See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: zakup licencji SIEM - system do zarządzania informacjami i zdarzeniami zabezpieczeń na potrzeby działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Beschreibung: zakup licencji SIEM - system do zarządzania informacjami i zdarzeniami zabezpieczeń na potrzeby działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 251541-2026
Interne Kennung: 34/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający uzasadnia wyznaczenie terminu składania ofert wynoszącego 15 dni oraz późniejsze wszczęcie postępowania. Opóźnienie wynikało z obiektywnych przyczyn niezależnych od Zamawiającego, w szczególności z konieczności przeprowadzenia szczegółowych analiz technicznych oraz uzgodnień dotyczących integracji systemu klasy SIEM z istniejącą infrastrukturą IT, w tym systemami medycznymi (HIS) oraz innymi systemami krytycznymi. Niezbędne było także doprecyzowanie zakresu monitorowanych zdarzeń, integracji źródeł logów oraz zapewnienia ciągłości działania systemów w trakcie wdrożenia. Proces ten, ze względu na swoją złożoność i znaczenie dla bezpieczeństwa danych oraz ciągłości świadczeń zdrowotnych, nie mógł zostać przeprowadzony w sposób przyspieszony. Wyznaczony termin składania ofert jest adekwatny do charakteru zamówienia oraz pilnej potrzeby wdrożenia systemu zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa, w szczególności w związku z realizacją projektu w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Termin ten zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania ofert i nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców (art. 16 Pzp). W związku z powyższym zarówno moment wszczęcia postępowania, jak i długość terminu składania ofert są uzasadnione i zgodne z przepisami ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: zakup licencji SIEM - system do zarządzania informacjami i zdarzeniami zabezpieczeń na potrzeby działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Interne Kennung: 1