See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgåede kontrakt på polymer til slutafvanding af biologisk overskudsslam - Tønder Spildevand
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af Polymer til slutafvanding af biologisk overskudsslam til Tønder Spildevand A/S. Tilbudsfasen er opdelt i fire delaftaler - der angives ved prækvalifikation hvilke aftaler der ansøges om prækvalifikation på.
Interne Kennung: 242479556
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Begrænset udbud jf. Udbudsloven, LBK nr. 10 af 06/02/2023
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24300000 Anorganische und organische Grundchemikalien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Skærbæk
Beschreibung: Skærbæk RenseanlægRenseanlægget er et mekanisk, biologisk, kemisk renseanlæg. Der tilkøres overskudsslam fra 3 mindre biologiske renseanlæg. Der foretages slutafvanding på anlægget.
Interne Kennung: 242564470
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Branderup
Beschreibung: Branderup RenseanlægRenseanlægget er et mekanisk, biologisk, kemisk renseanlæg. Der behandles kun mejerispildevand på anlægget Der foretages slutafvanding på anlægget.
Interne Kennung: 242564488
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Tønder Renseanlæg
Beschreibung: Tønder RenseanlægRenseanlægget er et mekanisk, biologisk, kemisk renseanlæg. Der tilkøres overskudsslam fra 4 mindre biologiske renseanlæg. Der foretages slutafvanding på anlægget.
Interne Kennung: 242564508
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Toftlund og Løgumkloster
Beschreibung: Løgumkloster RenseanlægRenseanlægget er et mekanisk, biologisk, kemisk renseanlæg. Der tilkøres ingen overskudsslam. Der foretages slutafvanding på anlægget. Toftlund RenseanlægRenseanlægget er et mekanisk, biologisk, kemisk renseanlæg. Der tilkøres overskudsslam fra 3 mindre biologiske renseanlæg. Der foretages slutafvanding på anlægget.
Interne Kennung: 242564526