See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poznań Główny, ul. Dworcowa 2 – budynek dworca Premium – Wymiana z dostawą 6 kompletów ciągów schodów ruchomych (RL21600, RL28508, RL21599, RL28509, RL21598, RL28507) wraz z usługą pełnienia serwisu i konserwacji
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wymiana z uruchomieniem sześciu kompletów schodów ruchomych (RL21600, RL28508, RL 21599, RL28509, RL21598, RL 28507 ), zwanymi dalej „Urządzeniami” wraz ze świadczeniem usługi utrzymania Urządzeń w stałej sprawności technicznej. 2. Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. OPZ zawiera: opis zamówienia w zakresie wymiany ciągów schodów ruchomych (Załącznik nr 1a) oraz zakres czynności serwisowych i konserwacyjnych (Załącznik nr 1b) oraz dokumentację techniczną istniejących schodów ruchomych. 3. Zamawiający nie przewiduje zorganizowania wizji lokalnej z jego udziałem, niemniej jednak zaleca się, aby Wykonawca bardzo szczegółowo sprawdził w terenie warunki wykonywania przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji zamówienia osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, porozumiewały się z Zamawiającym w języku polskim lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego. W korespondencji pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski, przy czym Zamawiający w tym przypadku wymaga posługiwania się przez personel Wykonawcy językiem polskim w stopniu zaawansowanym C1 - zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego, natomiast w korespondencji pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski w co najmniej wyżej wymienionym stopniu zaawansowania. 5. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania wszelkich czynności wynikających z SWZ oraz zobowiązuje się do przestrzegania wymagań zgodnie z „Procedurą dotyczącą wymagań w zakresie BHP wobec Wykonawców oraz Podwykonawców realizujących usługi na rzecz PKP S.A.” - która stanowi Załącznik nr 4 do Umowy (w zakresie przepisów BHP). 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. b) i c) ustawy Pzp, w zakresie zamówieniach polegających na dodatkowych dostawach oraz powtórzeniu usług podobnych. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom. 8. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w oświadczeniu JEDZ, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ oraz Formularzu ofertowym, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podać nazwy podwykonawców (o ile są znane na obecnym etapie). 9. Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Umowy w zakresie: 1) dostawy i wymiany 6 kompletów ciągów schodów ruchomych został wykonany w terminie 8 miesięcy od dnia zawarcia Umowy; 2) Utrzymania (pełnienie serwisu i konserwacji oraz pogotowia technicznego) nowo zainstalowanych Urządzeń w stałej sprawności technicznej był wykonywany przez okres 60 miesięcy od dnia ich uruchomienia. UWAGA: Ze względu na brak możliwości zamieszczenia większej ilości informacji szczegółowe informacje zawarte są w SWZ zamieszczonej na Platformie Zakupowej pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/489641
Vorherige Bekanntmachung: 686133-2025
Interne Kennung: KFZ/2025/WNP-018449
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/489641. 2. Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej. 3. Oferty należy przesyłać na adres podany powyżej. 4. Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń, które nie są ogólnodostępne. Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do tych narzędzi i urządzeń można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/489641. 5. Zamawiający przeprowadzi postępowanie w „procedurze odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, następujących oświadczeń i podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień złożenia, o których mowa w rozdziale X SWZ oraz w rozporządzeniu, o którym mowa w rozdziale II, w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy: § 2 ust. 1 pkt 1 lit.a)-b) pkt 2, pkt 6, pkt 7 lit a)-d), § 8 ust. 1 pkt 3, § 9 ust.1 pkt 2 rozporządzenia oraz w przypadku podmiotów zagranicznych odpowiednio dokumenty z § 4 rozporządzenia, oraz oświadczenia, o których mowa w rozdziale X ust. 1 pkt 3) lit. e) SWZ (oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 7 ustawy UPAU i o braku zakazu udzielenia zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia UE (zgodnie z Załącznikiem nr 10a i 10b do SWZ). 7. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 8. Wykonawca, który powołuje się na zasoby podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenia JEDZ dotyczące tych podmiotów, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 9. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 10. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 11. Zgodnie z art. 57 ustawy Pzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) – g), pkt 2) (z wyłączeniem sytuacji, o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h)), pkt 3) – 6) oraz art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone poniżej. 12. Badanie czy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w rozdziale IX ust.1a i 1b SWZ, zostanie dokonane w oparciu o oświadczenia przedstawione przez Wykonawcę, wykazy określone w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 oraz listę rozstrzygającą o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy UPAU. 13. Wystąpienie okoliczności, o których mowa w rozdziale IX ust. 1a.SWZ, badane będzie w odniesieniu do Wykonawcy, podwykonawców, dostawców lub podmiotów udostępniających zasoby, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Wystąpienie okoliczności, o których mowa w rozdziale IX ust.1b.SWZ, badane będzie w odniesieniu do Wykonawcy i podmiotów udostępniających zasoby. Wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. W przypadku Wykonawcy podlegającego wykluczeniu na ww. podstawie, Zamawiający odrzuci ofertę takiego Wykonawcy. 14. Pozostałe informacje zawarto w SWZ udostępnionej na Platformie Zakupowej pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/489641.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42416400 Rolltreppen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45313200 Installation von Rolltreppen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wymiana z uruchomieniem sześciu kompletów schodów ruchomych (RL21600, RL28508, RL 21599, RL28509, RL21598, RL 28507 ), zwanymi dalej „Urządzeniami” wraz ze świadczeniem usługi utrzymania Urządzeń w stałej sprawności technicznej. 2. Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. OPZ zawiera: opis zamówienia w zakresie wymiany ciągów schodów ruchomych (Załącznik nr 1a) oraz zakres czynności serwisowych i konserwacyjnych (Załącznik nr 1b) oraz dokumentację techniczną istniejących schodów ruchomych. 3. Zamawiający nie przewiduje zorganizowania wizji lokalnej z jego udziałem, niemniej jednak zaleca się, aby Wykonawca bardzo szczegółowo sprawdził w terenie warunki wykonywania przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji zamówienia osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, porozumiewały się z Zamawiającym w języku polskim lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego. W korespondencji pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski, przy czym Zamawiający w tym przypadku wymaga posługiwania się przez personel Wykonawcy językiem polskim w stopniu zaawansowanym C1 - zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego, natomiast w korespondencji pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski w co najmniej wyżej wymienionym stopniu zaawansowania. 5. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania wszelkich czynności wynikających z SWZ oraz zobowiązuje się do przestrzegania wymagań zgodnie z „Procedurą dotyczącą wymagań w zakresie BHP wobec Wykonawców oraz Podwykonawców realizujących usługi na rzecz PKP S.A.” - która stanowi Załącznik nr 4 do Umowy (w zakresie przepisów BHP). 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. b) i c) ustawy Pzp, w zakresie zamówieniach polegających na dodatkowych dostawach oraz powtórzeniu usług podobnych. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom. 8. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w oświadczeniu JEDZ, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ oraz Formularzu ofertowym, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podać nazwy podwykonawców (o ile są znane na obecnym etapie). 9. Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Umowy w zakresie: 1) dostawy i wymiany 6 kompletów ciągów schodów ruchomych został wykonany w terminie 8 miesięcy od dnia zawarcia Umowy; 2) Utrzymania (pełnienie serwisu i konserwacji oraz pogotowia technicznego) nowo zainstalowanych Urządzeń w stałej sprawności technicznej był wykonywany przez okres 60 miesięcy od dnia ich uruchomienia. UWAGA: Ze względu na brak możliwości zamieszczenia większej ilości informacji szczegółowe informacje zawarte są w SWZ zamieszczonej na Platformie Zakupowej pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/489641.