326757-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Utrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg następujących krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania. Zadanie nr 1 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Elblągu Zadanie nr 2 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Ostródzie. 3. Wartość zamówienia powyżej 10.000.000,00 euro.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia. 4. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ.. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 9. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu.  Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90511300 Müllsammlung, 77211400 Fällen von Bäumen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90914000 Parkplatzreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelUtrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg następujących krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania. Zadanie nr 1 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Elblągu
BeschreibungUtrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg następujących krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania. Zadanie nr 1 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Elblągu
Interne KennungOOL.D-3.2421.12.2026 Zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 77211400 Fällen von Bäumen, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90511300 Müllsammlung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen
Optionen
Beschreibung der OptionenInformacje dotyczące prawa opcji zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy (Tom II SWZ).
LosLOT-0002
TitelUtrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg następujących krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania Zadanie nr 2 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Ostródzie
BeschreibungUtrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg następujących krajowych zarządzanych przez GDDKiA O/Olsztyn, w podziale na 2 zadania Zadanie nr 2 GDDKiA Oddział w Olsztynie Rejon w Ostródzie
Interne KennungOOL.D-3.2421.12.2026 Zadanie nr 2