2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie kompleksowego prania bielizny szpitalnej oraz odzieży roboczej i ochronnej wraz z transportem na potrzeby ,,Pro-Medica’’ w Ełku Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług w zakresie kompleksowego prania bielizny szpitalnej oraz odzieży roboczej i ochronnej wraz z transportem brudnej bielizny i odzieży z magazynu Zamawiającego do pralni Wykonawcy oraz transportem czystej bielizny z pralni Wykonawcy do magazynu Zamawiającego na potrzeby „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o. o.”, Znak sprawy: 905 / 2026. 2. Szacunkowa ilość pranej bielizny szpitalnej oraz odzieży roboczej i ochronnej wynosi ok. 9 500 kg miesięcznie, co w skali 24 miesięcy stanowi ok 228 000 kg. Szacunkowa ilość może ulec zmianie ± 20% . 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne, jest to usługa prania odzieży szpitalnej która wymaga rygorystycznego przestrzegania procedur sanitarnych. Powierzenie transportu, sortowania i prania jednemu Wykonawcy gwarantuje jednolity reżim sanitarny. Reasumując niepodzielność powyższego zamówienia jest zasadna pod względem technologicznym, logistycznym, ekonomicznym i bezpieczeństwa sanitarnego. 4. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się modyfikacji SWZ i/lub jej załączników przez Zamawiającego, bowiem należy je odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami. 6. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 2 SWZ – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust.1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ. 3) Przedmiotowe środki dowodowe: a) oświadczenie Wykonawcy, iż będzie wykonywał badania mikrobiologiczne oceniające skuteczność dezynfekcji w procesie prania, nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, a kopię tych badań będzie przekazywał do Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 7 dni od pozyskania wyników przeprowadzonej oceny. - wzór stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. b) wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia preparatów do dezynfekcji i prania - wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ - jakie Wykonawca będzie stosował w trakcie realizacji zamówienia oraz dołączyć oświadczenie, że: (1) zastosowane w procesie prania i dezynfekcji preparaty zapewniają czystość mikrobiologiczną pranej bielizny szpitalnej i posiadają badania zgodnie z normą PN - EN 14885:2022-01 lub równoważne dla obszaru medycznego, lub zgodnie z metodologią PZH, bądź też metodologię zaakceptowaną przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (2) W pralni stosuje się preparaty piorące i dezynfekcyjne, które zapewniają spełnienie co najmniej wymagań czystości mikrobiologicznej, o której mowa powyżej, gdy są stosowane zgodnie z zaleceniami określonymi: a. w instrukcji użycia, o której mowa w art. 11 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów (Dz. Urz. UE L 104 z 08.04.2004, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 34, str. 48, z późn. zm.); b. w instrukcji używania, o której mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 ze zm.); c. na opakowaniu lub na etykiecie i w ulotce informacyjnej, o których mowa w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 24) (3) W pralni nie stosuje się środków piorących zawierających halogeny, w tym czterochloroetylen. (4) posiada aktualne dokumenty potwierdzające dopuszczenie do obrotu na terytorium RP oferowanych środków dezynfekcyjnych, bądź uprawnienie do wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, tj,: świadectwo rejestracji, wpis do Rejestru wydany przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, karty charakterystyki substancji niebezpiecznych. Powyższe dokumenty będą dostępne na każde żądanie Zamawiającego także w trakcie trwania umowy. W przypadku żądania Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów określonych w Rozdziale XII ust. 3. pkt 3) lit. b). 4) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 5) w przypadku wniesienia wadium w formie poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą. 6) W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej – nie wymaga się, lecz zaleca, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty.
Vorherige Bekanntmachung: 197931-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98315000 Bügeln, 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98393000 Dienstleistungen in der Maßschneiderei
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług w zakresie kompleksowego prania bielizny szpitalnej oraz odzieży roboczej i ochronnej wraz z transportem brudnej bielizny i odzieży z magazynu Zamawiającego do pralni Wykonawcy oraz transportem czystej bielizny z pralni Wykonawcy do magazynu Zamawiającego na potrzeby „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o. o.”, Znak sprawy: 905 / 2026. 2. Szacunkowa ilość pranej bielizny szpitalnej oraz odzieży roboczej i ochronnej wynosi ok. 9 500 kg miesięcznie, co w skali 24 miesięcy stanowi ok 228 000 kg. Szacunkowa ilość może ulec zmianie ± 20% . 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne, jest to usługa prania odzieży szpitalnej. 4. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się modyfikacji SWZ i/lub jej załączników przez Zamawiającego, bowiem należy je odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami.
Interne Kennung: Znak sprawy: 905/2026