See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usuwanie i przechowywanie pojazdów, na okres 3 (trzech) lat (lata 2026-2029), z dróg leżących na terenie m.st. Warszawy.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: • usuwaniu pojazdów z dróg leżących na terenie m.st. Warszawy w trybie art. 50a i 130a Prd; • usuwaniu lub kierowaniu na parking strzeżony pojazdów w przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązków lub warunków przewozu drogowego w przypadkach określonych w art. 95 utd; • przechowywaniu ww. pojazdów na parkingach strzeżonych (również pojazdów usuniętych w ramach innych umów); • przekazywaniu na wniosek Zamawiającego do demontażu pojazdów usuniętych w ww. trybach i przejętych na własność m.st. Warszawy (przechowywanie pojazdów będzie trwało do czasu odbioru pojazdów przez osoby upoważnione lub do czasu wydania przez Zamawiającego zlecenia co do sposobu postępowania z tymi pojazdami).
Vorherige Bekanntmachung: 195588-2026
Interne Kennung: ZDM/UM/DZP/15/PN/4/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98351100 Dienstleistungen von Parkplätzen/-häusern
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: część 2: W zakres usług będących przedmiotem zamówienia wchodzi usuwanie lub kierowanie na parking strzeżony i przechowywanie pojazdów usuwanych z dróg m.st. Warszawy znajdujących się na się na prawym brzegu Wisły wraz z mostami.
Beschreibung: część 2: W zakres usług będących przedmiotem zamówienia wchodzi usuwanie lub kierowanie na parking strzeżony i przechowywanie pojazdów usuwanych z dróg m.st. Warszawy znajdujących się na się na prawym brzegu Wisły wraz z mostami.
Interne Kennung: ZDM/UM/DZP/15/PN/4/26 - część 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje opcje. 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, które będzie polegać na realizacji przedmiotu zamówienia wskazanego w §1. Prawo opcji będzie realizowane do wartości 50% wynagrodzenia brutto wskazanego w §5 ust. 1 pkt 1 umowy. 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od: 1) zmiany ilości usuwanych pojazdów lub ilości dób przechowywania pojazdów, 2) pozyskania środków finansowych na ten cel. 3. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, przekazując pisemną informację na adres poczty elektronicznej Wykonawcy, o którym mowa w §9 ust. 3 umowy. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie, do osiągnięcia 50% wynagrodzenia brutto wskazanego w §5 ust. 1 pkt 1 umowy. 5. Rozliczenie przedmiotu umowy objętych opcją nastąpi na podstawie ustaleń zawartych w §5. 6. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego wynikające z niezrealizowania w ramach Umowy z prawa opcji. 7. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia w całości, to jest w zakresie podstawowym i poszerzonym (objętym opcją). 8. W przypadku skorzystania z opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w niniejszej umowie dla zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe opcji będą tożsame z zamówieniem podstawowym (po uwzględnieniu zmian wynagrodzenia wprowadzonych zgodnie z §11 umowy w trakcie trwania niniejszej umowy). W zakresie realizacji zamówienia objętego opcją postanowienia niniejszej umowy stosuje się odpowiednio, w tym do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego, zasad realizacji umowy, naliczania i wysokości kar umownych, zasad rozliczeń.