331953-2026 - Wettbewerb
Polen – Teile für Luftfahrzeuge – Dostawa technicznych środków materiałowych do samolotów C-295M, M28B/PT GC z awioniką GLASS COCPIT, silników turbośmigłowych PRATT &WHITNEY typu PW-127G i PT6A-65B oraz śmigłowców Mi-8
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa technicznych środków materiałowych do samolotów C-295M, M28B/PT GC z awioniką GLASS COCPIT, silników turbośmigłowych PRATT &WHITNEY typu PW-127G i PT6A-65B oraz śmigłowców Mi-8
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa technicznych środków materiałowych do samolotów C-295M, M28B/PT GC z awioniką GLASS COCPIT, silników turbośmigłowych PRATT & WHITNEY typu PW-127G i PT6A-65B oraz śmigłowców Mi-8, w ramach następujących 37 zadań: Zadanie Nr 1 - AKUMULATOR 40109-1 - C-295M Zadanie Nr 2 - BATERIA LS C-295M Zadanie Nr 3 - ELEMENT INSTALACJI ANTENY HF - C-295M Zadanie Nr 4 - ELEMENTY DO LATARKI PILOT PORTABLE LIGHT – C-295M Zadanie Nr 5 - SZCZOTKA WĘGLOWA ŚMIGŁA HAMILTON SUNDSTRANDT – C-295M Zadanie Nr 6 - SZCZOTKA WĘGLOWA DC GEN - C-295M Zadanie Nr 7 - ELEMENTY DC GEN – C-295M Zadanie Nr 8 - OSŁONY ŚWIATEŁ – C-295M Zadanie Nr 9 - ŻARÓWKA 46-2490-1 – C-295M Zadanie Nr 10 - ELEMENTY DO MONTAŻU AC GEN – C-295M Zadanie Nr 11 - ELEMENTY TERMOPAR SILNIKA PW127G – C-295M Zadanie Nr 12 - PRZEWÓD IGNITION – C-295M Zadanie Nr 13 - ZŁACZA ELEKTRYCZNE – C295M Zadanie Nr 14 - BATERIE AKUMULATOROWE – C-295M Zadanie Nr 15 - DRUTY DO KONTROWANIA - C-295M Zadanie Nr 16 - IZOLATOR – C-295M Zadanie Nr 17 - NAPINACZ – C-295M Zadanie Nr 18 – OGNIWO – C-295M Zadanie Nr 19 - PIERŚCIENIE O-RING C-295M Zadanie Nr 20 - REZYSTOR TERMICZNY – C-295M Zadanie Nr 21 - TULEJKA LUTOWNICZA – C-295M Zadanie Nr 22 - ZŁĄCZE ELEKTRYCZNE – C-295M Zadanie Nr 23 - FILTR – M-28 Zadanie Nr 24 - USZCZELKA – M-28 Zadanie Nr 25 - USZCZELNIENIE MIEDZIANE – M-28 Zadanie Nr 26 - ZAWÓR ŁADOWANIA – M-28 Zadanie Nr 27- LINKA REWERSU - M-28 Zadanie Nr 28 - PODKŁADKA - M-28 Zadanie Nr 29 - CIĘŻAREK DO WYWAŻANIA ŚMIGŁA – M-28 Zadanie Nr 30 - ZAWLECZKA – M-28 Zadanie Nr 31 - ŚRUBA – M-28 Zadanie Nr 32 - LINA WCIĄGARKI – MI-8 Zadanie Nr 33 – NYLON WEBBING – C-295M Zadanie Nr 34 – PAS TEKSTYLNY – C-295M Zadanie Nr 35 – LINKA – C-295M Zadanie Nr 36 - POMPA HYDRAULICZNA - M-28 Zadanie Nr 37 - TOALETA - C-295M
Interne Kennung/O/ZLT/2026
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia na dostawę technicznych środków materiałowych do samolotów C-295M, M28B/PT GC z awioniką GLASS COCPIT, silników turbośmigłowych PRATT &WHITNEY typu PW-127G i PT6A-65B oraz śmigłowców Mi-8, na podstawie art. 411 ust. 16 ustawy skraca termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ofert w przetargu ograniczonym. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i wynikające z niej skrócenie terminu składania zarówno wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jak i ofert, wynika z konieczności zabezpieczenia ciągłości eksploatacji oraz serwisowania samolotów będących na zaopatrzeniu gospodarczym 8BLTr. Sprawność i dostępność samolotów zgodnie z harmonogramem wykonywania prac bieżących i okresowych ma istotne znaczenie dla prawidłowej działalności 8.BLTr, której załogi wykonują różnego rodzaju krajowe i międzynarodowe loty transportowe również te o statusie HEAD i HOSPITAL oraz w ramach PKW. Wyznaczenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przewidzianego Ustawą Prawo zamówień publicznych bez skrócenia go, uniemożliwiłoby dostawę przedmiotowych technicznych środków materiałowych do końca bieżącego roku . Ze względu na technologię wykonywania usprawnień wymienionego sprzętu określonego w dokumentacji eksploatacyjnej i technicznej przez producentów samolotów oraz bieżącą sytuację geopolityczną długi okres oczekiwania na realizację poszczególnych zadań wynika z różnej dostępności technicznych środków materiałowych na rynku europejskim i międzynarodowym oraz często wydłużonym czasem dostaw od producentów. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (brzmienie przepisów dotyczących skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jest analogiczne w aktualnie obowiązującej ustawie), „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. (…) niedopilnowanie, aby ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366). Stanowisko to potwierdza orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej, wyrażone m.in. w wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 27 listopada 2017 r. (sygn. akt KIO 2378/17): art. 43 ust. 2b pkt 2 nie wskazuje na możliwość zastosowania przesłanki w postaci pilnej potrzeby udzielenia zamówienia jedynie w przypadku braku zawinienia Zamawiającego. (…) przy ocenie możliwości jej zastosowania należy brać pod uwagę obiektywne zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34731000 Teile für Luftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34731500 Teile für Flugtriebwerke, 31400000 Akkumulatoren und Batterien
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie Nr 1 - AKUMULATOR 40109-1 - C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 1 jest dostawa AKUMULATORA 40109-1 - C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/1
Haupteinstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 1 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelZadanie Nr 2 - BATERIA LS C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 2 jest dostawa BATERIA LS C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34731500 Teile für Flugtriebwerke
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 2 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0003
TitelZadanie Nr 3 - ELEMENT INSTALACJI ANTENY HF - C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 3 jest dostawa ELEMENT INSTALACJI ANTENY HF - C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/3
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 3 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0004
TitelZadanie Nr 4 - ELEMENTY DO LATARKI PILOT PORTABLE LIGHT – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 4 jest dostawa ELEMENTY DO LATARKI PILOT PORTABLE LIGHT – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/4
LosLOT-0005
TitelZadanie Nr 5 - SZCZOTKA WĘGLOWA ŚMIGŁA HAMILTON SUNDSTRANDT – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 5 jest dostawa SZCZOTKA WĘGLOWA ŚMIGŁA HAMILTON SUNDSTRANDT – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/5
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 5 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0006
TitelZadanie Nr 6 - SZCZOTKA WĘGLOWA DC GEN - C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 6 jest dostawa SZCZOTKA WĘGLOWA DC GEN - C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/6
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 6 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0007
TitelZadanie Nr 7 - ELEMENTY DC GEN – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 7 jest dostawa ELEMENTY DC GEN – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/7
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 7 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0008
TitelZadanie Nr 8 - OSŁONY ŚWIATEŁ – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 8 jest dostawa OSŁONY ŚWIATEŁ – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/8
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 8 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0009
TitelZadanie Nr 9 - ŻARÓWKA 46-2490-1 – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 9 jest dostawa ŻARÓWKA 46-2490-1 – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/9
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 9 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0010
TitelZadanie Nr 10 - ELEMENTY DO MONTAŻU AC GEN – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 10 jest dostawa ELEMENTY DO MONTAŻU AC GEN – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/10
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 10 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0011
TitelZadanie Nr 11 - ELEMENTY TERMOPAR SILNIKA PW127G – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 11 jest dostawa ELEMENTY TERMOPAR SILNIKA PW127G – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/11
LosLOT-0012
TitelZadanie Nr 12 - PRZEWÓD IGNITION – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 12 jest dostawa PRZEWÓD IGNITION – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/12
LosLOT-0013
TitelZadanie Nr 13 - ZŁACZA ELEKTRYCZNE – C295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 13 jest ZŁACZA ELEKTRYCZNE – C295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/13
LosLOT-0014
TitelZadanie Nr 14 - BATERIE AKUMULATOROWE – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 14 jest dostawa BATERIE AKUMULATOROWE – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/14
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 14 poz. 1 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0015
TitelZadanie Nr 15 - DRUTY DO KONTROWANIA - C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 15 jest dostawa DRUTY DO KONTROWANIA - C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/15
LosLOT-0016
TitelZadanie Nr 16 - IZOLATOR – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 16 jest dostawa IZOLATOR – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/16
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 16 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0017
TitelZadanie Nr 17 - NAPINACZ – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 17 jest dostawa NAPINACZ – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/17
LosLOT-0018
TitelZadanie Nr 18 – OGNIWO – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 18 jest dostawa OGNIWO – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/18
LosLOT-0019
TitelZadanie Nr 19 - PIERŚCIENIE O-RING C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 19 jest dostawa PIERŚCIENIE O-RING C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/19
LosLOT-0020
TitelZadanie Nr 20 - REZYSTOR TERMICZNY – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 20 jest dostawa REZYSTOR TERMICZNY – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/20
