328616-2026 - Wettbewerb
Polen – Virenschutzsoftwarepaket – Dostawa oprogramowania antywirusowego z modułem EDR/XDR, świadczenie zintegrowanej usługi typu Centrum Operacji Bezpieczeństwa oraz szkolenie personelu IT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oprogramowania antywirusowego z modułem EDR/XDR, świadczenie zintegrowanej usługi typu Centrum Operacji Bezpieczeństwa oraz szkolenie personelu IT
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i aktualizacja oprogramowania służącego do informatyzacji i cyfryzacji Szpitala wraz usługami utrzymaniowymi ochrony poczty, wsparcia EDR/XDR, utrzymania i posiadanego systemu zarządzania podatnościami (SIEM) oraz systemu ochrony stacji roboczych i serwerów, a także szkolenie personelu IT w ramach realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 2 do SWZ). UWAGA ZMIANA W PONIŻSZYM ZAKRESIE WARUNKU UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: 1.2.1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej: 1) 3 dostawy oraz wdrożenie i uruchomienie oprogramowania klasy EDR/XDR, przy czym każda dostawa odbywała się dla minimum 50 stacji końcowych, 2) 3 usługi utrzymania systemu SIEM lub usługi hostingu systemu SIEM; 3) 3 usługi monitorowania bezpieczeństwa IT oraz analizowania i reagowania na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem, przy czym każda usługa była świadczona przez nieprzerwany okres co najmniej 12 miesięcy; UWAGA: 1) Poprzez trzy usługi Zamawiający rozumie usługi wykonane na podstawie trzech różnych umów. 2) W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu opisanych w pkt 1.2.1. w ppkt 1, 2 i 3 Wykonawca może wykorzystać te same usługi. 3) W przypadku gdy Wykonawca realizował zamówienie jako jeden z grupy Wykonawców (konsorcjum) może powoływać się jedynie na swoje własne, realne doświadczenie, które zdobył realizując daną część zamówienia, która została mu przypisana w ramach grupy, tzn. może wykazywać się doświadczeniem jedynie w zakresie, jaki rzeczywiście dany podmiot wykonywał. Doświadczenia nie uzyskuje się poprzez sam udział w konsorcjum, lecz poprzez konkretne czynności realizowane w jego ramach. 1.2.2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia (dysponuje lub będzie dysponował): 1) co najmniej jedną osobą wchodzącą w skład zespołu wdrożeniowego (w zakresie zamówienia opisanego w pkt. 1 ppkt. 2 lit. a OPZ), która w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert uczestniczyła w realizacji co najmniej dwóch wdrożeń wraz z konfiguracją i uruchomieniem rozwiązania klasy EDR/XDR, każdorazowo dla co najmniej 100 stacji roboczych i 5 serwerów, Zmiana w poniższym zakresie BYŁO 2) osobami wchodzącymi w skład zespołu świadczącego usługę stanowiącą przedmiot zamówienia opisanego w pkt. 1 ppkt. 2 lit. b-e, w tym co najmniej: a) jedną osobą posiadającą minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie administracji i utrzymania systemu klasy SIEM (w tym konfiguracji źródeł logów, reguł korelacji, obsługi alertów i raportowania), b) jedną osobą posiadającą minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie administracji i utrzymania rozwiązania ochrony stacji roboczych i serwerów z modułem EDR, c) co najmnie 6 osób posiadających łącznie i. co najmniej 1 certyfikat: CompTIA Advanced Security Practitioner lub równoważny; ii. co najmniej 3 certyfikaty: CompTIA Security+ lub równoważne; iii. co najmniej 2 certyfikaty: Blue Team Level 1 (BTL1) lub równoważne; iv. co najmniej 1 certyfikat potwierdzający wymagania kompetencyjne jako audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001 lub równoważny; v. co najmniej 1 osoba posiadająca certyfikat potwierdzający wymagania kompetencyjne jako audytor wiodący systemu ciągłością działania wg normy PN-EN ISO 22301 lub równoważny; vi. co najmniej 1 certyfikat: Certified Ethical Hacker lub równoważny; vii. co najmniej 1 certyfikat Wazuh for Security Engineers lub równoważny, przy czym Zamawiający dopuszcza łączenie ról określonych w lit. a-c przez jedną osobę, o ile spełnia ona wymagania dla każdej z ról. POWINNO BYĆ 2) osobami wchodzącymi w skład zespołu świadczącego usługę stanowiącą przedmiot zamó-wienia opisanego w pkt. 1 ppkt. 2 lit. b-e OPZ, w tym co najmniej: a) jedną osobą posiadającą minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w za-kresie administracji i utrzymania systemu klasy SIEM (w tym konfiguracji źródeł logów, reguł korelacji, obsługi alertów i raportowania), b) jedną osobą posiadającą minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w za-kresie administracji i utrzymania rozwiązania ochrony stacji roboczych i serwerów z modułem EDR, c) co najmniej 6 osób posiadających łącznie i. co najmniej 1 certyfikat: CompTIA Advanced Security Practitioner lub równoważny; ii. co najmniej 3 certyfikaty: CompTIA Security+ lub równoważne; iii. co najmniej 2 certyfikaty: Blue Team Level 1 (BTL1) lub równo-ważne; iv. co najmniej 1 certyfikat potwierdzający wymagania kompeten-cyjne jako audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeń-stwem informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001 lub równoważ-ny; v. co najmniej 1 osoba posiadająca certyfikat potwierdzający wy-magania kompetencyjne jako audytor wiodący systemu ciągłością działania wg normy PN-EN ISO 22301 lub równoważny; vi. co najmniej 1 certyfikat: Certified Ethical Hacker lub równoważ-ny; vii. skreślony, przy czym Zamawiający dopuszcza łączenie ról określonych w lit. a-c przez jedną osobę, o ile spełnia ona wymagania dla każdej z ról. (ciąg dalszy znajduje się w innej zakładce)
