See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af automatisk ruteplanlægning
Beschreibung: Viborg Kommune udbyder levering af et automatisk ruteplanlægningssystem til ordregivers område Sundhed og Omsorg. Aftalen omfatter alene ordregivers brugsret til tilbudsgiverens IT-system bestående af ruteplanlægningssystemet samt servicering og hosting heraf. Der henvises til udbudsmaterialet med tilhørende bilag.
Vorherige Bekanntmachung: 45205-2026
Interne Kennung: 638389
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen er gældende fra den 1. maj 2026 til den 31. december 2028 og er uopsigelig for begge parter. Ordregiver har herefter mulighed for 2 x 24 måneders option frem til 31. december 2032.