2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa serwerów.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów zwanych dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zamówienie tworzy nierozerwalną całość. Dostosowane dla MŚP. 4. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. W ramach realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Postanowienia dotyczące skorzystania z prawa opcji zostały opisane w § 12 Projektu umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: 90-SZP.261.029.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX pkt 2-3 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach , o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 6 rozdziału IX SWZ. 7. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 6 rozdział IX SWZ lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 8. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach realizacji niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Zamawiający przyznaje sobie prawo do zwiększenia zamówienia, tj. zwiększenia maksymalnej wartości umowy określonej w § 2 ust. 1 nie więcej niż o 67% z jednoczesnym przedłużeniem terminu jej obowiązywania maksymalnie o 60 dni w stosunku do terminu określonego w § 3 ust. 1 niniejszej umowy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w poniżej opisanych okolicznościach: zwiększone zapotrzebowanie na sprzęt oraz uzyskanie dodatkowych środków finansowych na skorzystanie z prawa opcji. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego, w szczególności ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym. 4. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać dwukrotnie. 5. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego, w szczególności Wykonawca nie może domagać się dodatkowego wynagrodzenia lub odszkodowania, w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z przewidzianego prawa opcji. 6. Prawo opcji jest realizowane na podstawie umowy, w związku z tym nie wiąże się z koniecznością zawierania aneksu do umowy. Umowa zawarta z Wykonawcą reguluje zarówno wykonanie zamówienia podstawowego, objętego zakresem zadeklarowanym przez Zamawiającego (część minimalna zagwarantowana przez Zamawiającego), jak i zastosowanie oraz warunki realizacji prawa opcji. 7. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisemnego lub mailowego zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. 8. Zamówienia objęte prawem opcji muszą być przez Wykonawcę wykonane w terminie określonym w § 3 ust. 1 umowy z zastrzeżeniem postanowień ust. 1. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy.