33016-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Beratung im Bereich Projektleitung – Rekonstrukce hl. budovy UMPRUM- Zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby IV. Et. 2. fáze a výkon služeb autorského dozoru
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRekonstrukce hl. budovy UMPRUM- Zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby IV. Et. 2. fáze a výkon služeb autorského dozoru
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky jsou služby u akce „Rekonstrukce hl. budovy UMPRUM- Zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby IV. Et. 2. fáze a výkon služeb autorského dozoru“ spočívající v plnění výkonových fází: 1) vyhotovení projektové dokumentace pro provedení stavby (DPS), 2) kompletace BIM modelu komplexní rekonstrukce objektu hlavní budovy UMPRUM nám. J. Palacha 80/3, Praha 1 3) vyhotovení soupisu prací a dodávek včetně kontrolního ocenění (SPD); 4) dokumentace pro změnu stavby před dokončením (ZSPD) 5) Inženýrská činnost pro změnu stavby před dokončením (INŽ) 6) výkon služeb autorského dozoru po dobu realizace stavby; Projektové dokumentace, které bude vybraný uchazeč vyhotovovat ve smyslu ustanovení z 283/2021 Sb. stavební zákon v platném znění, budou provedeny na základě: a) Rozhodnutí o povolení záměru stavby "UMPRUM revitalizace 4. etapa" Praha 1, Staré Město č.p. 80, náměstí Jana Palacha 3 (objekt č.p. 80 – Nemovitá kulturní památka R.č.Ú.s. 40879/1-1742), vydaného ÚMČ Praha 1, Stavební úřad, č.j. UMCP1 118814/2025, Sp. zn. S UMCP1/235557/2024/Výs-Hm-1/80 ze dne 17.3.2025, které nabylo právní moci dne 11.4.2025, Toto Rozhodnutí tvoří přílohu č. 3 zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. b) UMPRUM Revitalizace 4. etapa, dokumentace pro vydání společného povolení, Praha, 03/2024, zpracované společností DELTAPLAN spol. s.r.o., IČO: 158 89 866, hlavní architekt projektu prof. Mgr. Akad. arch. Roman Brychta, hlavní inženýr projektu Ing. Jiří Tulach (dále jen „Projektová dokumentace DUSP“), Tato Projektová dokumentace tvoří přílohu č. 5 zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. c) UMPRUM Revitalizace 4. etapa, dokumentace pro provedení stavby, Praha, 11/4/2025, zpracované společností DELTAPLAN spol. s.r.o., IČO: 158 89 866, architekt: Roman Brychta Architekti s.r.o., hlavní projektant Ing. Jiří Tulach, Deltaplan s.r.o. (dále jen „Projektová dokumentace DPS Etapa 4 fáze 1“), která obsahuje technické specifikace, technické a uživatelské standardy stavby, podrobný položkový soupis prací a dodávek (výkaz výměr) pro práce na realizaci části záměru – Fáze 1. Tato Projektová dokumentace tvoří přílohu č. 5 zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. Cílem rekonstrukce objektu je odstranění fyzických bariér, zvýšení bezpečnosti objektu a dokonalá propojenost pracovišť ve všech směrech při respektování autonomie kateder a dále stanovení odpovídajícího prostorového uspořádání. Promítnutí nové organizační struktury instituce do základního konceptu dispozičního uspořádání je pečlivě vyváženo s mírou jeho variability a volnosti, jakož i kompletní rekonstrukce veškerých interiérů, které dosud nebyly rekonstruovány v rámci předchozích Etap 1 až 3 revitalizace hlavní budovy UMPRUM a nejsou rovněž předmětem provádění stavebních prací v rámci revitalizace Etapy 4 Fáze 1, která je předmětem Projektové dokumentace DPS Etapa 4 Fáze 1 (Příloha 5 ZP). Uchazeč předložením nabídky v tomto zadávacím řízení rovněž bere na vědomí a je srozuměn se skutečností, že Zadavatel obdrží před podpisem smlouvy na základě tohoto zadávacího řízení další podklad – Ověřovací studii zpracovávanou Roman Brychta Architekti s.r.o. jejímž cílem je aktualizovat architektonické řešení v návaznosti na již provedené etapy revitalizace, etapu revitalizace právě prováděnou – Etapa 4 Fáze 1 - to vše v kontextu vydaného a pravomocného Společného povolení záměru stavby (Příloha 3 ZP). Ověřovací studie vymezí rozsah požadované Změny stavby před dokončením, když z finančních a provozních důvodů stavba nemůže být provedena v úplném rozsahu ve smyslu Projektové dokumentace DUSP. Etapizace celkové revitalizace hlavní budovy UMPRUM je výsledkem postupného sdružování finančních prostředků z mnoha dotačních zdrojů jak ze státního rozpočtu, tak prostředků EU v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, které jsou postupně akumulovány a postupně realizovány, jak umožňují podmínky každého jednotlivého dotačního programu. Skutečnost postupného sdružování finančních prostředků v rámci víceletého období si vynucuje, aby rovněž projektové dokumentace byly zpracovávány postupně, tak jak mohou postupně sloužit k provádění další etapy nebo fáze revitalizace hlavní budovy za specifických podmínek každého jednotlivého dotačního titulu, které se mezi sebou v důležitých detailech liší (zejména např. způsobilost výdajů). Pořízení projektové dokumentace k provádění stavby, které je předmětem tohoto zadávacího řízení a související práce a služby, je finální etapou, završením dlouhého procesu, který musí všechny předchozí etapy zastřešit a integrovat. Zadavatel si postupné zpracování dokumentace neurčil sám, je determinován vnějšími podmínkami jednotlivých dotačních programů, postupného vypisování Výzev k předkládání projektových žádostí o udělení dotace. Situace Zadavatele je rovněž specifická tím, že hlavní budova UMPRUM je jeho sídlem, dominantním objektem, kde realizuje vzdělávací a tvůrčí činnost a nemá tak jiné objekty, pro které by mohl příslušné dotační prostředky využít.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71356400 Technische Planungsleistungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky jsou služby u akce „Rekonstrukce hl. budovy UMPRUM- Zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby IV. Et. 2. fáze a výkon služeb autorského dozoru“ spočívající v plnění výkonových fází: 1) vyhotovení projektové dokumentace pro provedení stavby (DPS), 2) kompletace BIM modelu komplexní rekonstrukce objektu hlavní budovy UMPRUM nám. J. Palacha 80/3, Praha 1 3) vyhotovení soupisu prací a dodávek včetně kontrolního ocenění (SPD); 4) dokumentace pro změnu stavby před dokončením (ZSPD) 5) Inženýrská činnost pro změnu stavby před dokončením (INŽ) 6) výkon služeb autorského dozoru po dobu realizace stavby; Projektové dokumentace, které bude vybraný uchazeč vyhotovovat ve smyslu ustanovení z 283/2021 Sb. stavební zákon v platném znění, budou provedeny na základě: a) Rozhodnutí o povolení záměru stavby "UMPRUM revitalizace 4. etapa" Praha 1, Staré Město č.p. 80, náměstí Jana Palacha 3 (objekt č.p. 80 – Nemovitá kulturní památka R.č.Ú.s. 40879/1-1742), vydaného ÚMČ Praha 1, Stavební úřad, č.j. UMCP1 118814/2025, Sp. zn. S UMCP1/235557/2024/Výs-Hm-1/80 ze dne 17.3.2025, které nabylo právní moci dne 11.4.2025, Toto Rozhodnutí tvoří přílohu č. 3 těchto zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. b) UMPRUM Revitalizace 4. etapa, dokumentace pro vydání společného povolení, Praha, 03/2024, zpracované společností DELTAPLAN spol. s.r.o., IČO: 158 89 866, hlavní architekt projektu prof. Mgr. Akad. arch. Roman Brychta, hlavní inženýr projektu Ing. Jiří Tulach (dále jen „Projektová dokumentace DUSP“), Tato Projektová dokumentace tvoří přílohu č. 5 těchto zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. c) UMPRUM Revitalizace 4. etapa, dokumentace pro provedení stavby, Praha, 11/4/2025, zpracované společností DELTAPLAN spol. s.r.o., IČO: 158 89 866, architekt: Roman Brychta Architekti