2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku. Zamówienie składa się z dwóch niżej wymienionych części: 1) Część 1: Mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, miasta i gminy Jedlnia-Letnisko, miasta i gminy Pionki, miasta i gminy Skaryszew. Szacowana łączna ilość jednostek obmiarowych dla Części 1 zamówienia w ramach jednej tury wynosi 251 330 mb. 2) Część 2: Mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: miasta i gminy Iłża, Kowala, miasta i gminy Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew. Szacowana łączna ilość jednostek obmiarowych dla Części 2 zamówienia w ramach jednej tury wynosi 273 459 mb. W ramach każdej części zamówienia usługę należy wykonać dwukrotnie, w dwóch turach obejmujących cały zakres określony odpowiednio w pkt. 1 i 2. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w: - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Tom III SWZ, - Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Tom II SWZ. W ramach usług stanowiących przedmiot zamówienia należy wykonać wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia, w tym prace wynikające z opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowień umowy (Tom II SWZ), w szczególności Wykonawca zobowiązany jest utrzymać ład i porządek na terenie wykonywania usług, a po zakończeniu prac uprzątnąć teren z resztek traw i chwastów. 3. Przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot zamówienia zabrania się stosowania dmuchaw do liści, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych oraz prowadzenia wszelkich czynności z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie trawy, zamiatanie piasku itp.). Zakaz nie obejmuje stosowania odkurzaczy do liści. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (zwiększenia lub zmniejszenia) ilości jednostek obmiarowych w stosunku do ilości podanych odpowiednio w ust. 1 pkt. 1 i 2 dla poszczególnych części zamówienia, wynikających z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego ustalonych w oparciu o prowadzone na bieżąco przeglądy stanu dróg powiatowych. W przypadku zmniejszenia ilości usług Wykonawcy nie przysługuje prawo żądania wynagrodzenia za zaniechany zakres prac, przy czym zakres usług zleconych przez Zamawiającego nie może być mniejszy niż 50 % ceny oferty.
Interne Kennung: PZD.I.261.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w przypadku, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione, co ma miejsce w przedmiotowym postępowaniu. Koszenie traw powinno być przeprowadzone co najmniej dwa razy w roku, a pierwszy pokos na przełomie maja i czerwca, przed kwitnieniem traw, co w efekcie zapewni odpowiednią widoczność na drogach. Z uwagi na fakt, że pierwsze postępowanie zostało unieważnione w dniu 06.05.2026 r., ponieważ obarczone było niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy, zachowanie standardowego terminu (35 dni) na składanie ofert może uniemożliwić osiągnięcie celu, jaki ma przynieść realizacja zamówienia, tj. zapewnienie odpowiedniej widoczności na drogach, a tym samym bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, miasta i gminy Jedlnia-Letnisko, miasta i gminy Pionki, miasta i gminy Skaryszew
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, miasta i gminy Jedlnia-Letnisko, miasta i gminy Pionki, miasta i gminy Skaryszew. Szacowana łączna ilość jednostek obmiarowych dla Części 1 zamówienia w ramach jednej tury wynosi 251 330 mb. W ramach części zamówienia usługę należy wykonać dwukrotnie, w dwóch turach obejmujących cały zakres określony powyżej. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w: - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Tom III SWZ, - Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Tom II SWZ. W ramach usług stanowiących przedmiot zamówienia należy wykonać wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia, w tym prace wynikające z opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowień umowy (Tom II SWZ), w szczególności Wykonawca zobowiązany jest utrzymać ład i porządek na terenie wykonywania usług, a po zakończeniu prac uprzątnąć teren z resztek traw i chwastów. 3. Przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot zamówienia zabrania się stosowania dmuchaw do liści, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych oraz prowadzenia wszelkich czynności z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie trawy, zamiatanie piasku itp.). Zakaz nie obejmuje stosowania odkurzaczy do liści.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (zwiększenia lub zmniejszenia) ilości jednostek obmiarowych w stosunku do ilości podanej w dokumentach zamówienia, wynikających z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego ustalonych w oparciu o prowadzone na bieżąco przeglądy stanu dróg powiatowych. W przypadku zmniejszenia ilości usług Wykonawcy nie przysługuje prawo żądania wynagrodzenia za zaniechany zakres prac, przy czym zakres usług zleconych przez Zamawiającego nie może być mniejszy niż 50 % ceny oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: miasta i gminy Iłża, Kowala, miasta i gminy Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów w pasie drogowym dróg powiatowych w 2026 roku na terenie gmin: miasta i gminy Iłża, Kowala, miasta i gminy Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew. Szacowana łączna ilość jednostek obmiarowych dla Części 2 zamówienia w ramach jednej tury wynosi 273 459 mb. W ramach części zamówienia usługę należy wykonać dwukrotnie, w dwóch turach obejmujących cały zakres określony powyżej. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w: - Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Tom III SWZ, - Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Tom II SWZ. W ramach usług stanowiących przedmiot zamówienia należy wykonać wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia, w tym prace wynikające z opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowień umowy (Tom II SWZ), w szczególności Wykonawca zobowiązany jest utrzymać ład i porządek na terenie wykonywania usług, a po zakończeniu prac uprzątnąć teren z resztek traw i chwastów. 3. Przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot zamówienia zabrania się stosowania dmuchaw do liści, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych oraz prowadzenia wszelkich czynności z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie trawy, zamiatanie piasku itp.). Zakaz nie obejmuje stosowania odkurzaczy do liści.
Interne Kennung: Część 2