See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indsamling af affald
Beschreibung: Kontrakten vedrører indsamling og transport af restaffald, madaffald, papir, pap, plast, mad- og drikkekartoner (MDK), metal og glas fra private husstande og kommunale institutioner. Ud over indsamlingsopgaven indeholder kontrakten beholderydelser (beholderværksted) samt tillægsydelser.
Interne Kennung: 1100061908
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option 1) Sommertømning med ugentlig tømningsfrekvens. Option 2) Vask af beholdere til mad- og restaffald én gang årligt. Option 3) Indsamling af tekstilaffald og farligt affald.