2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu
Vorherige Bekanntmachung: 172687-2026
Interne Kennung: ZP/S/03/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zdecydował o zastosowaniu skróconego terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, który wynosi nie mniej niż 15 dni. Zgodnie z przepisami, skrócenie terminu składania ofert może nastąpić w szczególnych przypadkach, jeżeli istnieją obiektywne potrzeby, które uzasadniają takie rozwiązanie, bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Skrócenie terminu składania ofert jest konieczne z uwagi na szczególne okoliczności związane z charakterem oraz harmonogramem realizacji przedmiotu zamówienia, a także wcześniejsze unieważnienie postępowań przetargowych. Zamawiający wskazuje, że pierwotne postępowanie zostało wszczęte w dniu 03.02.2026, a otwarcie ofert miało miejsce w dniu 20.02.2026. W związku koniecznością unieważnienia tego postępowania bez zbędnej zwłoki wszczęto drugie postępowanie w dniu 20.02.2026. Postępowanie ZP/S/02/PN/2026 zostało unieważnione w dniu 10.03.2026, co wprowadza konieczność natychmiastowego wznowienia procedury przetargowej w celu zapewnienia terminowego wykonania zamówienia. Charakter przedmiotu zamówienia wymaga jak najszybszego wyboru wykonawcy i podjęcia przez niego działań organizacyjnych. Zamówienie dotyczy organizacji wydarzenia masowego, o charakterze medialnym i promocyjnym, które wiąże się z długotrwałymi, złożonymi i wieloetapowymi przygotowaniami. W skład tych działań wchodzi m.in. zaplanowanie i realizacja kampanii promocyjnej, sprzedaż biletów, kontraktowanie zawodników i sędziów, uzgodnienia z telewizyjnym dystrybutorem mediów, przygotowanie produkcji telewizyjnej oraz realizacja obowiązków wynikających z przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Terminowa realizacja tych zadań wymaga jak najszybszego wyboru wykonawcy, który od razu po podpisaniu umowy mógłby przystąpić do działań organizacyjnych. Zachodzą również przesłanki związane z wydłużeniem procedury ochrony prawnej, w szczególności możliwe odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, również uzasadniają skrócenie terminu składania ofert. Zgodnie z aktualną praktyką orzeczniczą, czas rozpatrywania środków ochrony prawnej, w tym odwołań, ulega znacznemu wydłużeniu, co może w istotny sposób opóźnić wybór Wykonawcy i tym samym zagrażać realizacji zamówienia w wymaganym terminie. Skrócenie terminu składania ofert pozwala zminimalizować ryzyko opóźnień związanych z procedurą odwoławczą i zapewnić terminowe wykonanie zamówienia. Zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców nie zostaną naruszone w związku ze skróceniem terminu składania ofert. Przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany w dokumentacji przetargowej, a potencjalni Wykonawcy działający na rynku organizacji wydarzeń masowych oraz produkcji telewizyjnej posiadają odpowiednie doświadczenie i zdolności organizacyjne, które umożliwiają przygotowanie oferty w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, w tym konieczność natychmiastowego wznowienia postępowania po jego unieważnieniu, Zamawiający uznaje, że zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywnymi potrzebami Zamawiającego, a także niezbędne dla zapewnienia sprawnej, terminowej i należytej realizacji przedmiotu zamówienia. Działanie to ma na celu minimalizowanie ryzyka opóźnienia w organizacji wydarzenia, które wiąże się z ogromnymi wymaganiami logistycznymi, promocją oraz bezpieczeństwem uczestników.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92622000 Organisation von Sportveranstaltungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa organizacja towarzyskiego meczu piłki nożnej z udziałem drużyn czołowych klubów europejskich pod roboczą nazwą „Mecz legend z okazji 70-lecia Stadionu Śląskiego” wraz z organizacją konferencji prasowej oraz produkcją audycji będącej relacją z Meczu.