2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud vedrørende montering af fjernvarmeunits. For Ringsted forsyning.
Beschreibung: Udbuddet vedrører montering af fjernvarmeunits for Ringsted Forsyning. Der indgås en rammeaftale med én leverandør. Rammeaftalen omfatter montering af fjernvarmeunits for Ringsted Forsyning. Omfanget af aftalen forventes at være ca. 700 units, eller ca. 350 units pr. år. Det nøjagtige omfang afhænger dog af antallet af kunder, som tilslutter sig ordningen, hvorfor det nøjagtige antal kan variere både op og ned. Der garanteres ingen minimumsomsætning.
Interne Kennung: 111-1333
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09323000 Fernwärme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1