326826-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Traktoren – Opbyggede traktorer til Park og Vej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpbyggede traktorer til Park og Vej
BeschreibungLolland Kommune udbyder to traktorer opbygget med klipper benævnt Traktor 1 og Traktor 2. Leverandøren er ansvarlig for at opbygge den enkelte traktor, så den lever op til kravspecificeringen ved levering. Bemærk at der er fysisk afprøvning af tilbudte traktorer. Afprøvning sker i 4900 Nakskov, og leverandøren skal der være indstillet på at stille traktorer til rådighed til afprøvning på matriklen. Der ydes ikke økonomisk kompensation for leverandørens deltagelse i afprøvningen. Transport af traktorer sker derfor for leverandørens regning. Udbuddet er opdelt i 2 delaftaler – én for hver traktor. Leverandøren kan afgive tilbud på én eller begge delaftaler. • Delaftale 1: Traktor benævnt Traktor 1. Traktoren er specificeret i kravspecifikation vedlagt som Bilag 1A. Traktoren skal leveres fuldt opbygget i henhold til kravspecifikationen. • Delaftale 2: Traktor benævnt Traktor 2. Traktoren er specificeret i kravspecifikation vedlagt som Bilag 1B. Traktoren skal leveres fuldt opbygget i henhold til kravspecifikationen. Hver delaftale resulterer i en selvstændig bestilling af én traktor, hos den leverandør der vinder delaftalen. Den samme leverandør kan tildeles begge delaftaler eller delaftalerne kan tildeles til forskellige leverandører. For begge delaftaler gælder, at levering af traktor skal ske hurtigst muligt. Der er vedlagt udkast til leveringsaftale for hver delaftale. Leveringsaftalerne skal bruges ved aftaleindgåelse. Der er tale om en komplet levering, hvor leverandøren der tildeles hver delaftale, leverer traktoren komplet og opbygget i henhold til kravspecifikationen og med det efterspurgte tilbehør. Traktorerne leveres på adressen: Narvikvej 11, 4900 Nakskov. Bemærk at der foretages afprøvning i forbindelse med evaluering
Interne Kennung88.12.03-G01-26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34390000 Zubehör für Zugfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Traktor 1
BeschreibungDenne delaftale vedrører Traktor 1. Krav til Traktor 1 fremgår af Bilag 1A Kravspecifikation til Traktor 1Tilbud afgives ved at udfylde Bilag 2A Tilbudsliste Traktor 1
Interne Kennung88.12.03-G01-26-1-0
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Traktor 2
BeschreibungDenne delaftale vedrører Traktor 2.Krav til Traktor 2 fremgår af Bilag 1B Kravspecifikation til Traktor 2Tilbud afgives ved at udfylde Bilag 2B Tilbudsliste Traktor 2
Interne Kennung88.12.03-G01-26-2-1