See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Nowodworskim Centrum Medycznym - powtórka
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest rozbudowa i integracja systemów informatycznych w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim, mająca na celu pełne dostosowanie placówki do obowiązujących przepisów prawa w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki – Integracja z CeZ, realizacja zamówienia współfinansowana jest w ramach projektu pn.: „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załącznikach do niniejszej SWZ: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - Załącznik nr 2 do SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym – Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia odpowiadał wytycznym określonym „Opisie Przedmiotu Zamówienia” (OPZ) - Załącznik nr 2 do SWZ. Okres gwarancji rozpoczyna się od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymogi określone obowiązującym prawem polskim, jak i prawem Unii Europejskiej, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem ważne dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie UE, a także spełniać inne wymagania (normy, parametry) określone przez Zamawiającego w OPZ załącznik nr 2 do SWZ. 5. Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też – w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych. 6. Zamawiający wskazuje, iż wszelkie czynności, elementy, funkcjonalności, integracje, konfiguracje, migracje danych, dokumentacja oraz szkolenia niezbędne do prawidłowego i kompletnego działania SSI zgodnie z OPZ, a niewymienione wprost w Formularzu ofertowym, uznaje się za objęte wynagrodzeniem ryczałtowym Wykonawcy. 7. Zamawiający w ramach postępowania, działając zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości wskazanej w roz. XIII SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 231879-2026
Interne Kennung: 4/DZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, ustala termin składania ofert krótszy niż standardowy termin przewidziany dla postępowań o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Uzasadnienie zastosowania skróconego terminu składania ofert: Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż 35 dni (lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji UE), kierując się wystąpieniem obiektywnie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z następujących okoliczności: 1) Ramy finansowe i czasowe projektu strategicznego: Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Umowa nr KPOD.07.03-IP.10-0473/25/KPO/1391/2025/442). Realizacja projektu obwarowana jest rygorystycznymi, nieprzekraczalnymi terminami osiągnięcia wskaźników (kamieni milowych). Jakiekolwiek opóźnienie na etapie wyboru Wykonawcy generuje bezpośrednie ryzyko utraty dofinansowania lub konieczności zwrotu środków publicznych, co stanowiłoby istotną szkodę w interesie publicznym. 2) Chronologia postępowań i dbałość o dyscyplinę budżetową: Konieczność wszczęcia niniejszego postępowania wynika z uprzedniego unieważnienia procedury obejmującej szerszy zakres modernizacji (na podst. art. 255 pkt 3 ustawy Pzp), w której złożone oferty znacznie przewyższyły budżet Zamawiającego. W celu możliwości realizacji inwestycji i zapewnienia ciągłości funkcjonowania jednostki, Zamawiający niezwłocznie dokonał optymalizacji zakresu zamówienia (ograniczając go do niezbędnej rozbudowy posiadanego systemu HIS oraz dostawy systemu ERP). Czas zaabsorbowany przez poprzednią procedurę drastycznie ograniczył margines czasowy niezbędny na wdrożenie, szkolenia oraz odbiory końcowe. 3) Zapewnienie ciągłości operacyjnej Szpitala: Systemy HIS i ERP są kluczowe dla bieżącego funkcjonowania placówki medycznej. Zwłoka w ich wdrożeniu zagraża sprawności procesów administracyjnych i medycznych, co w kontekście wymogów cyfryzacji ochrony zdrowia uzasadnia zastosowanie trybu przyspieszonego. 4) Zachowanie zasad uczciwej konkurencji: Skrócenie terminu nie ogranicza kręgu potencjalnych Wykonawców. Przedmiot zamówienia w znacznej mierze był już znany rynkowi z poprzedniego postępowania, a obecna, doprecyzowana dokumentacja pozwala na rzetelne przygotowanie oferty w wyznaczonym czasie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72611000 Technische Computerunterstützung, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa i integracja systemów informatycznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest rozbudowa i integracja systemów informatycznych w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim, mająca na celu pełne dostosowanie placówki do obowiązujących przepisów prawa w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki – Integracja z CeZ, realizacja zamówienia współfinansowana jest w ramach projektu pn.: „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załącznikach do niniejszej SWZ: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - Załącznik nr 2 do SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym – Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia odpowiadał wytycznym określonym „Opisie Przedmiotu Zamówienia” (OPZ) - Załącznik nr 2 do SWZ. Okres gwarancji rozpoczyna się od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymogi określone obowiązującym prawem polskim, jak i prawem Unii Europejskiej, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem ważne dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie UE, a także spełniać inne wymagania (normy, parametry) określone przez Zamawiającego w OPZ załącznik nr 2 do SWZ. 5. Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też – w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych. 6. Zamawiający wskazuje, iż wszelkie czynności, elementy, funkcjonalności, integracje, konfiguracje, migracje danych, dokumentacja oraz szkolenia niezbędne do prawidłowego i kompletnego działania SSI zgodnie z OPZ, a niewymienione wprost w Formularzu ofertowym, uznaje się za objęte wynagrodzeniem ryczałtowym Wykonawcy. 6. Zamawiający w ramach pakietu nr 1, działając zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości 70 000,00 zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych zero groszy).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 80511000 Ausbildung des Personals