2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla punktów poboru Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” sp. z o.o. na okres od 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne (Dz.U.2022.1385 tj. z dnia 2022.07.01), zwanej dalej sprzedażą energii elektrycznej, w szacowanej ilości 3 305 829 kWh dla istniejących i planowanych do podłączenia punktów poboru określonych w załączniku nr 1 do SWZ, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., zgodnie z warunkami zawartymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej „SWZ”. 2. Wykaz punków poboru, w którym opisano dane identyfikujące punkty poboru energii elektrycznej (dalej PPE) stanowi zawarto w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Sprzedaż energii elektrycznej realizowana będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (tj. Dz.U. 2024.266 z późn. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenia Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, aktualnie obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych oraz jednostkowych cen energii czynnej określonych po rozstrzygnięciu przedmiotowego postępowania. 4. Prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczna w okresie realizacji zamówienia: Taryfa Prognozowane zużycie/rok Ilość obiektów B23 1 061 600 kWh 1 C22b 886 500 kWh 5 C12a 1 348 129 kWh 269 C11 9 600 kWh 8 RAZEM: 3 296 329 kWh 283 Moc umowna dla wszystkich istniejących i planowanych do uruchomienia w 2027 r. punktów poboru wynosi łącznie 3 456 kW. Uwaga! Szacunkowa ilość zamawianej energii jest ustalona na podstawie zużycia w 2025 roku i ma charakter jedynie orientacyjny służący do porównania ofert, w żadnym przypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Zamawiający dokona zapłaty za faktycznie pobraną ilości.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.1 Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w języku polskim. 3.2 W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy, która jest dostępna pod adresem: https://platformazakupowa.pl/ lub poczty elektronicznej: przetargi@dorzeczebialej.pl , przy czym oferta musi zostać złożona tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy https://platformazakupowa.pl/ . 3.3 W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym, a wykonawcami odbywa się przy użyciu platformazakupowa.pl, chyba że w Ogłoszeniu o zamówieniu, specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SWZ) lub zaproszeniu do składania ofert stwierdzono inaczej. 3.4 Link do postępowania dostępny jest na stronie operatora www.platformazakupowa.pl oraz Profilu Nabywcy zamawiającego . 3.5 Zamawiający w zakresie pytań: a. technicznych związanych z działaniem systemu prosi o kontakt z Centrum Wsparcia Klienta www.platformazakupowa.pl pod numer 22 1010202, cwk@platformazakupowa.pl . b. merytorycznych wyznaczył osoby, do których kontakt umieszczono w Ogłoszeniu o zamówieniu, SWZ lub zaproszeniu do składania ofert. 3.6 Wymagania techniczne i organizacyjne opisane zostały w Regulaminie www.platformazakupowa.pl , który jest uzupełnieniem niniejszej Instrukcji. 3.7 Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować zgodnie z ust. 3.10) przy maksymalnej wielkości 150 MB. 3.8 Przy dużych plikach kluczowe jest łącze internetowe i dostępna przepustowość łącza po stronie serwera www.platformazakupowa.pl oraz użytkownika 3.9 Składając ofertę zaleca się zaplanowanie złożenia jej z wyprzedzeniem minimum 24h, aby zdążyć w terminie przewidzianym na jej złożenie w przypadku siły wyższej, jak np. awaria www.platformazakupowa.pl , awaria Internetu, problemy techniczne związane z brakiem np. aktualnej przeglądarki, itp. 3.10 W przypadku większych plików zalecamy skorzystać z instrukcji pakowania plików dzieląc je na mniejsze paczki po np. 150 MB każda (https://docs.google.com/document/d/1SeGipoISZzhgZ-dXiyupE6M11fAFcqE-iUTMFwSL5UQ/edit#). 3.11 Za datę przekazania oferty lub wniosków przyjmuje się datę ich przekazania w systemie poprzez kliknięcie przycisku Złóż ofertę w drugim kroku i wyświetlaniu komunikatu, że oferta została złożona. 3.12 Czas wyświetlany na platformazakupowa.pl synchronizuje się automatycznie z serwerem Głównego Urzędu Miar 3.13 Komunikacja ustna dopuszczalna jest wyłącznie w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia, ofert. 3.14 Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy, zwane dalej zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby", przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w formie elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. z 2020 r. poz. 346, 568, 695, 1517 i 2320), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 3.15 Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 3.14 niniejszego rozdziału SWZ, przekazywane w postępowaniu o udzielenie zamówienia, sporządza się w formie zgodnej z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych przez Zamawiającego w niniejszej SWZ. 3.16 W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu o udzielenie zamówienia, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonymi odpowiednio oznaczonym pliku. 3.17 Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 3.18 Pozostałe informacje zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji. 1 Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej i posiadania środków finansowych na ten cel. 2 Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej o kolejne 50% wartości netto zamówienia podstawowego, wraz z odpowiednim zwiększeniem maksymalnej kwoty umowy, przeznaczonej na realizację zamówienia. 3 Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. 4 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych PPE lub zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych już PPE. 5 Wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6 Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać wielokrotnie do wyczerpania maksymalnej kwoty określonej w Projektowanych postanowień umowy. 7 Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego pisemnego zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienie podstawowe. Zamówienia będą określały ilość i taryfy dostaw energii oraz numer umowy, na podstawie której realizowane jest prawo opcji.