiału genetycznego
Interne Kennung: Pakiet I.28:Materiały do ekstrakcji materiału genetycznego
Los: LOT-0029
Titel: Pakiet I.29:Zestawy do badań molekularnych
Beschreibung: Zestawy do badań molekularnych
Interne Kennung: Pakiet I.29:Zestawy do badań molekularnych
Los: LOT-0030
Titel: Pakiet I.30: Odczynniki do pomiaru stężenia DNA
Beschreibung: Odczynniki do pomiaru stężenia DNA
Interne Kennung: Pakiet I.30: Odczynniki do pomiaru stężenia DNA
Los: LOT-0031
Titel: Pakiet I.31: Odczynniki do sekwencjonowania
Beschreibung: Odczynniki do sekwencjonowania
Interne Kennung: Pakiet I.31: Odczynniki do sekwencjonowania