327254-2025 - Wettbewerb
Polen – Kurierdienste – Świadczenie usług kurierskich na rzecz sądów powszechnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług kurierskich na rzecz sądów powszechnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kurierskich w obrocie krajowym na rzecz Jednostek w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek kurierskich, a w razie niemożności ich doręczenia – ich zwrotu do nadawcy, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 2. Usługi kurierskie będące przedmiotem niniejszego zamówienia dotyczą przesyłek kurierskich, bez ograniczenia nadawcy możliwości dowolnego oznaczenia wartości przesyłki kurierskiej w zakresie przesyłek: a) Małych o maksymalnych wymiarach wys. x szer. x dł. (cm) 8x38x64 i wadze maksymalnie 15 kg b) Średnich o maksymalnych wymiarach wys. x szer. x dł. (cm) 19x38x64 i wadze maksymalnie 20 kg c) Dużych o maksymalnych wymiarach wys. x szer. x dł. (cm) 41x38x64 i wadze maksymalnie 20 kg d) Bardzo dużych o maksymalnych wymiarach wys. x szer. x dł. (cm) 50x50x70 i wadze maksymalnie 20 kg e) Wielkogabarytowych do 30 kg o sumie wymiarów nie przekraczających 250 cm i najdłuższym boku do 120 cm 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wykaz przesyłek kurierskich oraz ich szacowane ilości stanowi Załącznik nr 3 do SWZ – Formularz cenowy. Podane w tym załączniku ilości poszczególnych rodzajów przesyłek kurierskich mają charakter szacunkowy i stanowią określenie maksymalnej wielkości przedmiotu zamówienia (tj. zamówienia podstawowego). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości wskazanych rodzajów przesyłek kurierskich w zależności od bieżących potrzeb Jednostek. 5. Szczegółowy opis sposobu świadczenia usług kurierskich został zawarty we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 6. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
Interne KennungWZP-421-5/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64120000 Kurierdienste
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, korzystając z prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w SWZ określił maksymalną wielkość przedmiotu zamówienia – zamówienie podstawowe. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, iż minimalny zakup przedmiotu zamówienia wyniesie 50% maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia – zamówienie gwarantowane. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie. Potwierdzeniem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w zakresie uprawnienia Jednostek do realizacji kolejnych 50% maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia – co stanowi zamówienie opcjonalne. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niezrealizowania kolejnych 50% maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamawiający wskazuje, że cena oferty ma zostać skalkulowana dla przewidywanych ilości poszczególnych usług kurierskich, wskazanych w Załączniku nr 3 do SWZ - Formularzu cenowym. W związku ze zmianami zapotrzebowania, likwidacją lub powstawaniem nowych Jednostek, zapotrzebowanie na usługi kurierskie może się wahać. W związku z tym Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sposób opisany powyżej. Wartość umowy może ulec zmianie w granicach wartości procentowych wskazanych powyżej.