2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forhåndsmeddelelse - Vandløbsvedligeholdelse
Beschreibung: Køge Kommune har til hensigt at udbyde vandløbsvedligeholdelse, og inviterer i den forbindelse relevante, interesserede leverandører til individuel markedsdialog, med henblik på afdækning af, hvad markedet kan imødekomme og efterleve af krav ved levering af en endelig kontrakt. De individuelle markedsdialogmøder forventes afholdt tirsdag d. 9. juni 2026, på Køge Kommunes rådhus: Torvet 1, 4600 Køge. Der afsættes tid til 5 dialogmøder á 1 times varighed, og tilmelding er først til mølle. Tilmelding skal ske til Ditte Westerlin, Udbudskonsulent, via ditte.b.westerlin@koege.dk senest den 29. maj 2026 kl. 12:00.
Interne Kennung: 26-139
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten, 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten, 45246200 Flussuferbefestigungsarbeiten, 63721300 Betrieb von Wasserstraßen