328938-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Piekary, Gmina Liszki
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Piekary, Gmina Liszki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Piekary, Gmina Liszki”. Zamówienie jest realizowane w ramach Funduszu Europejskiego na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027, priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, działanie FENX.01.03 Gospodarka wodno-ściekowa. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje budowę, przebudowę, remont i likwidację sieci, obiektów i budowli oczyszczalni ścieków – szczegółowy zakres zamówienia został opisany w załączniku nr 12 do SWZ). Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) Dostawę i montaż sitopiaskownika, 2) Remont istniejącego sitopiaskownika, 3) Wyposażenie nowopowstałych reaktorów biologicznych, 4) Wyposażenie osadnika wtórnego drugiego, 5) Modernizację istniejącego osadnika wtórnego 6) Wymianę stacji zlewnej ścieków dowożonych 7) Wymianę zestawu hudroforowego 8) Wymianę urządzeń pomiarowych na istniejących reaktorach 9) Wymianę okablowania sterującego dla istniejących obiektów oczyszczalni, 10) Naprawę elewacji istniejących obiektów 11) Przebudowę istniejącej komory rozdzielczo – przelewowej, 12) Przebudową istniejących reaktorów biologicznych, 13) Przebudowę instalacji w pompowni osadu recyrkulowanego i nadmiernego, 14) Rozbiórkę istniejącego obiektu komory zasuw, 15) Rozbiórkę istniejących obiektów komór stabilizacji osadu, 16) Przebudowę istniejącej stacji dmuchaw, 17) Przebudowę instalacji dozowania koagulantu PIX, 18) Przebudowę instalacji w przepompowni lokalnej ze zbiornikiem odświeżającym, 19) Przebudowę istniejącego agregatu prądotwórczego, 20) Przebudowę instalacji w komorze pomiarowej osadu nadmiernego, 21) Rozbudowę budynku odwadniania i higienizacji osadu wraz z instalacją odwadniania osadu, 22) Budowę nowych komór stabilizacji tlenowej, 23) Budowę nowego budynku socjalnego z łącznikiem 24) Budowę nowego budynku garażowo – warsztatowego, 25) Budowę nowego biofiltra, 26) Budowę nowej wiaty parkingowej, 27) Modernizację wiat składowania osadu, 28) Budowę nowego budynku wielofunkcyjnego, w którym zlokalizowane zostaną: stacja zagęszczania osadu, druga stacja dmuchaw oraz rozdzielnia elektryczna. 29) Wykonanie instalacji i obiektów sieciowych: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wody technologicznej, sprężonego powietrza, osadu i koagulacji PIX, ogrzewania, wentylacji, instalacji detekcji gazów i instalacji deodoryzacyjnej, 30) Wykonanie zasilania elektrycznego, kabli miedzy obiektowych, rozdzielnic, instalacji obiektowych i międzyobiektowych, kanalizacji kablowej, oświetlenia, instalacji odgromowej, agregatu prądotwórczego. Wymaga się, aby kanalizacja kablowa i kanalizacja wtórna były wykonane jako wodoszczelne, a wszystkie kable i przewody AKPiA, w tym kable i przewody sterownicze, pomiarowe i komunikacyjne, przewidziane do prowadzenia w kanalizacji kablowej były wciągane do kanalizacji wtórnej wodoszczelnej i odpowiednio uszczelnione, a wszystkie kable zasilające prowadzone w kanalizacji kablowej dostosowane do pracy w wodzie. Wymaga się również przystosowania kanalizacji wtórnej, wykonanej w latach 2023 – do 02.2025, do powyższych wymagań. 31) Wykonanie systemu automatyki i sterowania, zapewniającego wizualizację, rejestrację, raportowanie, archiwizację i przetwarzanie danych oraz oddziaływanie na procesy, 32) Budowę dróg wewnętrznych i placów manewrowych, budowę ciągów pieszych: chodników, opasek, dojść i schodów terenowych (nie wykonanych podczas realizacji inwestycji w okresie od 2023 do 02.2025 r.), 33) Uporządkowanie i zagospodarowanie terenu, 34) Wykonanie wszystkich sieci międzyobiektowych i podłączenie obiektów, w tym podłączenie do układu sterowania, 35) Przebudowę komory wodomierzowej, pompowni osadu, stacji odbioru szlamów, 36) Nasadzenie 80 szt. drzew zgodnie z decyzją OS-III.613.1.60.2023.TJ, 37) Dokonanie rozruchu oczyszczalni ścieków, 38) Przeszkolenie obsługi, 39) Wykonanie robót zamiennych, które nie zostały wykonane podczas realizacji inwestycji w okresie od 2023 do 02.2025 r. 40) Wykonanie prac remontowych istniejącej części oczyszczalni, 41) Wykonanie doboru i montażu kompensatorów mocy biernej dla zasilnia oczyszczalni dla mocy przyłączeniowej 650kW. 42) Wykonanie opasek wokół kontenerów technicznych i stacji transformatorowej wraz z odprowadzeniem wody deszczowej, 43) Elementy konstrukcyjne typu podesty, ciągi komunikacyjne wykonane ze stali nierdzewnej, których nie wykonano podczas realizacji inwestycji w okresie od 2023 do 02.2025 r. 44) Wszystkie inne elementy wymienione w dokumentacji technicznej, specyfikacjach i przedmiarach robót nie wykonane podczas realizacji inwestycji w okresie od 2023 do 02.2025 r., w celu zapewnienia prawidłowej i kompletnej realizacji przedmiotu zamówienia, 45) Wykonanie dokumentacji powykonawczej, instrukcji użytkowania, 46) Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Interne Kennung: ZP.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45432120 Verlegen von Zwischenböden, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 45233140 Straßenarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45330000 Installateurarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45432120 Verlegen von Zwischenböden, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 45233140 Straßenarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten