2. Verfahren
Verfahren
Titel: PKS/DZ/3/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie oleju napędowego wraz z możliwością awaryjnej dystrybucji u Zamawiającego zamówienie podstawowe w ilości 2.460 m3, w tym: olej napędowy standardowy w ilości szacunkowej 2.400 m 3 (gat. B, D oraz F); olej napędowy o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych w ilości 60 m3 (2 klasa paliw dla klimatu arktycznego lub surowego klimatu zimowego). oraz zamówienie realizowane w ramach prawa opcji do 492 m3 Termin realizacji zamówienia 24 miesięcy licząc od daty pierwszej dostawy tj. od 01 czerwca 2026 r. z możliwością przedłużenia na warunkach określonych w umowie. Wskazana ilość oleju napędowego jest wielkością szacunkową i może ulec zmianie w zależności od rzeczywistych potrzeb. Zamawiający zastrzega sobie prawo nie wykorzystania całości zamówienia w okresie objętym umową, przy czym gwarantuje realizację zamówienia na poziomie co najmniej 65 % wartości kontraktu brutto. Wykonawca gwarantuje, że sprzedawane paliwo będzie spełniało wymogi jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych i wymogi określone obowiązującą normą PNEN 590:202208 (Paliwa do pojazdów samochodowych – oleje napędowe – wymagania i metody badań) lub równoważną. Wykonawca dostarczy przy każdej dostawie atest jakościowy oleju napędowego wystawiony przez akredytowane laboratorium. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy do zbiornika na stacji paliw Zamawiającego przy ul. Góreckiej 104 w Poznaniu, w godzinach od 7:00 13:00 w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Wykonawca będzie dostarczał olej napędowy przy użyciu środków transportu (autocystern) spełniających normy przewidziane w przepisach dotyczących ochrony środowiska. Miejscem dostaw oleju napędowego jest zbiornik na stacji paliw usytuowanej na terenie bazy Zamawiającego, mieszczącej się przy ul. Góreckiej 104 w Poznaniu. Zbiornik Zamawiającego jest legalizowany. Zbiornik posiada wymagane prawem cechy oraz terminy legalizacyjne i spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje paliw gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie. Pomiar ilości oleju napędowego odbywać się będzie za pomocą zalegalizowanych urządzeń pomiarowych, spełniających przepisy rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 22 stycznia 2008 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać zbiorniki pomiarowe oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych. Odbioru (przekazania) dostawy, według zasad i warunków określonych w umowie, dokonają upoważnieni przedstawiciele Zamawiającego i Wykonawcy, którzy z czynności sporządzają protokół dostawy. Podstawą wystawienia faktury VAT będzie ilość oleju napędowego zgodna z protokołem dostawy, ilość będzie kompensowana do temperatury referencyjnej 15 stopni C. Przy każdej dostawie zawory nalewowe oraz spustowe cysterny muszą być zaplombowane, a numery plomb wpisane w dokumencie dostawy. Otwarcie plomb może nastąpić tylko i wyłącznie w obecności uprawnionego pracownika Zamawiającego. OPCJA 1) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy oleju napędowego o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Przedmiotem Opcji wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie lub niektóre lub jeden z rodzajów oleju napędowego wskazanego w SWZ (i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty). 2) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość do 20% (tj. do wysokości 492 m3) ilości przedmiotu Umowy określonej zgodnie z postanowieniami wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych dostaw zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 4) Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 20% wielkości podstawowej tj. do wysokości 492 m3. 5) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia, na skutek zwiększenia zapotrzebowania na świadczone przez Zamawiającego usługi transportowe, zmian na rynku sprzedaży paliw, powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, zwiększenia ilości taboru, zwiększenia ilości obsługiwanych tras, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców dostaw w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług świadczonych przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 188758-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa olejów napędowych z możliwością awaryjnej dystrybucji u Zamawiającego".
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA 1) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy oleju napędowego o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Przedmiotem Opcji wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie lub niektóre lub jeden z rodzajów oleju napędowego wskazanego w SWZ (i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty). 2) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość do 20% (tj. do wysokości 492 m3) ilości przedmiotu Umowy określonej zgodnie z postanowieniami wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych dostaw zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 4) Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 20% wielkości podstawowej tj. do wysokości 492 m3. 5) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: -wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia, na skutek zwiększenia zapotrzebowania na świadczone przez Zamawiającego usługi transportowe, -zmian na rynku sprzedaży paliw, -powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, -zwiększenia ilości taboru, -zwiększenia ilości obsługiwanych tras, -jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców dostaw w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług świadczonych przez Zamawiającego.