331361-2026 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Bieżące utrzymanie terenów zielonych będących własnością gminy Staszów usytuowanych na terenie miasta i gminy Staszów w roku 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżące utrzymanie terenów zielonych będących własnością gminy Staszów usytuowanych na terenie miasta i gminy Staszów w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie w roku 2026 terenów zielonych będących własnością gminy Staszów usytuowanych na terenie miasta i gminy Staszów, obejmujące następujący zakres: 1) trawniki na terenie miasta Staszowa - powierzchnia wynosząca 343 977 m2, określona w Załączniku nr 1 do umowy: a) koszenie traw z częstotliwością wskazaną w Załączniku nr 1 do umowy, oraz jej grabienie i wywożenie do kompostowania do Instalacji Komunalnej w Rzędowie; b) bieżące grabienie liści i wywożenie ich do kompostowania do Instalacji Komunalnej w Rzędowie; c) nawożenie trawników (powierzchnia ogółem – 343 977 m2) dwa razy w okresie obowiązywania umowy, uniwersalnymi nawozami ogrodniczymi (w czasie i ilości zgodnej z instrukcją wysiewu): - nawożenie wiosenne (maj) nawozami startowymi lub wiosennymi, posiadającymi w swoim składzie wysoką zawartość azotu – N, oraz komplet niezbędnych makroelementów (fosfor – P, potas – K, magnez – Mg, wapń – Ca); - nawożenie jesienne (sierpień - październik) nawozami posiadającymi w swoim składzie dużą zawartość makroelementów (fosfor – P, potas – K); d) rekultywacja miejsc wydeptanych i zniszczonych poprzez wysianie i pielęgnację traw uniwersalnych w miarę potrzeb; 2) żywopłoty i skupiska krzewów na terenie miasta Staszowa - powierzchnia wynosząca 2050 m2: a) wykonywanie cięć pielęgnacyjnych oraz formowanie żywopłotów i krzewów wraz z zebraniem i wywiezieniem ściętych gałęzi do Instalacji Komunalnej w Rzędowie; b) wapnowanie wapnem magnezowym zgodnie z normami - raz w okresie obowiązywania umowy; c) nawożenie nawozami mineralnymi, w czasie i ilości zgodnej z instrukcją wysiewu - dwa razy w okresie obowiązywania umowy; 3) kwietniki i rabaty bylinowe na terenie miasta Staszowa (Rynek, Park im. Adama Bienia, Park Legionów, Zalew nad Czarną, ul. Jana Pawła II, ul. Spokojna, ul. Tadeusza Kościuszki, ul. Konstytucji 3-go Maja, ul. Adama Mickiewicza, ul. Opatowska – teren przy Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Wysoka, ul. Szkolna, ul. Krakowska, ul. Wschodnia, ul. Kilińskiego, tzw. „zielone przystanki” mieszczące się przy ul. Krakowskiej (2szt.) oraz na Rynku (2szt.), ronda znajdujące się na terenie miasta i gminy Staszów) oraz nasadzenia bylin, krzewów oraz drzew w miejscowościach: Dobra, Kurozwęki, Wiśniowa, Wola Wiśniowska – powierzchnia wynosząca ok. 1650 m2: a) wapnowanie wapnem magnezowym zgodnie z normami - raz w okresie obowiązywania umowy; b) zakup i nasadzenie (zgodnie ze sztuką nasadzeń) następujących gat. roślin: w okresie wiosennym: - Begonia – 5000 szt., - Pelargonia wisząca – 300 szt., - Pelargonia - 300 szt., - Kanna – 50 szt., - Dragon – 250 szt., - Ipomea - 100 szt., - Lawenda – 450 szt., - Trawy ozdobne – 500 szt., - kwiaty różne do ułożenia kompozycji w donicach – 350 szt. w okresie jesiennym: - Wrzos – 400 szt.; - Chryzantemy – 200 szt. c) pielenie, podlewanie, bieżące odchwaszczanie, przycinanie kwiatostanów – według potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu; d) zabezpieczenie bylin do przezimowania; e) usuwanie obumarłych roślin i przekwitłych kwiatostanów – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu; f) nawożenie w okresie od początku maja do końca października rabat bylinowych nawozami wiosennymi oraz jesiennymi w ilości zgodnej z instrukcją wysiewu; g) kompostowanie wiosenne (przed sadzeniem kwiatów) terenów przeznaczonych pod uprawę kwiatów jednorocznych, w ilości zgodnej z instrukcją dawkowania; 4) drzewa - wszystkie drzewa na terenach stanowiących własność gminy Staszów, rosnące w granicach administracyjnych miasta: a) prześwietlanie i formowanie koron drzew; b) cięcia pielęgnacyjne drzew; c) oczyszczanie drzew z odrostów; d) wykonanie przeglądu wszystkich drzew objętych przedmiotem zamówienia pod kątem ich stanu fitosanitarnego i technicznego oraz sporządzenie protokołu pokontrolnego zaakceptowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie – 2 razy w okresie obowiązywania umowy; e) wykonanie wykazu drzew kwalifikowanych do usunięcia, które: - zagrażają bezpieczeństwu ludzi lub mienia w istniejących obiektach budowlanych, - zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, - obumarły lub nie rokują szansy na przeżycie; f) usuwanie drzew suchych, obumarłych i zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia oraz bezpieczeństwu ruchu pieszego i kołowego w ciągach komunikacyjnych wraz z bryłą korzeniową (karczowanie) - na zlecenie Zamawiającego - do 150 sztuk w okresie obowiązywania umowy, w tym: - drzewa o obwodzie pnia (mierzonego na wysokości 130 cm) do 100 cm – do 100 szt., - drzewa o obwodzie pnia (mierzonego na wysokości 130 cm) od 101 do 200 cm - do 25 szt., - drzewa o obwodzie pnia (mierzonego na wysokości 130 cm) powyżej 200 cm - do 25 szt.; g) usuwanie wiatrołomów – nie więcej niż 20 szt.; h) zakup do nasadzeń na terenie miasta i gminy Staszów, celem uzupełnienia zieleni, sadzonek drzew ozdobnych (nie mniej niż 40 szt.) i krzewów ozdobnych (nie mniej niż 120 szt.); 5) bieżące utrzymanie zieleni znajdującej się w pasie drogowym dróg gminnych na terenie miasta Staszowa w ilości ok. 44 000 m2, polegające głównie na: a) koszeniu trawy oraz grabieniu i wywożeniu jej do kompostowania do Instalacji Komunalnej w Rzędowie – nie mniej niż sześć razy w okresie obowiązywania umowy; b) formowaniu koron drzew i krzewów; C.d. w LOT OPIS.
Vorherige Bekanntmachung148586-2026
Interne KennungBZP.271.2.1.2026.I
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung6) bieżące utrzymanie zieleni znajdującej się w pasie drogowym dróg gminnych na terenach wiejskich gminy Staszów, wymienionych w Załączniku nr 3 do umowy, na długości ok. 109,12 km polegające głównie na: a) koszeniu traw na całej szerokości pasa drogowego, wraz z rowami przydrożnymi – nie mniej niż dwa razy w okresie obowiązywania umowy; b) usuwaniu krzewów powodujących niedrożność rowów przydrożnych; c) przycinaniu koron drzew i krzewów obniżających widoczność na drodze, wchodzących w skrajnię jezdni oraz zasłaniających tarcze znaków drogowych i innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego - na długości nieprzekraczającej 50 km pasa drogowego; d) uporządkowaniu terenu objętego w/w pracami – uprzątnięciu i wywiezieniu obciętych konarów oraz gałęzi do Instalacji Komunalnej w Rzędowie; 7) na terenach usytuowanych na terenie gminy Staszów (tereny zielone na terenie sołectw) o powierzchni wynoszącej 24 512 m2 - koszenie traw w częstotliwości wskazanej w Załączniku nr 2 do umowy; 8) sporządzenie w formie pisemnej kwartalnych sprawozdań z realizacji zadań określonych w niniejszym przedmiocie zamówienia i dostarczenie ich do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Staszów, ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów; oraz inne konieczne do wykonania prace gwarantujące prawidłowe wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia. Szczegółowe informacje określa SWZ.