Vorherige Bekanntmachung162032-2026
Interne KennungSZP/ZPZ/124/2026/KP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ); 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy; 4) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia (pkt 1 – 3) oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu (pkt 5-7) – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego; 5) dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia; 6) wykazu dostaw/usług (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2. ppkt 1.2.1. SWZ) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy/usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy/usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy/usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ); 7) wykazu osób (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2. ppkt 1.2.2. SWZ), skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ). 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 1 pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, składa każdy z wykonawców występujących wspólnie. 5. W przypadku podmiotu, na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach art. 118 Pzp, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia w odniesieniu do każdego z tych podmiotów.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48760000 Virenschutzsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 72253200 Systemunterstützung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i aktualizacja oprogramowania służącego do informatyzacji i cyfryzacji Szpitala wraz usługami utrzymaniowymi ochrony poczty, wsparcia EDR/XDR, utrzymania i posiadanego systemu zarządzania podatnościami (SIEM) oraz systemu ochrony stacji roboczych i serwerów, a także szkolenie personelu IT w ramach realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 2 do SWZ). Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi: 37 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym dostawa oprogramowania antywirusowego z modułem EDR/XDR (wraz z niezbędną infrastrukturą sprzętową) i szkolenia muszą zostać zrealizowane nie później niż do dnia 15 lipca 2026 r. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. UZASADNIENIE BRAKU PODZIAŁU NA CZĘŚCI Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części, ponieważ specyfika przedmiotu zamówienia wymaga zapewnienia pełnej spójności technologicznej oraz organizacyjnej pomiędzy poszczególnymi elementami systemu cyberbezpieczeństwa. Przedmiot zamówienia obejmuje zarówno dostawę i wdrożenie oprogramowania antywirusowego z modułem EDR/XDR, jak również świadczenie usług utrzymania systemu ochrony stacji roboczych i ochrony serwera poczty elektronicznej, administracji systemem SIEM oraz proaktywnego monitorowania infrastruktury IT. Zakres tych usług stanowi funkcjonalnie jeden spójny proces zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego. Poszczególne elementy systemu bezpieczeństwa – w szczególności system klasy EDR/XDR, system SIEM, system poczty elektronicznej oraz monitoring infrastruktury – są ze sobą ściśle powiązane i współpracują w ramach jednego procesu detekcji, analizy oraz reagowania na incydenty bezpieczeństwa. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do powstania nadmiernych trudności technicznych oraz organizacyjnych związanych z integracją poszczególnych komponentów systemu oraz koordynacją działań wielu wykonawców. W szczególności mógłby powodować rozproszenie odpowiedzialności za obsługę incydentów bezpieczeństwa, wydłużenie czasu reakcji na zdarzenia oraz utrudnienia w zapewnieniu jednolitego modelu operacyjnego usług bezpieczeństwa. Zamawiający wskazuje, że realizacja usług objętych zamówieniem powinna odbywać się w modelu zapewniającym jeden punkt kontaktu dla zgłoszeń, jednolity system obsługi incydentów, wspólne procedury reagowania oraz jednolite raportowanie w zakresie realizacji usług. Zapewnienie takiego modelu operacyjnego w przypadku realizacji poszczególnych elementów zamówienia przez różnych wykonawców byłoby znacząco utrudnione. Dodatkowo przedmiot zamówienia realizowany jest w środowisku podmiotu leczniczego, w którym systemy informatyczne obsługują procesy krytyczne związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Wdrożenie i utrzymanie systemów bezpieczeństwa musi być prowadzone w sposób zapewniający ciągłość działania infrastruktury IT oraz minimalizujący ryzyko zakłóceń funkcjonowania systemów wykorzystywanych w działalności medycznej. Mając na uwadze powyższe względy techniczne i organizacyjne Zamawiający uznał, że realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę zapewni właściwą koordynację prac, spójność technologiczną systemów oraz ograniczy ryzyko operacyjne związane z utrzymaniem infrastruktury IT. W konsekwencji brak podziału zamówienia na części należy uznać za rozwiązanie uzasadnione i racjonalne.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 72253200 Systemunterstützung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern