2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi nadzoru inwestorskiego nad robotami pn: „Budowa sortowni odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o. o. w Czarnówku”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są kompleksowe usługi nadzoru inwestorskiego dla zadania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Roboty budowlane jak również niniejsze usługi nadzoru są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania FENX.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 obejmujące zadanie pn. „Budowa sortowni odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. w Czarnówku”. Roboty są także dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 2. Roboty w dokumentacji są także nazywane Zadaniem/Robotami/robotami budowlanymi/inwestycją. 3. Zakłada się, że usługi inspektora nadzoru będę realizowane do ukończenia robót budowlanych przeprowadzenia Rozruchu i prób eksploatacyjnych i ich rozliczenia. 4. Planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych jest podpisanie umowy na roboty (szacunek to maj 2026). Terminem zakończenia robót budowlanych jest okres ok. 33,5 miesiąca licząc od daty podpisania umowy z Wykonawcą robót budowlanych, wliczając przeprowadzenie Rozruchu i Prób eksploatacyjnych instalacji. Terminy te mogą ulec zmianie z uwagi na trwające postępowanie administracyjne w sprawie nowej decyzji środowiskowej. Szczegóły w tym zakresie opisano w OPZ. 5. Usługi będą realizowane do czasu sporządzenia Ostatecznego protokołu odbioru i rozliczenia inwestycji. Inspektor będzie świadczył usługi do ukończenia Prób eksploatacyjnych instalacji. Inspektor nie będzie świadczył usług w okresie serwisowania. 6. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy: a) Nadzorowanie i koordynowanie prac projektowych oraz sprawdzanie, opiniowanie i akceptacja Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę robót. b) Organizacja i koordynacja procesu inwestycyjnego. c) Pełnienie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane czynności nadzoru inwestorskiego. d) Doradztwo Zamawiającemu w przypadku wystąpienia utrudnień lub sporów w trakcie realizacji Zadania. e) Raportowanie w zakresie nadzorowanych Robót. 7. Usługi powinny być realizowane zgodnie z wymaganiami Programu Funkcjonalno Użytkowego (PFU) dla sortowni oraz wzorem umowy na roboty zamieszczonych na stronie https://platformazakupowa.pl/transakcja/1238982. PFU oraz wzór umowy na Roboty, o których mowa wyżej, stanowią załączniki do umowy z Inspektorem Nadzoru. 8. Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk inspektorów branżowych, jeżeli osoba/osoby będzie/będą posiadała/ły wymagane doświadczenie i kwalifikacje jak określa SWZ. Wymagane jednak jest by nadzory nad robotami wykonywały minimum 3 osoby. 9. Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 10. Kubatura obiektu przekracza 1000m3 w związku z tym wymagane są uprawnienia bez ograniczeń. 11. Usługi należy wykonywać w języku polskim, jeśli konieczne z tłumaczeniem na język polski. Dokumenty, w tym raporty należy sporządzać w języku polskim. 12. Przedmiotem nadzoru jest budowa i rozruch i próby eksploatacyjne dla zadania obejmującego: a) budowę hali sortowni wraz z przyległą halą nadawy, b) budowę budynku socjalnego z pomieszczeniami kontroli, sterownią oraz niezbędnym zapleczem magazynowo-technicznym, c) budowę szesnastu zadaszonych boksów zewnętrznych na wyselekcjonowane surowce, d) dostawę i montaż zewnętrznej wagi najazdowej, e) budowę trafostacji, f) budowę budynku administracyjnego, g) budowę infrastruktury towarzyszącej tj.: sprężarkowni kontenerowej, dróg i placów manewrowych, parkingu, chodników, sieci zewnętrznych, instalacji monitoringu zewnętrznego, zbiornika p.poż., zbiornika retencyjnego na wody opadowe, zbiornika retencyjnego na ścieki sanitarne i technologiczne, h) budowę instalacji fotowoltaiki o mocy 766 kWp na gruncie w obszarze działki nr 1019/11. 13. W ramach hali sortowni odpadów przewidziano realizację linii sortowniczej do mechaniczno-manualnego przetwarzania odpadów o następującej charakterystyce: Wydajność linii technologicznej wyniesie 23,0 Mg/h dla odpadów zmieszanych i 8,0 Mg/h odpadów zbieranych selektywnie. Co w skali rocznej wynosi: − niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – przewidywana moc przerobowa 42 000 Mg/rok, z możliwością pracy do 60 000 Mg/rok przy wydłużonym czasie pracy do 1,5 zmiany., − odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów oraz odpadów opakowaniowych pochodzących z handlu i przemysły – przewidywana moc przerobowa 10 000 Mg/rok, z możliwością pracy do 14 000 Mg/rok (8 Mg/h x 7 godzin/dobę x 250 dni), przy zachowaniu wydajności godzinowej 8 Mg/h. 14. Linia technologiczna składa się z takich elementów jak: a) rozrywarka worków b) sito bębnowe, c) separatory Fe – 2 szt. d) separatory optopneumatyczne NIR – 6 szt., e) separator balistyczny, f) prasy hydrauliczne – 2 szt., g) kabiny sortownicze, h) automatyczne układy zasypowe kontenerów – 2 szt., i) przenośniki: kanałowe, wznoszące, sortownicze, podające, zbierające, j) konstrukcje wsporcze, podesty, przesypy k) instalacje będące w zakresie realizacji linii technologicznej: elektryczna, sterująca, odpylająca, sprężonego powietrza, grzewcza, wentylacja i klimatyzacja i inne. 15. Szczegółowy zakres usług opisano w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) załączniku nr 2 do umowy. 16. Wykonawca zapozna się z umową na roboty i zadaniami tam wskazanymi dla Inspektorów nadzoru, szczegółowy opis zakresu rzeczowego Zadania znajduje się na stronie internetowej postępowania przetargowego: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1238982
Interne Kennung: 1/4/2026/INI sort
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Przedmiotem zamówienia są kompleksowe usługi nadzoru inwestorskiego dla zadania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Roboty budowlane jak również niniejsze usługi nadzoru są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania FENX.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 obejmujące zadanie pn. „Budowa sortowni odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. w Czarnówku”. Roboty są także dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 2. Roboty w dokumentacji są także nazywane Zadaniem/Robotami/robotami budowlanymi/inwestycją. 3. Zakłada się, że usługi inspektora nadzoru będę realizowane do ukończenia robót budowlanych przeprowadzenia Rozruchu i prób eksploatacyjnych i ich rozliczenia. 4. Planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych jest podpisanie umowy na roboty (szacunek to maj 2026). Terminem zakończenia robót budowlanych jest okres ok. 33,5 miesiąca licząc od daty podpisania umowy z Wykonawcą robót budowlanych, wliczając przeprowadzenie Rozruchu i Prób eksploatacyjnych instalacji. Terminy te mogą ulec zmianie z uwagi na trwające postępowanie administracyjne w sprawie nowej decyzji środowiskowej. Szczegóły w tym zakresie opisano w OPZ. 5. Usługi będą realizowane do czasu sporządzenia Ostatecznego protokołu odbioru i rozliczenia inwestycji. Inspektor będzie świadczył usługi do ukończenia Prób eksploatacyjnych instalacji. Inspektor nie będzie świadczył usług w okresie serwisowania. 6. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy: a) Nadzorowanie i koordynowanie prac projektowych oraz sprawdzanie, opiniowanie i akceptacja Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę robót. b) Organizacja i koordynacja procesu inwestycyjnego. c) Pełnienie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane czynności nadzoru inwestorskiego. d) Doradztwo Zamawiającemu w przypadku wystąpienia utrudnień lub sporów w trakcie realizacji Zadania. e) Raportowanie w zakresie nadzorowanych Robót. 7. Usługi powinny być realizowane zgodnie z wymaganiami Programu Funkcjonalno Użytkowego (PFU) dla sortowni oraz wzorem umowy na roboty zamieszczonych na stronie https://platformazakupowa.pl/transakcja/1238982. PFU oraz wzór umowy na Roboty, o których mowa wyżej, stanowią załączniki do umowy z Inspektorem Nadzoru. 8. Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk inspektorów branżowych, jeżeli osoba/osoby będzie/będą posiadała/ły wymagane doświadczenie i kwalifikacje jak określa SWZ. Wymagane jednak jest by nadzory nad robotami wykonywały minimum 3 osoby. 9. Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 10. Kubatura obiektu przekracza 1000m3 w związku z tym wymagane są uprawnienia bez ograniczeń. 11. Usługi należy wykonywać w języku polskim, jeśli konieczne z tłumaczeniem na język polski. Dokumenty, w tym raporty należy sporządzać w języku polskim. 12. Przedmiotem nadzoru jest budowa i rozruch i próby eksploatacyjne dla zadania obejmującego: a) budowę hali sortowni wraz z przyległą halą nadawy, b) budowę budynku socjalnego z pomieszczeniami kontroli, sterownią oraz niezbędnym zapleczem magazynowo-technicznym, c) budowę szesnastu zadaszonych boksów zewnętrznych na wyselekcjonowane surowce, d) dostawę i montaż zewnętrznej wagi najazdowej, e) budowę trafostacji, f) budowę budynku administracyjnego, g) budowę infrastruktury towarzyszącej tj.: sprężarkowni kontenerowej, dróg i placów manewrowych, parkingu, chodników, sieci zewnętrznych, instalacji monitoringu zewnętrznego, zbiornika p.poż., zbiornika retencyjnego na wody opadowe, zbiornika retencyjnego na ścieki sanitarne i technologiczne, h) budowę instalacji fotowoltaiki o mocy 766 kWp na gruncie w obszarze działki nr 1019/11. 13. W ramach hali sortowni odpadów przewidziano realizację linii sortowniczej do mechaniczno-manualnego przetwarzania odpadów o następującej charakterystyce: Wydajność linii technologicznej wyniesie 23,0 Mg/h dla odpadów zmieszanych i 8,0 Mg/h odpadów zbieranych selektywnie. Co w skali rocznej wynosi: − niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – przewidywana moc przerobowa 42 000 Mg/rok, z możliwością pracy do 60 000 Mg/rok przy wydłużonym czasie pracy do 1,5 zmiany., − odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów oraz odpadów opakowaniowych pochodzących z handlu i przemysły – przewidywana moc przerobowa 10 000 Mg/rok, z możliwością pracy do 14 000 Mg/rok (8 Mg/h x 7 godzin/dobę x 250 dni), przy zachowaniu wydajności godzinowej 8 Mg/h. 14. Linia technologiczna składa się z takich elementów jak: a) rozrywarka worków b) sito bębnowe, c) separatory Fe – 2 szt. d) separatory optopneumatyczne NIR – 6 szt., e) separator balistyczny, f) prasy hydrauliczne – 2 szt., g) kabiny sortownicze, h) automatyczne układy zasypowe kontenerów – 2 szt., i) przenośniki: kanałowe, wznoszące, sortownicze, podające, zbierające, j) konstrukcje wsporcze, podesty, przesypy k) instalacje będące w zakresie realizacji linii technologicznej: elektryczna, sterująca, odpylająca, sprężonego powietrza, grzewcza, wentylacja i klimatyzacja i inne. 15. Szczegółowy zakres usług opisano w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) załączniku nr 2 do umowy. 16. Wykonawca zapozna się z umową na roboty i zadaniami tam wskazanymi dla Inspektorów nadzoru, szczegółowy opis zakresu rzeczowego Zadania znajduje się na stronie internetowej postępowania przetargowego: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1238982
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71520000 Bauaufsicht, 71521000 Baustellenüberwachung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71631300 Technische Gebäudeüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001