2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Zakładu Mechanicznego i Biologicznego Przetwarzania Odpadów jako elementu Centrum Zielonej Transformacji w Opolu.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja, w formule zaprojektuj i wybuduj, zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa Zakładu Mechanicznego i Biologicznego Przetwarzania Odpadów jako elementu Centrum Zielonej Transformacji w Opolu” („ZMiBP”). Celem realizacji ww. przedsięwzięcia jest umożliwienie realizacji w pełni zintegrowanego i autonomicznego systemu gospodarki odpadami zorientowanego na realizację celów GOZ (Gospodarka Obiegu Zamkniętego). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 10 – Programie Funkcjonalno-Użytkowym wraz z załącznikami oraz we Wzorze Umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ. Przedmiotowe zamówienie obejmuje w szczególności: I. zaprojektowanie Zakładu Mechanicznego i Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, o łącznej wydajności 88 000 Mg/rok wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę; II. budowę Zakładu Mechanicznego i Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, o łącznej wydajności 88 000 Mg/rok, w zakresie wskazanym w PFU, w szczególności w punktach podanych poniżej i odpowiednio kolejnych punktach i zapisach PFU do nich nawiązujących: a) w pkt 1.6.3 – z wyłączeniem urządzeń do mechanicznego przetwarzania odpadów określonych w pkt 2.3.3, b) w pkt 1.6.4 – z wyłączeniem urządzeń do mechanicznego przetwarzania odpadów określonych w pkt 2.3.4, c) w pkt 1.6.5, d) w pkt 1.6.6 – w zakresie 18 szt. reaktorów kompostowania odpadów biodegradowalnych z zachowaniem wymiarów zewnętrznych hal, jak dla wszystkich 23 szt. reaktorów, e) w pkt 1.6.7, f) w pkt 1.6.8 – z wyłączeniem urządzeń do mechanicznego przetwarzania odpadów określonych w pkt 2.3.6, g) w pkt 1.6.9 – 1.6.17, h) w pkt 1.6.18 – z wyłączeniem zakresu dotyczącego wyposażenia instalacji objętego Prawem Opcji, i) w pkt 1.6.19 – 1.6.26, j) w pkt 2.3.2 – z wyłączeniem zakresu dotyczącego wyposażenia instalacji objętego Prawem Opcji, k) w pkt 2.3.5, l) w pkt 2.3.7 – 2.3.9, oraz innych elementów określonych w PFU niezbędnych do prawidłowej pracy Zakładu Mechanicznego i Biologicznego Przetwarzania Odpadów, wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych w dokumentacji zamówienia oraz przepisach prawa decyzji i zezwoleń niezbędnych do eksploatacji przedmiotu zamówienia, a także wszelkie inne świadczenia wskazane w dokumentach zamówienia, w tym w szczególności w PFU (załącznik nr 10 do SWZ) i Wzorze Umowy (załącznik nr 9), z zastrzeżeniem pkt 3.2. poniżej. 3.2. PRAWO OPCJI: 3.2.1.Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy: a) dostawę, montaż i rozruch instalacji przygotowania odpadów zmieszanych do biosuszenia z zapleczem socjalnym*, opisanej w PFU w pkt 2.3.3 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, b) dostawę, montaż i rozruch instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych, opisanej w PFU w pkt 2.3.4 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, c) dostawę, montaż i rozruch instalacji wytwarzania i magazynowania paliwa alternatywnego RDF, opisanej w PFU w pkt 2.3.6 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, d) budowę, dostawę, montaż i rozruch instalacji tlenowego przetwarzania, opisanej w PFU w pkt 1.6.6, w zakresie 4 reaktorów biosuszenia odpadów komunalnych zmieszanych i 1 reaktora do stabilizacji frakcji balastowych,[AP1.1][AU1.2] stanowiących Prawo Opcji, których zakres przedmiotowy szczegółowo opisano w PFU (załącznik nr 10 do SWZ) wraz z: - uzyskaniem wszelkich wymaganych w dokumentach zamówienia decyzji i zezwoleń niezbędnych do eksploatacji przedmiotu Opcji; - usługami serwisowymi na zasadach opisanych w PFU (załącznik nr 10 do SWZ) i Wzorze Umowy (załącznik nr 9). Celem uniknięcia ewentualnych wątpliwości Zamawiający informuje, że zakres podstawowy zamówienia w ramach robót obejmuje budowę obiektów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przeznaczonych do posadowienia instalacji objętych Prawem Opcji, z zastrzeżeniem lit. d) powyżej. *Zaplecze socjalne należy wykonać w ramach zakresu podstawowego.” . Nazwy i kody dotyczące opisu przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) wskazano w rozdziale 3. punkt 3.6. SWZ. Numeracja zgodna z SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45213000 Bauarbeiten für kommerzielle Gebäude, Lagerhallen und Industriegebäude, Bauten in Verbindung mit dem Transportwesen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45222100 Bau von Abfallbehandlungsanlagen, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231222 Gasspeicher, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45251143 Bau von Druckluft-Erzeugungsanlagen, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45323000 Schalldämmungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331110 Installation von Kesseln, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71323000 Technische Planungsleistungen für industrielle Verfahren und Produktionsabläufe, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315400 Hochspannungsarbeiten, 45315500 Mittelspannungsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn zm. - „Pzp”). 2. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 Pzp. Stosowanie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.2. PRAWO OPCJI: 3.2.1. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dostawę, montaż i rozruch: a) instalacji przygotowania odpadów zmieszanych do biosuszenia z zapleczem socjalnym*, opisanej w PFU w pkt 2.3.3 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, b) instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych, opisanej w PFU w pkt 2.3.4 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, c) instalacji wytwarzania i magazynowania paliwa alternatywnego RDF, opisanej w PFU w pkt 2.3.6 i odpowiednio w dalszych postanowieniach PFU, stanowiących Prawo Opcji, których zakres przedmiotowy szczegółowo opisano w PFU (załącznik nr 10 do SWZ) wraz z: -uzyskaniem wszelkich wymaganych w dokumentach zamówienia decyzji i zezwoleń niezbędnych do eksploatacji przedmiotu Opcji; -usługami serwisowymi na zasadach opisanych w PFU (załącznik nr 10 do SWZ) i Wzorze Umowy (załącznik nr 9). Celem uniknięcia ewentualnych wątpliwości Zamawiający informuje, że zakres podstawowy zamówienia w ramach robót obejmuje budowę obiektów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przeznaczonych do posadowienia instalacji objętych Prawem Opcji. *Zaplecze socjalne należy wykonać w ramach zakresu podstawowego. 3.2.2. W ramach Prawa Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jeden z zakresów wskazanych w pkt 3.2.1. powyżej i wycenionych przez Wykonawcę w Ofercie. 3.2.3. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Prawa Opcji będą ceny zawarte w Ofercie Wykonawcy. 3.2.4. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych Prawem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3.2.5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji w przypadku: 1) otrzymania zewnętrznego dofinansowania lub współfinansowania na wykonanie prac objętych Prawem Opcji; 2) pozyskania dodatkowych środków finansowych w zakresie pozwalającym realizację prac w ramach Prawa Opcji; 3) w przypadku, gdy cena oferty wybranej jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu będzie niższa od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w zakresie pozwalającym na uzyskanie przez Zamawiającego oszczędności finansowych umożliwiających realizację prac w ramach Prawa Opcji. 3.2.6. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy prace w ramach Prawa Opcji w terminie do 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy ws. zamówienia publicznego. 3.2.7. Do zakresów będących przedmiotem Prawa Opcji, ich odbioru, uiszczania zapłaty oraz odpowiedzialności za ich wykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialności z tytułu kar umownych, jak również realizacji uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym w szczególności prawa do odstąpienia od umowy, uprawnień z tytułu rękojmi za wady i gwarancji jakości, zastosowanie będą miały analogiczne zasady jak dla robót objętych podstawowym zakresem zamówienia. Numeracja zgodna z SWZ.