s.r.o., hlavní projektant Ing. Jiří Tulach, Deltaplan s.r.o. (dále jen „Projektová dokumentace DPS Etapa 4 fáze 1“), která obsahuje technické specifikace, technické a uživatelské standardy stavby, podrobný položkový soupis prací a dodávek (výkaz výměr) pro práce na realizaci části záměru – Fáze 1. Tato Projektová dokumentace tvoří přílohu č. 5 těchto zadávacích podmínek, jako její nedílnou součást. Cílem rekonstrukce objektu je odstranění fyzických bariér, zvýšení bezpečnosti objektu a dokonalá propojenost pracovišť ve všech směrech při respektování autonomie kateder a dále stanovení odpovídajícího prostorového uspořádání. Promítnutí nové organizační struktury instituce do základního konceptu dispozičního uspořádání je pečlivě vyváženo s mírou jeho variability a volnosti, jakož i kompletní rekonstrukce veškerých interiérů, které dosud nebyly rekonstruovány v rámci předchozích Etap 1 až 3 revitalizace hlavní budovy UMPRUM a nejsou rovněž předmětem provádění stavebních prací v rámci revitalizace Etapy 4 Fáze 1, která je předmětem Projektové dokumentace DPS Etapa 4 Fáze 1 (Příloha 5 ZP). Uchazeč předložením nabídky v tomto zadávacím řízení rovněž bere na vědomí a je srozuměn se skutečností, že Zadavatel obdrží před podpisem smlouvy na základě tohoto zadávacího řízení další podklad – Ověřovací studii zpracovávanou Roman Brychta Architekti s.r.o. jejímž cílem je aktualizovat architektonické řešení v návaznosti na již provedené etapy revitalizace, etapu revitalizace právě prováděnou – Etapa 4 Fáze 1 - to vše v kontextu vydaného a pravomocného Společného povolení záměru stavby (Příloha 3 ZP). Ověřovací studie vymezí rozsah požadované Změny stavby před dokončením, když z finančních a provozních důvodů stavba nemůže být provedena v úplném rozsahu ve smyslu Projektové dokumentace DUSP. Etapizace celkové revitalizace hlavní budovy UMPRUM je výsledkem postupného sdružování finančních prostředků z mnoha dotačních zdrojů jak ze státního rozpočtu, tak prostředků EU v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, které jsou postupně akumulovány a postupně realizovány, jak umožňují podmínky každého jednotlivého dotačního programu. Skutečnost postupného sdružování finančních prostředků v rámci víceletého období si vynucuje, aby rovněž projektové dokumentace byly zpracovávány postupně, tak jak mohou postupně sloužit k provádění další etapy nebo fáze revitalizace hlavní budovy za specifických podmínek každého jednotlivého dotačního titulu, které se mezi sebou v důležitých detailech liší (zejména např. způsobilost výdajů). Pořízení projektové dokumentace k provádění stavby, které je předmětem tohoto zadávacího řízení a související práce a služby, je finální etapou, završením dlouhého procesu, který musí všechny předchozí etapy zastřešit a integrovat. Zadavatel si postupné zpracování dokumentace neurčil sám, je determinován vnějšími podmínkami jednotlivých dotačních programů, postupného vypisování Výzev k předkládání projektových žádostí o udělení dotace. Situace Zadavatele je rovněž specifická tím, že hlavní budova UMPRUM je jeho sídlem, dominantním objektem, kde realizuje vzdělávací a tvůrčí činnost a nemá tak jiné objekty, pro které by mohl příslušné dotační prostředky využít.
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71356400 Technische Planungsleistungen
Optionen
Beschreibung der OptionenV případě, že se v průběhu plnění zadávané veřejné zakázky vyskytne potřeba provést dodatečné a nové práce, které nebyly zahrnuty ve sjednaném předmětu plnění veřejné zakázky, bude jejich zadání řešeno v souladu s § 222 ZZVZ. Cena jednotlivých položek bude v tom případě upravena na součin skutečně odebraného množství dané položky a jednotkové ceny této položky uvedené v příloze č. 5 Smlouvy o dílo.