3328-2026 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Nielisz na rok 2025.
Vorherige Bekanntmachung778742-2025
Interne KennungUZP.271.11.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób zatrudnionych na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) wykonujących czynności związane z obsługą kredytu, w tym m.in. naliczania odsetek, przesyłania Zamawiającemu informacji na temat naliczonych odsetek, ustalania bieżących sald. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. 5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e- Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 6.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: -parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. 6.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 6.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 8. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). 9. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 10. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 11. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środkó dowodowych. 12. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 13. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Nielisz na rok 2025. 4.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Nielisz na rok 2025. 4.2. Szczegółowe warunki zamówienia: 1) kwota kredytu – do wysokości 2 500 000,00 PLN (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy 00/100); 2) uruchomienie kredytu nastąpi bezgotówkowo przelewem na konto rachunku bankowego Zamawiającego o numerze: 37 9628 0007 2001 0000 0013 3001 prowadzonym przez Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie; 3) Wykonawca pozostawi środki kredytu do dyspozycji Zamawiającego w całości w okresie: od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 roku albo w transzach, zależnie od potrzeb Zamawiającego na podstawie składanych przez Zamawiającego pisemnych zapotrzebowań, na kolejną transzę, w terminie 2 dni roboczych przed uruchomieniem, bez składania odrębnych wniosków kredytowych. Przez dni robocze należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 4) Wykonawca dopuszcza przeznaczenie środków kredytu na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy Nielisz oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów. 5) Okres karencji przy spłacie kapitału do dnia 31.03.2026 r., 6) Spłata kapitału - w 56 kwartalnych ratach od dnia 31.03.2026 r. do dnia 31.12.2039 r, w następujących terminach i kwotach, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli termin spłaty raty kredytu przypada na dzień wolny od pracy, spłata będzie dokonywana w ostatnim dniu roboczym wg zestawienia: - 2026 – 50 000,00 zł w czterech równych ratach po 12 500,00 zł, - 2027 – 40 000,00 zł w czterech równych ratach po 10 000,00 zł, - 2028 – 40 000,00 zł w czterech równych ratach po 10 000,00 zł, - 2029 – 40 000,00 zł w czterech równych ratach po 10 000,00 zł, - 2030 – 70 000,00 zł w czterech równych ratach po 17 500,00 zł, - 2031 – 50 000,00 zł w czterech równych ratach po 12 500,00 zł, - 2032 – 250 000,00 zł w czterech równych ratach po 62 500,00 zł, - 2033 – 250 000,00 zł w czterech równych ratach po 62 500,00 zł, - 2034 – 250 000,00 zł w czterech równych ratach po 62 500,00 zł,- 2035 - 350 000,00 zł w czterech równych ratach po 87 500,00 zł,- 2036 - 350 000,00 zł w czterech równych ratach po 87 500,00 zł,- 2037 - 350 000,00 zł w czterech równych ratach po 87 500,00 zł,- 2038 - 400 000,00 zł w czterech równych ratach po 100 000,00 zł, - 2039 - 10 000,00 zł w czterech równych ratach po 2 500,00 zł.Spłata odsetek:a) odsetki miesięczne od zaciągniętego kredytu spłacane będą ostatniego dnia każdego miesiąca, którego dotyczą, przy czym odsetki za miesiąc grudzień 2039 roku wraz ze spłatą raty kapitałowej,b) Wykonawca będzie naliczał odsetki od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Odsetki będą naliczane za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu przy założeniu, że rok liczy 365/366 dni, od dnia powstawania zadłużenia z tytułu udzielonego kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie,c) pierwsza spłata raty odsetkowej nastąpi ostatniego dnia miesiąca, w którym uruchomiona zostanie pierwsza transza;7) Oprocentowanie kredytu:a) oparte będzie na zmiennej stopie procentowej, tj. w oparciu o stawkę WIBOR 3M jako stawkę bazową powiększoną o oferowaną marżę banku;b) sposób ustalenia stawki bazowej oprocentowania: stawka WIBOR - 3M ustalana dla kolejnych okresów obrachunkowych (kwartałów) będzie na podstawie stawki WIBOR – 3M z ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc obrachunkowy. Stopa procentowa ulegała będzie zmianie w pierwszym dniu roboczym każdego miesiąca rozpoczynającego kwartał;c) jeżeli ustalona na dany okres stawka bazowa oprocentowania WIBOR 3M osiągnie wartość ujemną, to na potrzeby wyliczenia oprocentowania będzie przyjęte, że w danym okresie rozliczeniowym stawka bazowa wynosi 0,00 %, zatem oprocentowanie kredytu w tym okresie będzie równe marży banku,8) Dla obliczenia ceny oferty należy przyjąć stawkę WIBOR 3M na dzień 30.09.2025 r. w wysokości 4,72% oraz jako datę uruchomienia kredytu w całości dzień 30.11.2025 r.9) Marża Wykonawcy jest stała w okresie trwania umowy;10) Zamawiający nie przewiduje wypłacenia jednorazowej prowizji przygotowawczej od przyznanego kredytu;11) Zmawiający zastrzega sobie prawo przedterminowej spłaty całości lub części kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu, po uprzednim zawiadomieniu banku o zamiarze takiej spłaty w terminie w dniu przed jej realizacją oraz możliwość zmiany kwoty spłaty rat kapitałowych kredytu w ramach ustalonych lat kredytowania - bez naliczania przez Wykonawcę z tego tytułu prowizji rekompensacyjnej. Odsetki będą liczone tylko od kwoty aktualnego zadłużenia pozostającego do spłaty;12) Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów, w tym opłat i prowizji związanych z uruchomieniem i obsługą kredytu w całym okresie kredytowania poza oprocentowaniem; Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę Skarbnika Powiatu na wekslu i deklaracji wekslowej;13) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia zabezpieczenia w formie oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 k.p.c;14) Zamawiający zastrzega możliwość wykorzystania kredytu w części bez ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu, z zastrzeżeniem określonym w pkt 16;15) Zamawiający wykorzysta co najmniej 60% kwoty kredytu;16) Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą usługi będą dokonywane w złotych polskich (PLN).17) Zamawiający oświadcza, że nie posiada zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;18) Zamawiający nie korzysta z leasingu oraz emisji papierów dłużnych;19) Dokumentacja dotycząca sytuacji finansowej i budżetu Gminy Nielisz stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ.