See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące utrzymanie dróg gminnych i powiatowych" – część dot. dróg powiatowych
Beschreibung: Zamówienie udzielane w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej oraz jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki: a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego; Wszystkie okoliczności, które muszą zaistnieć na gruncie ww. regulacji zostały spełnione, ponieważ: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą w Tuszynku Majorackim utworzone zostało przez Radę Miejską w Tuszynie w drodze uchwały nr LII/404/14 z dnia 29.01.2014r., celem wykonywania zadań użyteczności publicznej. Rada Miejska w Tuszynie na przestrzeni lat modyfikowała zadania powierzone do realizacji MPGK sp. z o.o. W dniu 28 listopada 2025 r. Rada Miejska w Tuszynie uchwałą nr XXIII/168/2025 określiła, że przedmiotem działalności Spółki są zadania z zakresu użyteczności publicznej: 1) wykonywanie prac remontowych budynków i placów będących własnością Gminy Tuszyn; 2) wykonywanie prac budowlanych; 3) wykonywanie prac budowlanych obiektów inżynierii wodnej; 4) zagospodarowanie terenów zieleni; 5) budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych; 6) wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej, w ramach komunikacji miejskiej, w rozumieniu przepisów o transporcie zbiorowym; 7) zarządzanie składowiskiem odpadów komunalnych w Kruszowie; 8) składowanie, zagospodarowanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych na składowisku odpadów komunalnych w Kruszowie; 9) utrzymanie czystości i porządku w Gminie Tuszyn; 10) utrzymanie zieleni gminnej i zadrzewień; 11) utrzymanie dróg gminnych, ulic, placów, chodników, placów zabaw. Gmina Tuszyn jest właścicielem 100% udziałów w Spółce, w kontrolowanej osobie prawnej nie ma udziału kapitału prywatnego, a Zamawiający-Gmina Tuszyn sprawuje nad tą osobą prawną całkowitą kontrolę. Ponadto, ponad 90% działalności MPGK Sp. z o. o. z siedzibą w Tuszynku Majorackim dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Tuszyn. Mając na względzie powyższe zachodzą wszystkie okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) i Gmina Tuszyn, jako Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą Tuszynku Majorackim w zakresie powierzonych zadań.
Interne Kennung: RZPPŚZ.271.18.2025.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50760000 Reparatur und Wartung von öffentlichen Toiletten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 90620000 Schneeräumung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bieżące utrzymanie dróg gminnych i powiatowych" – część dot. drógpowiatowych
Beschreibung: Zamówienie udzielane w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej oraz jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki: a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego; Wszystkie okoliczności, które muszą zaistnieć na gruncie ww. regulacji zostały spełnione, ponieważ: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą w Tuszynku Majorackim utworzone zostało przez Radę Miejską w Tuszynie w drodze uchwały nr LII/404/14 z dnia 29.01.2014r., celem wykonywania zadań użyteczności publicznej. Rada Miejska w Tuszynie na przestrzeni lat modyfikowała zadania powierzone do realizacji MPGK sp. z o.o. W dniu 28 listopada 2025 r. Rada Miejska w Tuszynie uchwałą nr XXIII/168/2025 określiła, że przedmiotem działalności Spółki są zadania z zakresu użyteczności publicznej: 1) wykonywanie prac remontowych budynków i placów będących własnością Gminy Tuszyn; 2) wykonywanie prac budowlanych; 3) wykonywanie prac budowlanych obiektów inżynierii wodnej; 4) zagospodarowanie terenów zieleni; 5) budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych; 6) wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej, w ramach komunikacji miejskiej, w rozumieniu przepisów o transporcie zbiorowym; 7) zarządzanie składowiskiem odpadów komunalnych w Kruszowie; 8) składowanie, zagospodarowanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych na składowisku odpadów komunalnych w Kruszowie; 9) utrzymanie czystości i porządku w Gminie Tuszyn; 10) utrzymanie zieleni gminnej i zadrzewień; 11) utrzymanie dróg gminnych, ulic, placów, chodników, placów zabaw. Gmina Tuszyn jest właścicielem 100% udziałów w Spółce, w kontrolowanej osobie prawnej nie ma udziału kapitału prywatnego, a Zamawiający-Gmina Tuszyn sprawuje nad tą osobą prawną całkowitą kontrolę. Ponadto, ponad 90% działalności MPGK Sp. z o. o. z siedzibą w Tuszynku Majorackim dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Tuszyn. Mając na względzie powyższe zachodzą wszystkie okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) i Gmina Tuszyn, jako Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki
Interne Kennung: RZPPŚZ.271.18.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający – zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych – przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na warunkach określonych w dalszej części umowy. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać, a więc opcja nie jest źródłem zobowiązań Zamawiającego w momencie udzielania zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji z uwzględnieniem poniższych granic. Okolicznością, w której zwiększenie zakresu może nastąpić są rzeczywiste bieżące potrzeby Zamawiającego dotyczące konieczności wykonania większej niż przewidywana ilość usług/prac wymienionych w oświadczeniu składanym w odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji (załącznik nr 3) i OPZ, związanych z: bieżącym i zimowym utrzymaniem/konserwacją/naprawą dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Tuszyn, a także usługami związanymi z zielenią w ww. pasach drogowych, tzn. w przypadku, gdy faktyczne potrzeby Zamawiającego w zakresie świadczonych usług, prac będą większe niż przewidywane (na podstawie danych historycznych) – wówczas Zamawiający będzie mógł uruchomić prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (uruchomienia opcji) w terminie realizacji zamówienia, tj. przez 340 następujących po sobie dni (nie wcześniej jednak niż od dnia 16 stycznia 2026r.), a także bezpośrednio po upływie ww. 340 dni, nie dłużej jednak niż do dnia wyczerpania kwoty maksymalnej wartości opcji, tj. do +400.000,00 zł brutto ponad cenę całkowitą zamówienia podstawowego. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego o zwiększenie potrzeb w zakresie prac/usług i uruchomienia opcji zwiększającej. Zamawiający może skorzystać z opcji zwiększającej w zakresie do +400.000,00 zł brutto (wg cen jednostkowych określonych w protokole z negocjacji i umowie z odpowiednim uwzględnieniem zaistnienia okoliczności określonych w art. 632 § 2 ustawy Kodeks cywilny i/lub klauzul przewidzianych w umowie dopuszczających takie zmiany). W przypadku uruchomienia, opcji do +400.000,00 zł brutto zwiększeniu ulegnie cena całkowita, tj. wartość wynagrodzenia zamówienia podstawowego określona w protokole z negocjacji oraz § 4 ust. 1 umowie o zamówienie. W celu uruchomienia prawa opcji poprzez zwiększenie zakresu zamówienia, Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie skorzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 5 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, najpóźniej 10 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji poprzez zwiększenie zakresu nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Po uruchomieniu prawa opcji poprzez zwiększenie zakresu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usług/prac na podstawie jednostronnego pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w częściach – w miarę potrzeby. W przypadku opcji zwiększającej zakres zamówienia uruchamianej w częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami umowy oraz zaproszenia do negocjacji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji (zwiększającej), Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za ilości faktycznie wykonanych prac, usług. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi/pracy objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie cen jednostkowych wynegocjowanych przez strony i wskazanych w protokole z negocjacji oraz umowie o zamówienie z odpowiednim uwzględnieniem art. 632 § 2 ustawy Kodeks cywilny oraz klauzul waloryzacyjnych przewidzianych w umowie.