332577-2026 - Wettbewerb
Polen – Direktzugriffspeicher – ZZP.261.11.2026 Zakup i doposażenie serwerów repozytorium w macierz magazynującą wraz z wdrożeniem.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZZP.261.11.2026 Zakup i doposażenie serwerów repozytorium w macierz magazynującą wraz z wdrożeniem.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i doposażenie serwerów repozytorium w macierz magazynującą wraz z wdrożeniem realizowany w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich realizowanego w ramach Działania FERC.02.03. „Cyfrowa dostępność i ponowne wykorzystanie informacji" w ramach Priorytetu II programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający uzasadnia skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu na dostawę macierzy dyskowej szczególną sytuacją rynkową dotyczącą komponentów pamięci masowych. Obecnie obserwowany jest dynamiczny i trudny do przewidzenia wzrost cen elementów pamięciowych, w tym w szczególności dysków wykorzystywanych w macierzach dyskowych. Zmiany cen następują w bardzo krótkich odstępach czasu, niekiedy z dnia na dzień, co wynika z niestabilnej sytuacji na rynku globalnym, ograniczonej dostępności komponentów oraz rosnącego popytu. Wydłużenie terminu składania ofert mogłoby skutkować istotnym zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia, a tym samym prowadzić do niegospodarnego wydatkowania środków publicznych. Skrócenie terminu postępowania ma na celu umożliwienie sprawnego przeprowadzenia procedury oraz zawarcia umowy w możliwie najkrótszym czasie, co pozwoli na ograniczenie ryzyka dalszego wzrostu cen. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia jest standardowy, powszechnie dostępny na rynku, a potencjalni wykonawcy posiadają odpowiednie doświadczenie i możliwości przygotowania ofert w skróconym terminie. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i konieczne dla zabezpieczenia interesu publicznego.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233140 Direktzugriffspeicher
5. Los
LosLOT-0001
TitelZZP.261.11.2026 Zakup i doposażenie serwerów repozytorium w macierz magazynującą wraz z wdrożeniem
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i doposażenie serwerów repozytorium w macierz magazynującą wraz z wdrożeniem, realizowany w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich realizowanego w ramach Działania FERC.02.03. „Cyfrowa dostępność i ponowne wykorzystanie informacji" w ramach Priorytetu II programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ. Równoważność. 1. Ilekroć w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, nazwy własne lub pochodzenie (w szczególności: NetApp AFF A150, SnapMirror, Storage Virtual Machine / SVM), Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy PZP, pod warunkiem łącznego spełnienia następujących kryteriów: a. natywna replikacja danych w trybie synchronicznym i asynchronicznym z posiadaną przez Zamawiającego macierzą NetApp AFF A150 pracującą pod kontrolą systemu ONTAP, realizowana na poziomie systemu operacyjnego macierzy, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania firm trzecich lub dodatkowych urządzeń pośredniczących; b. możliwość zarządzania procesem replikacji pomiędzy nową macierzą a posiadaną macierzą NetApp AFF A150 z poziomu jednego interfejsu zarządzania; c. kompatybilność na poziomie systemu operacyjnego macierzy umożliwiająca wspólne zarządzanie wolumenami logicznymi pomiędzy nową macierzą a posiadaną macierzą; d. możliwość przeprowadzenia migracji pomiędzy nową macierzą a posiadaną przez Zamawiającego macierzy NetApp AFF A150 bez przestoju systemów produkcyjnych. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w opisywanym przez Zamawiającego przedmiocie zamówienia obowiązany jest wykazać w treści składanej przez siebie oferty, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania 3. W przypadku zaoferowania dostawy produktu równoważnego należy do oferty dołączyć - Wykaz parametrów oferowanego sprzętu serwerowego - stanowiący Załącznik nr 1B.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.