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 20 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0021
TitelZadanie Nr 21 - TULEJKA LUTOWNICZA – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 21 jest dostawa TULEJKA LUTOWNICZA – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/21
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 21 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0022
TitelZadanie Nr 22 - ZŁĄCZE ELEKTRYCZNE – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 22 jest dostawa ZŁĄCZE ELEKTRYCZNE – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/22
LosLOT-0023
TitelZadanie Nr 23 - FILTR – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 23 jest dostawa FILTR – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/23
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 23 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0024
TitelZadanie Nr 24 - USZCZELKA – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 24 jest dostawa USZCZELKA – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/24
LosLOT-0025
TitelZadanie Nr 25 - USZCZELNIENIE MIEDZIANE – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 25 jest dostawa USZCZELNIENIE MIEDZIANE – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/25
LosLOT-0026
TitelZadanie Nr 26 - ZAWÓR ŁADOWANIA – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 26 jest dostawa ZAWÓR ŁADOWANIA – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/26
LosLOT-0027
TitelZadanie Nr 27- LINKA REWERSU - M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 27 jest dostawa LINKA REWERSU - M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/27
LosLOT-0028
TitelZadanie Nr 28 - PODKŁADKA - M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 28 jest dostawa PODKŁADKA - M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/28
LosLOT-0029
TitelZadanie Nr 29 - CIĘŻAREK DO WYWAŻANIA ŚMIGŁA – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 29 jest dostawa CIĘŻAREK DO WYWAŻANIA ŚMIGŁA – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/29
LosLOT-0030
TitelZadanie Nr 30 - ZAWLECZKA – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 30 jest dostawa ZAWLECZKA – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/30
LosLOT-0031
TitelZadanie Nr 31 - ŚRUBA – M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 31 jest dostawa ŚRUBA – M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/31
LosLOT-0032
TitelZadanie Nr 32 - LINA WCIĄGARKI – MI-8
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 32 jest dostawa LINA WCIĄGARKI – MI-8
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/32
LosLOT-0033
TitelZadanie Nr 33 – NYLON WEBBING – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 33 jest dostawa NYLON WEBBING – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/33
LosLOT-0034
TitelZadanie Nr 34 – PAS TEKSTYLNY – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 34 jest dostawa PAS TEKSTYLNY – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/34
LosLOT-0035
TitelZadanie Nr 35 – LINKA – C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 35 jest dostawa LINKA – C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/35
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 35 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0036
TitelZadanie Nr 36 - POMPA HYDRAULICZNA - M-28
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 36 jest dostawa POMPA HYDRAULICZNA - M-28
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/36
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 36 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0037
TitelZadanie Nr 37 - TOALETA - C-295M
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 37 jest dostawa TOALETA - C-295M
Interne Kennung15/O/ZLT/2026/37
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w zakresie zadania nr 37 realizację zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Prawo opcji: a) Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach poszczególnych zadań oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych w zał. nr 5 do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa” w kolumnie pn. „Zamówienie w ramach opcji”. b) Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu dostaw w zamówieniu podstawowym jednak nie później niż do dnia 15.07.2026 r. c) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość SpW dostarczana w ramach opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych na ten cel. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego. d) Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości SpW określonej w załączniku nr 1 do umowy. e) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji, zakresie oraz terminach realizacji dostaw opcjonalnych. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. f) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. g) Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymagania jak dla zamówienia podstawowego.